Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

На Вінниччині переселенці зможуть отримати допомогу з обласного бюджету – депутати погодили зміни до Порядку використання коштів Роздрукувати

На черговій 36 сесії обласної Ради депутати ухвалили зміни до Положення про порядок використання коштів обласного бюджету для надання грошової допомоги громадянам. Тепер матеріальну допомогу з обласного бюджету можуть отримувати переселенці, які зареєстровані на Вінниччині.

Положення розроблене відповідно до заходів Програми розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області «УСПІШНІ СИЛЬНІ ГРОМАДИ» на 2018-2025 роки». Порядок визначає механізм надання грошової допомоги громадянам як одного з видів соціальної допомоги,  що надається за рахунок коштів обласного бюджету, головним розпорядником яких є Вінницька обласна Рада.

– Порядок надання допомоги передбачає уточнення деяких позицій, які раніше не були прописані у рішенні. Він не змінювався з 2013 року, тому потребує удосконалення. Депутат и матимуть право надавати допомогу переселенцям, які зареєстровані у нашому регіоні та мають відповідну довідку про реєстрацію, – коментує голова постійної комісії Галина Якубович. – Таким чином, внесені зміни та доповнення до діючого Положення привели у відповідність до нових викликів.

Грошова допомога може надаватися громадянам, які тривалий час хворіють або у сім’ях яких склалися обставини, внаслідок яких вони потребують грошової допомоги. Зокрема це:

– жителі, зареєстровані у населених пунктах Вінницької області;

– внутрішньо переміщені особи, які отримали довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на території Вінницької області.

Для отримання грошової допомоги громадянин звертається до депутата обласної Ради, голови обласної державної адміністрації з особистою заявою, в якій вказує обставини, що спонукали його до звернення за грошовою допомогою.

До заяви додаються:

а) копія паспорта громадянина України (1-3 сторінок, 3-6 сторінок за наявності відміток, та сторінки з відомостями про останнє місце реєстрації постійного проживання) або копія паспорта у формі ID-картки з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру про зареєстроване місце проживання;

б) копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) з Державної податкової служби; 

в) для особи з інвалідністю, пенсіонера, ветерана війни – копія посвідчення;

г) копія довідки відповідних медичних закладів та інших органів, що засвідчує гостру потребу громадянина у наданні грошової допомоги;

д) для внутрішньо переміщеної особи – копія довідки про взяття на облік;

е) копія свідоцтва про народження дитини громадянина, який звертається із заявою про надання допомоги цій дитині.

Розмір грошової допомоги, що може надаватися протягом одного календарного року одній особі, не повинен перевищувати 20 прожиткових мінімумів.

Поштові витрати, пов’язані із перерахуванням грошової допомоги громадянам, проводяться за рахунок коштів обласного бюджету.

Повернутись Створено: 27 січня 2023 року, 13:13

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація