Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

На Вінниччині підписали Меморандум про взаєморозуміння зі Швейцарсько-українським проєктом UCORD Роздрукувати

16 травня відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння зі Швейцарсько-українським проєктом «Згуртованість та регіональний розвиток України» (UCORD), Агенцією регіонального розвитку Вінницької області, Вінницькою обласною Радою та Вінницькою обласною військовою адміністрацією задля налагодження тісної співпраці та консолідації зусиль, спрямованих на відновлення та розвиток Вінниччини. Участь у підписанні Меморандуму взяли голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, заступник начальника обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Андрій Кавунець, директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко та виконувачка обов’язків керівника проєкту UCORD Марина Бриль.  

– Переконаний, що сьогоднішня подія – чотиристороннє підписання Меморандуму про взаєморозуміння – стане знаковою для Вінницької області, – сказав голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Навіть назва Швейцарсько-українського проєкту – «Згуртованість та регіональний розвиток України» – говорить сама за себе. Завдяки згуртованості наших людей, наших громад, завдяки тісній співпраці з нашими зарубіжними партнерами ми сьогодні активно допомагаємо нашим Збройним Силам і підтримуємо громади, звільнені від окупантів. 

Вячеслав Соколовий наголосив, що участь Вінниччини у проєкті UCORD – це перспектива практичної підтримки розвитку регіону.   

– І під час воєнного стану, і після нашої перемоги допомога досвідчених зарубіжних експертів є та буде потрібною для територіальних громад. Усе, що зможе поліпшити життя наших земляків, внутрішньо переміщених людей, які оселилися в нашій області, – для нас є дуже цінним, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Вінницька область має тривалу та стійку співпрацю зі Швейцарською конфедерацією. Вірю, що проєкт UCORD її ефективно продовжить. Агенція регіонального розвитку Вінницької області утворена однією з перших в Україні. Вона розробила та втілила в життя низку різновекторних проєктів. Участь у проєкті UCORD, безумовно, посилить спроможність Агенції. Теми розвитку систем водопостачання, водовідведення, управління відходами та культурного розвитку – для нас надзвичайно актуальні. Відповідні проєкти та їхня реалізація в територіальних громадах Вінниччини знайдуть максимальну підтримку з боку обласної Ради. 

Заступник начальника обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Андрій Кавунець зазначив, що на рівні області буде підтримка ініціатив, пов’язаних із впровадженням передових європейських рішень. 

– Зараз у нас – величезні виклики, пов’язані з інфраструктурою, але соціальна та культурна складові теж не менш важливі.  Ми прийняли велику кількість переселенців. Наразі на Вінниччині проживає близько 168 тисяч внутрішньо переміщених осіб, – сказав Андрій Кавунець. – Специфіка нашої області саме в тому, що більша частина переселенців проживає у приватних домогосподарствах – близько 98%. І для нас питання соціальної інтеграції – залученості – цих переселенців – дуже важливе.

За словами виконувачки обов’язків керівника проєкту UCORD Марини Бриль, Вінниччина має тривалий досвід співпраці зі Швейцарською конфедерацією, особливо в питаннях децентралізації, а також у питаннях водопостачання й управління відходами.  

– Наш проєкт буде ґрунтуватися і посилатися на той досвід Вінниччини, зокрема й Агенції регіонального розвитку, який стосується управління відходами, участі у розробці регіональної стратегії розвитку області, – сказала Марина Бриль. – Дякую усім. Адже Агенція без підтримки її засновників – обласної Ради та військової адміністрації – не змогла б вибороти це право – розпочати співпрацю з нашим проєктом.  

Директорка Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко зауважила, що проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України» – на часі для України та Вінниччини зокрема. 

– Зараз, коли в України є потреба відбудови, зрозуміло, що тільки своїми зусиллями ми це не зможемо зробити, – сказала Наталія Гижко. – За результатами чотиримісячного випробувального терміну ми будемо мати можливість співпрацювати, впроваджувати й тестувати проєкти, відповідно до міжнародних стандартів.
 
Нагадаємо, у результаті тривалого відбору серед Агенцій регіонального розвитку України Агенція регіонального розвитку Вінницької області стала однією із чотирьох переможців разом з Агенціями регіонального розвитку Сумської, Тернопільської та Хмельницької областей. 

Довідково. 

Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD, розпочав діяльність у грудні 2022 року. Він втілюється за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва Swiss Development & Cooperation компанією NIRAS Sweden AB. Перша фаза проєкту триватиме до листопада 2026 року.

Повернутись Створено: 16 травня 2023 року, 14:32

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація