Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

На Вінниччині презентували виставку «Голокост очима документів» Роздрукувати

23 вересня в приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулась презентація виставки «Голокост очима документів», приуроченої до 75-ї річниці трагедії у Бабиному Яру. Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська взяла участь у відкритті виставки, яка створена спільно з Державним архівом Вінницької області.  У своєму виступі Людмила Михайлівна закликала молоде покоління вивчати історію та шанувати пам’ять про минуле, адже історія повторюється, якщо звернути увагу на події, що відбуваються на Сході України. Присутні на відкритті виставки вшанували хвилиною мовчання пам’ять воїнів АТО, що загинули під час неоголошеної війни.

Перед присутніми з доповіддю виступила заступник директора Державного архіву у Вінницькій області з науково-методичної роботи, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, дослідник періоду Другої світової війни, а саме теми Голокосту та героїзму єврейського народу Фаїна Винокурова. У своїй промові вона навела беззаперечні факти героїчного ставлення українського народу до єврейського населення в період переслідування та масового знищення євреїв і циган.

В роки окупації наші співвітчизники переховували, рятували євреїв, ризикуючи власним життям. Серед них сім’я Доміції Радан, Наталія Церкевич та її батьки, Олександра Поліщук.  Таких людей після війни стали називати «Праведниками світу». На Вінниччині цього звання удостоєні близько 500 чоловік.

За офіційними даними під час окупації Вінниччини більше 205 тис. мирних жителів було розстріляно та замучено в концтаборах, тюрмах та гетто. Проте єврейське населен­ня опинилося в найскрутнішому становищі. Так, під час масових акцій у вересні 1941 р. та 16 квітня 1942 р. у Вінниці загинуло близько 20 тис. осіб; 7 листопада 1941 р. у Немирові – 2680 осіб; 9 і 16 січня 1942 р. розстріляно 7040 євреїв Хмільник. Навесні 1943 р. практично усе єврейське населення  у німецькій зоні окупації було знищене, лише декому вдалось втекти до партизанів.

На виставці представлені комплекси матеріалів: В. Соболєва, Н. Лезник, І. Бендерского, сім’ї Д. Радан, Н. Церкевич, О. Поліщук.  Також експонуються архівні документи, надані Державним архівом Вінницької області.

Матеріали виставки розповідають про жахливі сторінки війни, знищення мирного населення, героїзм та подвиг людей, спонукаючи сучасників вшановувати подвиг героїв минулого і берегти мир сьогодення.

Повернутись Створено: 23 вересня 2016 року, 12:25 Переглядів: 965

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація