21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

На Вінниччині презентували виставку «Голокост очима документів» Роздрукувати

23 вересня в приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулась презентація виставки «Голокост очима документів», приуроченої до 75-ї річниці трагедії у Бабиному Яру. Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська взяла участь у відкритті виставки, яка створена спільно з Державним архівом Вінницької області.  У своєму виступі Людмила Михайлівна закликала молоде покоління вивчати історію та шанувати пам’ять про минуле, адже історія повторюється, якщо звернути увагу на події, що відбуваються на Сході України. Присутні на відкритті виставки вшанували хвилиною мовчання пам’ять воїнів АТО, що загинули під час неоголошеної війни.

Перед присутніми з доповіддю виступила заступник директора Державного архіву у Вінницькій області з науково-методичної роботи, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, дослідник періоду Другої світової війни, а саме теми Голокосту та героїзму єврейського народу Фаїна Винокурова. У своїй промові вона навела беззаперечні факти героїчного ставлення українського народу до єврейського населення в період переслідування та масового знищення євреїв і циган.

В роки окупації наші співвітчизники переховували, рятували євреїв, ризикуючи власним життям. Серед них сім’я Доміції Радан, Наталія Церкевич та її батьки, Олександра Поліщук.  Таких людей після війни стали називати «Праведниками світу». На Вінниччині цього звання удостоєні близько 500 чоловік.

За офіційними даними під час окупації Вінниччини більше 205 тис. мирних жителів було розстріляно та замучено в концтаборах, тюрмах та гетто. Проте єврейське населен­ня опинилося в найскрутнішому становищі. Так, під час масових акцій у вересні 1941 р. та 16 квітня 1942 р. у Вінниці загинуло близько 20 тис. осіб; 7 листопада 1941 р. у Немирові – 2680 осіб; 9 і 16 січня 1942 р. розстріляно 7040 євреїв Хмільник. Навесні 1943 р. практично усе єврейське населення  у німецькій зоні окупації було знищене, лише декому вдалось втекти до партизанів.

На виставці представлені комплекси матеріалів: В. Соболєва, Н. Лезник, І. Бендерского, сім’ї Д. Радан, Н. Церкевич, О. Поліщук.  Також експонуються архівні документи, надані Державним архівом Вінницької області.

Матеріали виставки розповідають про жахливі сторінки війни, знищення мирного населення, героїзм та подвиг людей, спонукаючи сучасників вшановувати подвиг героїв минулого і берегти мир сьогодення.

Повернутись Створено: 23 вересня 2016 року, 12:25 Переглядів: 871

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація