23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На Вінниччині презентували виставку «Голокост очима документів» Роздрукувати

23 вересня в приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулась презентація виставки «Голокост очима документів», приуроченої до 75-ї річниці трагедії у Бабиному Яру. Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська взяла участь у відкритті виставки, яка створена спільно з Державним архівом Вінницької області.  У своєму виступі Людмила Михайлівна закликала молоде покоління вивчати історію та шанувати пам’ять про минуле, адже історія повторюється, якщо звернути увагу на події, що відбуваються на Сході України. Присутні на відкритті виставки вшанували хвилиною мовчання пам’ять воїнів АТО, що загинули під час неоголошеної війни.

Перед присутніми з доповіддю виступила заступник директора Державного архіву у Вінницькій області з науково-методичної роботи, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, дослідник періоду Другої світової війни, а саме теми Голокосту та героїзму єврейського народу Фаїна Винокурова. У своїй промові вона навела беззаперечні факти героїчного ставлення українського народу до єврейського населення в період переслідування та масового знищення євреїв і циган.

В роки окупації наші співвітчизники переховували, рятували євреїв, ризикуючи власним життям. Серед них сім’я Доміції Радан, Наталія Церкевич та її батьки, Олександра Поліщук.  Таких людей після війни стали називати «Праведниками світу». На Вінниччині цього звання удостоєні близько 500 чоловік.

За офіційними даними під час окупації Вінниччини більше 205 тис. мирних жителів було розстріляно та замучено в концтаборах, тюрмах та гетто. Проте єврейське населен­ня опинилося в найскрутнішому становищі. Так, під час масових акцій у вересні 1941 р. та 16 квітня 1942 р. у Вінниці загинуло близько 20 тис. осіб; 7 листопада 1941 р. у Немирові – 2680 осіб; 9 і 16 січня 1942 р. розстріляно 7040 євреїв Хмільник. Навесні 1943 р. практично усе єврейське населення  у німецькій зоні окупації було знищене, лише декому вдалось втекти до партизанів.

На виставці представлені комплекси матеріалів: В. Соболєва, Н. Лезник, І. Бендерского, сім’ї Д. Радан, Н. Церкевич, О. Поліщук.  Також експонуються архівні документи, надані Державним архівом Вінницької області.

Матеріали виставки розповідають про жахливі сторінки війни, знищення мирного населення, героїзм та подвиг людей, спонукаючи сучасників вшановувати подвиг героїв минулого і берегти мир сьогодення.

Повернутись Створено: 23 вересня 2016 року, 12:25 Переглядів: 842

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація