21 лютого 2020 року о 10.00 год  у сесійній залі (2-й поверх приміщення обласної Ради) відбудеться пленарне засідання позачергової 42 сесії обласної Ради 7 скликання            

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • 10 лютого стартував 17 обласний конкурс

    Конкурсна рада обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад О Г О Л О Ш У Є 17 обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад Згідно з розпорядженням голови обласної Ради від 06 лютого 2020 року № 40 «Про сімнадцятий обласний конкурс проєктів розвитку територіальних громад» та рішенням Конкурс ....

  • Про позачергову 42 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 18.02.2020 № 43 Про позачергову 42 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи клопотання голови обласної державної адміністрації: 1. Провести пленарне засідання позачергової 42 сесії о ....

  • Розпочато громадське обговорення Стратегії 2027

    Вінницька обласна Рада оголошує проведення громадського обговорення проєкту рішення «Про Стратегію збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2027 року», внесеного облдержадміністрацією на розгляд сесії обласної Ради. Пропозиції до зазначеного проєкту рішення просимо вносити на адресу обласної Ради до 13 б ....

На Вінниччині презентували виставку «Голокост очима документів» Роздрукувати

23 вересня в приміщенні Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулась презентація виставки «Голокост очима документів», приуроченої до 75-ї річниці трагедії у Бабиному Яру. Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська взяла участь у відкритті виставки, яка створена спільно з Державним архівом Вінницької області.  У своєму виступі Людмила Михайлівна закликала молоде покоління вивчати історію та шанувати пам’ять про минуле, адже історія повторюється, якщо звернути увагу на події, що відбуваються на Сході України. Присутні на відкритті виставки вшанували хвилиною мовчання пам’ять воїнів АТО, що загинули під час неоголошеної війни.

Перед присутніми з доповіддю виступила заступник директора Державного архіву у Вінницькій області з науково-методичної роботи, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, дослідник періоду Другої світової війни, а саме теми Голокосту та героїзму єврейського народу Фаїна Винокурова. У своїй промові вона навела беззаперечні факти героїчного ставлення українського народу до єврейського населення в період переслідування та масового знищення євреїв і циган.

В роки окупації наші співвітчизники переховували, рятували євреїв, ризикуючи власним життям. Серед них сім’я Доміції Радан, Наталія Церкевич та її батьки, Олександра Поліщук.  Таких людей після війни стали називати «Праведниками світу». На Вінниччині цього звання удостоєні близько 500 чоловік.

За офіційними даними під час окупації Вінниччини більше 205 тис. мирних жителів було розстріляно та замучено в концтаборах, тюрмах та гетто. Проте єврейське населен­ня опинилося в найскрутнішому становищі. Так, під час масових акцій у вересні 1941 р. та 16 квітня 1942 р. у Вінниці загинуло близько 20 тис. осіб; 7 листопада 1941 р. у Немирові – 2680 осіб; 9 і 16 січня 1942 р. розстріляно 7040 євреїв Хмільник. Навесні 1943 р. практично усе єврейське населення  у німецькій зоні окупації було знищене, лише декому вдалось втекти до партизанів.

На виставці представлені комплекси матеріалів: В. Соболєва, Н. Лезник, І. Бендерского, сім’ї Д. Радан, Н. Церкевич, О. Поліщук.  Також експонуються архівні документи, надані Державним архівом Вінницької області.

Матеріали виставки розповідають про жахливі сторінки війни, знищення мирного населення, героїзм та подвиг людей, спонукаючи сучасників вшановувати подвиг героїв минулого і берегти мир сьогодення.

Повернутись Створено: 23 вересня 2016 року, 12:25 Переглядів: 906

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація