Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

  • Вячеслав Соколовий провів розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

    21 березня відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. Засідання провів голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. Участь у засіданні взяли начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов і їхні заступники, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голови районних рад, сільс ....

  • Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий - в ефірі телеканалу ВІТА

    Рік повномасштабної війни в Україні, сповнений важливих дат, багато з яких нагадують про трагедії та переломні події. Кожен може назвати моменти, які за цей час запам’яталися найбільше. Про важливі події для нашого регіону та про те, як боролася Вінницька область у найважчий для України рік, – в інтерв’ю голови обласної Ради Вяче ....

  • Обласна Рада оголошує конкурс для закладів освіти на отримання грантів

    Вінницька обласна Рада оголошує конкурс на отримання грантів для закладів вищої освіти, фахової передвищої світи, професійної (професійно-технічної) освіти, загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти (у т.ч закладів міської та сільської місцевості) за темою: «Розробка та застосування інформаційних та інноваційних технологій в упр ....

На Вінниччині проходять Дні пам’яті Михайла Коцюбинського до 150-річчя від дня народження письменника Роздрукувати

Цьогоріч Вінниччина відзначає величний ювілей – 150 років від дня народження нашого земляка, письменника, новеліста, перекладача, громадського діяча, класика української літератури і патріота рідного краю – Михайла Михайловича Коцюбинського.

Урочисті заходи із вшанування пам’яті Михайла Коцюбинського розпочалися з літературно-творчого вечора на честь письменника, який відбувся 15 вересня в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. Тімірязєва. Участь у заході взяли: голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Михайло Каменюк, радник голови обласної Ради, головний редактор літературно-мистецького журналу Поділля “Вінницький край” Вадим Вітковський, директор ВОУНБ ім. К.Тімірязєва Наталія Морозова, письменник, професор Вінницького державного педагогічного університету ім. М.М. Коцюбинського Анатолій Подолинний, представники управління культури і туризму облдержадміністрації, інтелігенція, науковці, журналісти, громадські діячі і студентська молодь. 

Видатні письменники області розповіли про життєвий шлях і творчість Великого Сонцелюба, як називали Михайла Коцюбинського за любов до життя, природи і людей, читали вірші, студенти навчальних закладів міста Вінниці зачитували уривки з творів визначного корифея української літератури. Присутні мали нагоду переглянути презентаційний кінофільм, подивитися книжкову виставку “Коцюбинський і бібліотека: Співець гуманізму і краси” та ювілейну виставку “Духовна спадщина української класики”, “Духовний європеєць”.

Крім того, 17 вересня у Вінницькому літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського відбулося  мистецьке свято “Великий Сонцелюб – навіки в нашім серці”.  В приміщенні музею відбулося спецпогашення поштового конверту з портретом письменника та марки «Михайло Коцюбинський. 1864-1913».

Також заплановано проведення ряду інших заходів в області з метою відзначення 150-річчя Михайлові Коцюбинському. Відповідно до Постанови Верховної Ради України № 573-18 від 17 вересня 2013 року ухвалено рішення відзначити на державному рівні 150-річчя з дня народження Михайла Коцюбинського, “враховуючи вагомий внесок Михайла Коцюбинського у розвиток національної літератури”, - йдеться у Постанові.

Довідка: Михайло Коцюбинський – народився 17 вересня 1864 року у місті Вінниці в родині дрібного службовця. Дитинство і юність майбутнього письменника минули на подільській землі. Освіту здобув у Барській початковій школі (1875-1876 рр.) і Шаргородському духовному училищі (1876-1880 рр.). Працює вчителем, надає приватні уроки у Вінниці (1886-1889 рр.). У 1890 році їде до Львова, де знайомиться із Іваном Франком і публікується у місцевих газетах і журналах. Складає іспит на народного вчителя (1891 р.) у Вінницькому реальному училищі.

У 1891 році спільно із іншими однодумцями і українськими патріотами стає засновником і членом першої української політичної організації - “Братство-Тарасівців”, яке ставило за мету здобуття політичної самостійності і соборності для України. Зазнав переслідувань і обшуків від московського царського уряду за свої українські і революційні погляди. Михайло Коцюбинський в своїй творчості стає на захист українського народу і його прав, виступає проти національного гноблення і соціального визиску земляків. З-під його пера виходять оповідання для дітей «Харитя», «Ялинка», «Маленький грішник», повість «На віру», віршована казка «Завидющий брат», перекладає твори Гейне, Чехова, Міцкевича, Ожешко, Достоєвського. Деякий час перебуває на службі в Бессарабії, Молдові і Криму. У 1896 році одружується із Вірою Устимівною Дейшею, яка стає вірним другом і помічником письменника. З 1897 року працює у Чернігові і Житомирі, зокрема, в редакції газети “Волинь”, де друкує свої статті. З 1898 року переїздить до Чернігова, де отримує місце постійної роботи в місцевому земстві і стає одним із організаторів і керівників товариства “Просвіта”. Михайло Коцюбинський дружив і співпрацював із Іваном Франком, Лесею Українкою, Миколою Лисенком, Михайлом Старицьким, Оленою Пчілкою, Василем Стефаником та іншими видатними українськими діячами того часу. 25 квітня 1913 року письменник помер. Поховано Коцюбинського в Чернігові на Болдиній горі.

До найбільш відомих творів Михайла Коцюбинського можна віднести такі: «Дорогою ціною», «Відьма», «На крилах пісні», «Intermezzo», «Сон»,  «Fata Morgana»,  «Коні не винні», «Тіні забутих предків» та інші. Він мав глибокі знання з історії, фольклору, природничих наук, знав дев’ять мов: українську, російську, польську, італійську, французьку, румунську, татарську, турецьку і циганську, його твори перекладені багатьма мовами світу. Згадує його донька Ірина Коцюбинська: “Він був вигадливим. Завжди по-дитячому захоплювався красою природи, людьми, кращими проявами людських почуттів, здобутками людського розуму. Він був людяним, не втрачав цієї риси на протязі всього життя, любив добро, вірив у його переможну силу…”. “Я ще можу не противитись, коли ображають мене як людину, але коли ображають мій народ, мою мову, мою культуру, як же я можу не реагувати на це”, - стверджував Михайло Коцюбинський.

Повернутись Створено: 17 вересня 2014 року, 18:14

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація