Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

На Вінниччині пройшли урочистості до Дня Соборності України та 100-річчя бою під Крутами Роздрукувати

22 січня в приміщенні Вінницької обласної філармонії пройшли урочистості до Дня Соборності України та 100-річчя бою під Крутами.

Перед присутніми на заході виступив симфонічний оркестр обласної філармонії імені Миколи Леонтовича, художній керівник та головний диригент якого – заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков.

Згадуючи своїх рідних, співвітчизників, які загинули у боротьбі за українську незалежність, пам’ятаючи про Героїв бою під Крутами, і Небесну Сотню, та кожного із тих, хто й сьогодні віддає своє життя заради майбутнього Соборної України, присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

Учасники урочистого зібрання поклали гірлянди до місць, які символізують пам’ять про події, про українських героїв, які віддали своє життя за Соборність та Незалежність держави, – до Меморіальної дошки І-му Уряду Української Народної Республіки, який тричі знаходився у м. Вінниці;  до Меморіальної дошки Дмитра Марковича, який був Міністром юстиції в Уряді Директорії та головою Подільської і членом Центральної Ради Української Народної Республіки; до Пам’ятника Симону Петлюрі - українському державному та військовому діячу часів Української революції 1917–1921 років, Голові Директорії УНР, отаману війська та флоту УНР; до бюсту Михайла Грушевського - українського історика, громадського та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки (1917–1918); до Меморіальної дошки сотнику армії УНР Семену Якерсону; до Меморіальної дошки Начальній Команді Української Галицької Армії; до Пам’ятника Січовим стрільцям та воїнам ОУН-УПА; до Пам’ятного знака загиблим бійцям Небесної Сотні та Героям АТО і до Меморіалу Слави.

З нагоди святкування Дня Соборності України вінничан було відзначено державними нагородами. Їх вручили заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

22 січня український народ згадує найтрагічніші події в історії нашої країни. Сто років тому відбувся бій під Крутами, у якому українські студенти віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків.  День Соборності – свято, яке після Революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, анексії Криму та окупації територій Донецької і Луганської областей набрало нового звучання, нової сили, нового змісту. Кожна із цих подій, кожний бій, кожна втрата залишають неабиякий слід в нашій національній пам’яті.

Протягом століть український народ був позбавлений державності. Незважаючи на тривале життя в межах різних імперій, ідея соборності та єдності залишалася одним із основних прагнень національно-визвольного руху. Акт злуки був виявом прагнення українського народу утворити єдину державу.

Повернутись Створено: 22 січня 2018 року, 15:23 Переглядів: 710

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація