15 липня, о 10.30 в приміщенні обласної Ради (303 каб.) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв'язків з громадськістю                                                      

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 09.07.2020 р. №177 Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поши ....

  • Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня

    Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження. Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Денис Шмиг ....

На Вінниччині проживає 17998 переселених громадян Роздрукувати

Таку інформацію оприлюднив на круглому столі «Адаптація переселенців в місцевих громадах: роль влади, медіа та громадських організацій в цьому процесі» заступник голови обласної Ради Олександр Качур. У засіданні круглого столу, який був організований Інститутом демократії імені Пилипа Орлика (Київ) за підтримки Інтерньюз Європа через Інтерньюз Нетворк взяли участь голова ГО «Джерело надії» Алла Студілко, голова ГО «Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу ДонНУ»  Володимир Кіпень, голова ГО «Прогресивні жінки» Наталія Козлова, завідувачка кафедри журналістики ДонНУ Олена Тараненко, представник ГО «Спільна справа» Світлана Дмитрієва, заступник редактора газети РІА Вадим Павлов, заступник начальника управління соціальної підтримки та державних гарантій  Департаменту  соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Інна Волохата. Модерував захід Валерій Кочуєв, медіаексперт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика.

У Вінницькій області громадські організації, діяльність яких пов’язана із  ВПО, мають і позитивний досвід комунікації між переселенцями, владою та медіа. Які питання залишаються поза лаштунками? Що потрібно зробити для вирішення системних проблем доступу ВПО до офіційної інформації? Наскільки переселенці інтегрувалися в життя вінницької громади і завдяки чому? Ці питання були обговорені під час круглого столу.

Третій рік продовжується потік переселенців з окупованих територій Донецької і Луганської областей. Одна місцеві громади не були готові до таких випробувань. Та найважче самим переселенцям, які змушені починати життя з нуля. Згідно моніторингу регіональних медіа, що проводить Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, місцеві та центральні засоби масової інформації недостатньо інформують про проблеми переселенців. Вимушені переселенці не завжди довіряють місцевим ЗМІ.  Згідно  досліджень, проблемам переселенців присвячено всього 1% матеріалів у медіа.

- Вінниччина є одним з тих регіонів, баланс існує, - зазначила на початку зустрічі координатор проектів Вінницького прес-клубу, на базі якого проходив круглий стіл, Наталя Болховська. – Наприклад, у чотирьох ЗМІ Вінниці працюють фахівці – переселенці з Донецької та Луганської областей. Це корпорація РІА, сайт Власно.Інфо, телебачення «Вінниччина», радіо «Місто над Бугом».

Заступник голови обласної Ради Олександр Качур оприлюднив інформацію стосовно ситуації стосовно  внутрішньо переміщених осіб у Вінницькій області.

- З березня 2014 року по липень 2016 року до області приїхало 10391 сім’я (17998 осіб) переселених громадян, з них: 606 сімей (1360 осіб) з Криму та 9785 сімей (16638 осіб) з Луганської та Донецької областей. Станом на 20.07.2016 р в області проживає 7930 сімей (12447 осіб) переселених громадян, які офіційно зареєстровані в Єдиній базі переселених громадян, з них: 436 сімей (853 особи) з АР Крим та 7494 сімей (11594 осіб ) зі Сходу.

Олександр Вікторович докладно зупинився на питанні розселення громадян, повідомивши, що здійснено збір пропозицій та обстеження наявних житлових приміщень.

- У результаті проведеної роботи, створено Реєстр житлового фонду для безкоштовного проживання вимушених переселенців, - веде далі Олександр Качур. - Станом на 20.07.2016 року зареєстровано 7 об’єктів приватного сектору для 29 громадян. Усі внутрішньо переміщенні особи розселені в приватні будинки 27 районів та 6 міст області, в тому числі: 3 сім’ї (14 осіб) - в м. Вінниця, вул. Р.Скалецького,33, 42 сім’ї (133 особи) - в гуртожитку с. Нова Гребля, Калинівського району, 10 сімей (16 осіб) - в с. Заболотне, Крижопільського району, 8 сімей (11 осіб) - в готелі для тимчасового перебування спортсменів на час змагань м. Жмеринка (вул. Училищна, 9).

За отриманням соціальних виплат та пенсій звернулось 6966 особи, з яких 6778 особам проводяться виплати.13820 осіб (9695 сім’ї),  отримали довідки тимчасово переселених громадян.14377 сімей звернулися із заявами про призначення щомісячної адресної допомоги особам для покриття витрат на проживання. З них, 13748 сім’ям вказана допомога призначена та виплачена на суму 94,9 млн. грн.(з початку поточного року сума виплачених коштів становить 27,1 млн.грн.).

  Виступаючи, голова ГО «Джерело надії» Алла Студілко зазначила, що спочатку з роботі з ВПО особами виникали проблеми у комунікації.

– До Вінниці приїхали з Криму люди іншої релігії, - каже вона. - Ми не розуміли, як вести з ними мову. Ми бачили що вони в кризі, особливо діти. І нашим психологам довелося вивчати Коран, щоб зрозуміти цих людей та зменшити їх кризовий стан. Спочатку у нас були запити на гуманітарну та психологічну допомогу, потім пішла потреба у працевлаштуванні. У 2014 році провели тренінги по розвиту самозайнятості та розвитку малого підприємництва і цей проект був настільки успішним, що ці програми почали запроваджуватись у інших містах України. І це гарний досвід адаптації внутрішньо переміщений осіб в нових місцях проживання.

Професор Донецького національного університету Володимир Кіпень зазначив, що не варто очікувати надуваги до переселенців на місцях, але має бути чітка програма державної політики.

- Вінниччина у діях органів місцевої влади більш дієва у стосунках з переселенцями, ніж чиновники в інших областях, – сказав Володимир Кіпень. - Наприклад, функціонування прозорих офісів знімає паперові проблеми переселенців.  Внутрішньо переміщеним особам необхідно відходити від позиції прохача і переходити на проактивну позицію, і тут надзвичайно велика роль громадянського суспільства.

Повернутись Створено: 22 липня 2016 року, 16:15 Переглядів: 1266

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація