Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

На Вінниччині проживає 17998 переселених громадян Роздрукувати

Таку інформацію оприлюднив на круглому столі «Адаптація переселенців в місцевих громадах: роль влади, медіа та громадських організацій в цьому процесі» заступник голови обласної Ради Олександр Качур. У засіданні круглого столу, який був організований Інститутом демократії імені Пилипа Орлика (Київ) за підтримки Інтерньюз Європа через Інтерньюз Нетворк взяли участь голова ГО «Джерело надії» Алла Студілко, голова ГО «Інститут соціальних досліджень і політичного аналізу ДонНУ»  Володимир Кіпень, голова ГО «Прогресивні жінки» Наталія Козлова, завідувачка кафедри журналістики ДонНУ Олена Тараненко, представник ГО «Спільна справа» Світлана Дмитрієва, заступник редактора газети РІА Вадим Павлов, заступник начальника управління соціальної підтримки та державних гарантій  Департаменту  соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Інна Волохата. Модерував захід Валерій Кочуєв, медіаексперт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика.

У Вінницькій області громадські організації, діяльність яких пов’язана із  ВПО, мають і позитивний досвід комунікації між переселенцями, владою та медіа. Які питання залишаються поза лаштунками? Що потрібно зробити для вирішення системних проблем доступу ВПО до офіційної інформації? Наскільки переселенці інтегрувалися в життя вінницької громади і завдяки чому? Ці питання були обговорені під час круглого столу.

Третій рік продовжується потік переселенців з окупованих територій Донецької і Луганської областей. Одна місцеві громади не були готові до таких випробувань. Та найважче самим переселенцям, які змушені починати життя з нуля. Згідно моніторингу регіональних медіа, що проводить Інститут демократії ім. Пилипа Орлика, місцеві та центральні засоби масової інформації недостатньо інформують про проблеми переселенців. Вимушені переселенці не завжди довіряють місцевим ЗМІ.  Згідно  досліджень, проблемам переселенців присвячено всього 1% матеріалів у медіа.

- Вінниччина є одним з тих регіонів, баланс існує, - зазначила на початку зустрічі координатор проектів Вінницького прес-клубу, на базі якого проходив круглий стіл, Наталя Болховська. – Наприклад, у чотирьох ЗМІ Вінниці працюють фахівці – переселенці з Донецької та Луганської областей. Це корпорація РІА, сайт Власно.Інфо, телебачення «Вінниччина», радіо «Місто над Бугом».

Заступник голови обласної Ради Олександр Качур оприлюднив інформацію стосовно ситуації стосовно  внутрішньо переміщених осіб у Вінницькій області.

- З березня 2014 року по липень 2016 року до області приїхало 10391 сім’я (17998 осіб) переселених громадян, з них: 606 сімей (1360 осіб) з Криму та 9785 сімей (16638 осіб) з Луганської та Донецької областей. Станом на 20.07.2016 р в області проживає 7930 сімей (12447 осіб) переселених громадян, які офіційно зареєстровані в Єдиній базі переселених громадян, з них: 436 сімей (853 особи) з АР Крим та 7494 сімей (11594 осіб ) зі Сходу.

Олександр Вікторович докладно зупинився на питанні розселення громадян, повідомивши, що здійснено збір пропозицій та обстеження наявних житлових приміщень.

- У результаті проведеної роботи, створено Реєстр житлового фонду для безкоштовного проживання вимушених переселенців, - веде далі Олександр Качур. - Станом на 20.07.2016 року зареєстровано 7 об’єктів приватного сектору для 29 громадян. Усі внутрішньо переміщенні особи розселені в приватні будинки 27 районів та 6 міст області, в тому числі: 3 сім’ї (14 осіб) - в м. Вінниця, вул. Р.Скалецького,33, 42 сім’ї (133 особи) - в гуртожитку с. Нова Гребля, Калинівського району, 10 сімей (16 осіб) - в с. Заболотне, Крижопільського району, 8 сімей (11 осіб) - в готелі для тимчасового перебування спортсменів на час змагань м. Жмеринка (вул. Училищна, 9).

За отриманням соціальних виплат та пенсій звернулось 6966 особи, з яких 6778 особам проводяться виплати.13820 осіб (9695 сім’ї),  отримали довідки тимчасово переселених громадян.14377 сімей звернулися із заявами про призначення щомісячної адресної допомоги особам для покриття витрат на проживання. З них, 13748 сім’ям вказана допомога призначена та виплачена на суму 94,9 млн. грн.(з початку поточного року сума виплачених коштів становить 27,1 млн.грн.).

  Виступаючи, голова ГО «Джерело надії» Алла Студілко зазначила, що спочатку з роботі з ВПО особами виникали проблеми у комунікації.

– До Вінниці приїхали з Криму люди іншої релігії, - каже вона. - Ми не розуміли, як вести з ними мову. Ми бачили що вони в кризі, особливо діти. І нашим психологам довелося вивчати Коран, щоб зрозуміти цих людей та зменшити їх кризовий стан. Спочатку у нас були запити на гуманітарну та психологічну допомогу, потім пішла потреба у працевлаштуванні. У 2014 році провели тренінги по розвиту самозайнятості та розвитку малого підприємництва і цей проект був настільки успішним, що ці програми почали запроваджуватись у інших містах України. І це гарний досвід адаптації внутрішньо переміщений осіб в нових місцях проживання.

Професор Донецького національного університету Володимир Кіпень зазначив, що не варто очікувати надуваги до переселенців на місцях, але має бути чітка програма державної політики.

- Вінниччина у діях органів місцевої влади більш дієва у стосунках з переселенцями, ніж чиновники в інших областях, – сказав Володимир Кіпень. - Наприклад, функціонування прозорих офісів знімає паперові проблеми переселенців.  Внутрішньо переміщеним особам необхідно відходити від позиції прохача і переходити на проактивну позицію, і тут надзвичайно велика роль громадянського суспільства.

Повернутись Створено: 22 липня 2016 року, 16:15 Переглядів: 1114

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація