Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині розглядають справи жертв комуністичних репресій Роздрукувати

В обласному центрі відбулося перше засідання регіональної комісії з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років. Розгляд документів передбачає не тільки участь представників органів влади, а й об’єднань громадян, які опікуються цією тематикою.

В роботі першого засідання комісії взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Світлана Василюк, представники управлінь Національної поліції, прокуратури, Служби безпеки України, державного архіву, обласної редакційної колегії з підготовки та видання обласної книги «Реабілітовані історією», державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського,  обласного товариства політичних в’язнів, репресованих та їхніх дітей.

Нагадаємо, що в травні минулого року набрав чинності Закон  України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», за яким реабілітації підлягають усі репресовані позасудовими органами, всі депортовані, а також люди, засуджені за те, що зі зброєю в руках боролися за незалежність України.  Реабілітація поширюється на всіх, хто постраждав від дій комуністичного режиму в 1917-1991 роках.

– Робота цієї комісії зумовить відновлення права людей, які постраждали від репресій тоталітарного режиму, – зазначив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – Розглядатимемо також заяви родичів людини, яка була репресована комуністичним режимом.

Крім того, унормована оновлена процедура реабілітації, що максимально враховуватиме всі обставини здійснення репресії проти конкретної особи.

– Це важливий крок у подоланні тоталітарного минулого  та логічний крок продовження декомунізації, – сказав заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк. – Ми мусимо відновити репутацію чесних імен тих, хто зі зброєю в руках боровся за незалежність України. Це наш моральний обов’язок.

На першому засіданні комісія ознайомилась з текстом Положення про обласну комісію з реабілітації при облдержадміністрації, обрала  голову, заступників та секретаря.

Заяви на розгляд обласної комісії щодо визнання реабілітованим (потерпілим від репресій) відтепер приймаються за адресою: м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7, каб. №1025, тел.: (0432) 66 07 94.

Повернутись Створено: 27 березня 2019 року, 14:31 Переглядів: 424

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація