23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На Вінниччині розглядають справи жертв комуністичних репресій Роздрукувати

В обласному центрі відбулося перше засідання регіональної комісії з реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років. Розгляд документів передбачає не тільки участь представників органів влади, а й об’єднань громадян, які опікуються цією тематикою.

В роботі першого засідання комісії взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Світлана Василюк, представники управлінь Національної поліції, прокуратури, Служби безпеки України, державного архіву, обласної редакційної колегії з підготовки та видання обласної книги «Реабілітовані історією», державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського,  обласного товариства політичних в’язнів, репресованих та їхніх дітей.

Нагадаємо, що в травні минулого року набрав чинності Закон  України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», за яким реабілітації підлягають усі репресовані позасудовими органами, всі депортовані, а також люди, засуджені за те, що зі зброєю в руках боролися за незалежність України.  Реабілітація поширюється на всіх, хто постраждав від дій комуністичного режиму в 1917-1991 роках.

– Робота цієї комісії зумовить відновлення права людей, які постраждали від репресій тоталітарного режиму, – зазначив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – Розглядатимемо також заяви родичів людини, яка була репресована комуністичним режимом.

Крім того, унормована оновлена процедура реабілітації, що максимально враховуватиме всі обставини здійснення репресії проти конкретної особи.

– Це важливий крок у подоланні тоталітарного минулого  та логічний крок продовження декомунізації, – сказав заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк. – Ми мусимо відновити репутацію чесних імен тих, хто зі зброєю в руках боровся за незалежність України. Це наш моральний обов’язок.

На першому засіданні комісія ознайомилась з текстом Положення про обласну комісію з реабілітації при облдержадміністрації, обрала  голову, заступників та секретаря.

Заяви на розгляд обласної комісії щодо визнання реабілітованим (потерпілим від репресій) відтепер приймаються за адресою: м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7, каб. №1025, тел.: (0432) 66 07 94.

Повернутись Створено: 27 березня 2019 року, 14:31 Переглядів: 332

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація