Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині стартував міжнародний проект з підтримки молодіжного підприємництва на селі JoUrney Роздрукувати

На Вінниччині стартував міжнародний проект з підтримки молодіжного підприємництва на селі «Спільні зусилля з об’єднання мереж  підприємницької молоді із сільської місцевості» – JoUrney (Joint Organization to Unite Rural Netvorks of Entrepreneurial  Youth), який фінансується програмою європейського Союзу ERASMUS+.

4 березня у Вінниці відбулась стартова зустріч, під час якої представникам влади, бізнесу, державного сектору, громадськості, представникам місцевих вишів і потенційним учасникам – молоді сільській місцевості  розповіли про спрямованість проекту, його мету та значимість, зокрема, для Вінниччини.  Учасників зібрання привітав голова обласної Ради, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолій Олійник.

– Сьогодні стартує дворічний проект, який ми реалізуємо з нашими партнерами, насамперед – з Італії, з якими ми реалізовували інформативний проект щодо поводження з твердими побутовими відходами.  До  проекту JoUrney  доєдналися  й партнери з Франції, з Польщі – Лодзинське воєводство, – наш друг і партнер, а також Азербайджан і Грузія, як країни Східного партнерства.  JoUrney – це спільні зусилля щодо зайнятості сільського населення. На сьогодні йдеться про те, що в рамках проекту країни Східного партнерства, у тому числі – Україна, будуть ознайомлюватися з досвідом самозайнятості  у Франції, Італії, Польщі  з виїздом туди учасників нашого проекту. І, основне, створення спільної веб-платформи і клубів молодих підприємців, для того, щоб можна було на цій платформі, напрацьовувати спільні ідеї, підходи та зв’язки щодо вирішення цієї проблематики, – сказав Анатолій Дмитрович.

Проект JoUrney фінансується програмою європейського Союзу ERASMUS+, який виділив на його реалізацію близько 150 тис. євро, а також країнами-учасниками. Відтак, спільний кошторис проекту – 200 тис. євро, які використовуватимуться упродовж 23 місяців його дії – з 15 грудня 2018 року до 14 листопада 2020 року. З обласного бюджету Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування як учасник проекту отримає на його реалізацію суму еквівалентну  4,8 тис. євро.

Про серйозність для Вінниччини проблеми безробіття серед молоді та значимість проекту у цьому контексті зазначив перший заступник голови  облдержадміністрації Андрій Гижко.

– За часи незалежності в країні кардинально змінилася демографічна ситуація, зокрема, на Вінниччині,  де зараз у сільській місцевості проживає лише 44% населення замість 56%, як було на початку 90-х. Населення там  старіє, і це велика проблема. Та молодь, яка залишається, здебільшого має профтехосвіту, лише частина – вищу.  35% тих, хто отримує на селі статус безробітного – це  молодь у віці до 28 років, і серед них 80% – з вищою освітою. Це говорить про те, що саме молодь, яка має вищу освіту і кваліфікацію, не може себе реалізувати у сільській місцевості. Тому основний акцент цього проекту – вивчення досвіду самостійного створення   робочого місця молоддю  у п’яти країнах світу, – сказав Гижко.

Він зазначив, що проект JoUrney стане доповненням кроків з підтримки підприємництва, які вже реалізуються обласною владою, зокрема, конкурсу стартапів, який підтримує реалізацію нестандартних бізнес-ідей сільської молоді.

Директор європейськийх проектів, забезпечення якості та гендерної рівності італійської фундації «FORMA.Azione» srl Сильвія Лютті, зауважила, що метою італійської сторони  як учасника проекту є обмін досвідом з країнами Східного партнерства, зокрема, щоб молоді люди з сільської місцевості  під час візитів за кордон здобули навички організації свого бізнесу, отримали відповідні навички і в подальшому  могли їх застосовувати і  розвивати власну справу самостійно.

– Наша організація тісно співпрацює з підприємництвом, у тому числі – з молодими підприємцями у сільській місцевості, вони досить успішні, і ми  бачимо в цьому напрямку неабияку перспективу. І, власне, мета цього проекту – навчити молодь із сільської місцевості підприємництву, підтримати тих, хто розвиватиме бізнес не лише в аграрній сфері, а й у пов’язаних із нею. Наприклад, туризм тощо, –  сказала Лютті.

За словами керівника проекту – заступника керівника секретаріату  Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Ольги Олійник, проект JoUrney об’єднує представників партнерських організацій з шести країн – Франці,  Італія,  Грузія, Азербайджан, Україна та Польща. Для усіх цих країн є спільною проблема зменшення безробіття у сільській місцевості.  Метою проекту є стимулювання самозайнятості сільської молоді за рахунок створення власної справи. Цільовою групою проекту є молоді люди віком від 19 до 30 років, а також їхні майбутні ментори, яких навчатимуть у ході проекту. Також під час проекту планується створення сайту, який буде ресурсом для онлайн-навчання за освітнім курсом, розробленим європейськими партнерами проекту. Ті, хто за підсумками навчання матиме успішні результати, отримають менторську підтримку. Тобто, авторів цікавих ідей для створення власної справи навчатимуть писати бізнес-плани, підкажуть, де взяти гроші для його реалізації і отримуватимуть різноманітні консультації. 

Також у ході проекту стимулюватиметься налагодження зв’язків між молоддю з країн Східного партнерства і їхніх з  європейських країн – учасників проекту, що можливо, стане підгрунтям для створення спільних підприємств. У країнах Східного партнерства у проект усього будуть залучені понад 300 учасників,  в тому числі 123 – на Вінниччині. Більше ста будуть злучені до Клубів молодих підприємців, які створюватимуться у межах проекту. На Вінниччині перші з них започаткуються  на базі обласної Асоціації органів місцевого самоврядування у партнерстві з Агенцією регіонального розвитку Вінницької області.

Цей проект фінансується за підтримки Європейської Комісії. Ця публікація  відображає лише погляди авторів, Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що в ньому міститься.

 

 

 

 

Повернутись Створено: 4 березня 2019 року, 15:16
Оновлено: 5 березня 2019 року, 15:15
Переглядів: 735

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація