Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

На Вінниччині створили інноваційний агропромисловий кластер «AgroVin» Роздрукувати

15 березня на Вінниччині підписали Меморандум про створення інноваційного агропромислового кластера «AgroVin». Подія відбулася у рамках програми децентралізованої співпраці МЗС Франції. Меморандум підписали четверо керівників сільськогосподарських товариств, представник Вінницького національного аграрного університету та директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН.

Один із тих, хто долучився до створення агрокластеру, - Віталій Бень, керівник товариства «Агропослугтранссервіс» і голова постійної комісії обласної Ради з питань агропромислового розвитку та земельних відносин. У своїй підприємницькій діяльності він уже має досвід спільної роботи з французькими партнерами у вирощуванні пивовареного ячменю. Від агрокластеру Віталій Бень очікує, в першу чергу, нових технологій та підходів.  

- У європейських країнах технології вирощування сільськогосподарської продукції розвинуті набагато краще, ніж у нас. Так, у нас гарні землі, добрі та роботящі люди, у нас є техніка, але нам потрібні і нові технології, і нові можливості, і нові підходи у діяльності, - зазначив він.

Участь у заході також взяли заступник голови Вінницької обласної Ради Дмитро Чаленко, заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко.

Дмитро Чаленко запевнив, що обласна Рада максимально сприятиме тому, щоб цей проєкт став успішним і приніс позитивний результат.

- Впевнений у тому, що завдячуючи спільній роботі міської та обласної влади, наших підприємців, аграрних підприємств, науковців аграрного університету та інституту кормів, ми зможемо створити цікавий майданчик для обміну досвідом, для створення нових робочих місць та освоєння інноваційних технологій в аграрній сфері Вінниччини, - зазначив Дмитро Чаленко. - Вінниччина є потужним аграрним регіоном в країні, тому ми розраховуємо на досвід наших французьких колег і на те, що разом ми зможемо дати новий поштовх для розвитку аграрної індустрії на Вінниччині. Йдеться також про створення інноваційних продуктів і збільшення ефективності аграрного виробництва.

Заступник вінницького міського голови Андрій Очеретний зазначив, що наразі напрацьовано 4 напрями співпраці з Вінниччиною, які підтримані Міністерством закордонних справ Франції. Вони передбачають створення агрохабу, агрокластеру, співпрацю у водопідготовці та очистці води з річки Південний Буг, а також зрошення та інновації у сільськогосподарському виробництві.

- Дуже приємно, що бізнес долучився до цього процесу. Я сподіваюся, що симбіоз підприємств-виробників, переробки, Вінницького аграрного університету, Інституту кормів сприятиме розвитку виробництва в нашому регіоні аграрної, переробній і науковій продукції. І ми вийдемо на новий рівень співпраці між Францією і Україною в частині Діжон - Вінниця, Вінницька область – регіон Бургундія, - зазначив Андрій Очеретний.

Сьогоднішнє підписання на Вінниччині Меморандуму про створення агркластеру «AgroVin» нагадало директору французького агрокластеру «Vitagora» події 15-річної давнини. Крістоф Брейє каже, що тоді зацікавленість у створенні нового об’єднання висловили усього 10 компаній, і тоді ще не було ні чітко визначених планів, ні найнятих працівників. Сьогодні «Vitagora», за прикладом якої створили агрокластер на Вінниччині, обֽ’єднує 173 компанії і успішно працює в усьому світі.

- Усі мої побажання щодо вашого успішного розвитку мають підкріплюватися чітко сформулюваним планом заходів, тому вам необхідно визначити свої конкретні цілі в короткій перспективі, середній та довгій перспективі і розробити Стратегію розвитку агрокластеру, - звернувся до учасників вінницького кластеру Крістоф Брейє. – Це  вкрай важливий документ, який має бути дуже якісно пропрацьований, я готовий вам допомогти в його підготовці.

Він також побажав успіху вінничанам і висловив впевненість, що у результаті співпраці вдасться розробити чітку структуру вінницького агрокластеру, а сам кластер буде приносити позитивні результати як бізнесу, так і представникам наукових структур і місцевій владі.

Меморандум про створення агрокластеру «AgroVin» підписали:

Ірина НАСАДЮК – директор ТОВ «Діброва і К»

Віталій БЕНЬ – директор ТОВ «Агропослугтранссервіс», голова постійної комісії обласної Ради з питань агропромислового розвитку та земельних відносин

Петро МИСЛИВИЙ – генеральний директор ТОВ «Аграна Фрут Україна»

Вадим КРИЧКОВСЬКИЙ – директор ТОВ «Органік-Д»

Світлана ЛУТКОВСЬКА – проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та міжнародної діяльності Вінницького національного аграрного університету

Олександр КОРНІЙЧУК – директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН

Повернутись Створено: 15 квітня 2021 року, 16:09

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація