9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині створюється база даних інвестиційних можливостей громад Роздрукувати

9 червня районний центр Тиврів святкував День міста. Цього ж дня для сільських голів, представників громадських організацій, спеціалістів з написання грантових проектів та керівників відділів районних рад працівники Асоціації органів місцевого самоврядування провели презентацію проектів оновленої Асоціації.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник, який очолює Асоціацію, повідомив присутніх про напрацьовані програми.

- Одне з основних завдань у рамках Асоціації – це створення і діяльність Агенції регіонального розвитку, - сказав Анатолій Дмитрович. - Вперше за 25 років держава дала нам юридичну базу для створення Агенції. На середину липня запланований візит до Вінниці представників італійської та польської Агенцій регіонального розвитку для підписання договорів про співпрацю у тристоронньому напряму. Але вони вже зараз хочуть почути наші конкретні пропозиції.

Анатолій Олійник зазначив, що асоційоване членство з Європою дає Україні серйозні можливості для розвитку, але унеможливлює його через відсутність  інструментів. Агенція регіонального розвитку має стати саме тим інструментом, зрозуміли західним партнерам, що забезпечить прозорість використання коштів  та відсутність корупції.

- Ми втратили багато часу, але терміново маємо ці механізми застосувати, - продовжує Анатолій Дмитрович. - Вінниччина має серйозні напрацювання  у міжнародній співпраці на рівні гмін, воєводства, гетьманств. Але наші результати дуже скромні, обмежуються мікропроектами для громадських організації. Ми повинні вийти на новий рівень наших можливостей.

Керівник Секретаріату Асоціації Віктор Вікалюк представив три новоутворені центри: промоції та зовнішніх зв’язків, організаційно-правового забезпечення розвитку та реформування органів  місцевого самоврядування та залучення інвестицій і ресурсів. Керівники центрів провели презентації свої напрямків. Геннадій Сивак розказав про можливість отримати безкоштовну юридичну консультацію саме для вирішення правових проблем у громадах.

- Наше головне завдання – визначити проблеми, які є у ваших територіальних громадах,  - сказав Геннадій Анатолійович. -  Для цього ми розіслали анкети, аби знати конкретні питання у ваших громадах та визначити, які грантові проекти вам запропонувати. Можемо допомогти з партнерами в Україні  і Європі.

Керівник центру промоції Ольга Олійник повідомила про необхідність присутності кожної громади у інтернет-мережі, використовуючи сайти та соціальні мережі.

- Без інформації туристи не дізнаються про ваші можливості, - сказала Ольга Валеріївна. - Турист - це наповнювач бюджетів, це потенційна можливість для наших громад ставати успішнішими.

Ольга Олійник  повідомила присутніх про можливість запросити до себе у громаду волонтерів Корпусу миру в Україні.

- Волонтер буде працювати у вас в громаді протягом 2 років безкоштовно, - сказала Ольга Олійник. – Сьогодні волонтери Корпусу миру працюють в Україні по трьох напрямах: вдосконалення англійської мови, розвиток громад та  розвиток молоді. Це корисний досвід для наших дітей.

Керівник Центру реформування органів  місцевого самоврядування та залучення інвестицій і ресурсів Андрій Кавунець, повідомив, що для Вінницької області є доступними близько 30 грантових фондів. Але 95% коштів дають саме на громадські організації.

- Таку організацію можна створити у кожному селі на базі батьківського комітету у школі, в дитсадку, в бібліотеці, в будинку культури, - каже Андрій Кавунець. -  Ми надаємо безкоштовні консультації по написанню грантових проектів в необмеженій кількості.  Наше завдання - навчити вас стати успішними.

Віктор Вікалюк звернув увагу, що у Асоціації є сприятливі можливості для вирішення проблем громад. - Ми налаштовані на продуктивну та ефективну роботу, - зауважую Віктор Васильович. – А це буде залежати від вашого бажання спілкуватись, ставити питання та вчитися. Потрібно аби в кожній громаді була людина, яка б займалась грантовою роботою. Ми навчимо цю людину. Ви ж бачите, яка є потенційна можливість за рахунок грантових коштів вирішувати проблеми громад.

Віктор Вікалюк також повідомив, що з даних, які надходитимуть з громад створюється база інвестиційних можливостей кожного населеного пункту області.

– Це буде інтерактивна карта на нашому сайті, зайшовши на яку, можна побачити, що цікавого є у тому чи іншому селі, які можливості є для туристів та інвесторів, - повідомив Віктор Вікалюк.

Повернутись Створено: 9 червня 2016 року, 16:08 Переглядів: 863

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація