Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

На Вінниччині створять робочі групи з числа сільських, селищних, міських голів Роздрукувати

Створити тематичні робочі групи, які працюватимуть над змінами до законів окремої галузі, – таке рішення було прийняте за результатами зустрічі сільських, селищних, міських голів з головою обласної Ради Сергієм Татусяком. 12 квітня очільник облради покликав колег з місцевих рад підбити підсумки звітів, які нещодавно відбулися у кожному районі щодо діяльності у І кварталі 2013 року.

Крім того, самоврядці порушили актуальну для них тему – реформування місцевого самоврядування.

– Ми повинні повернутися до нашої «Концепції реформування місцевого самоврядування», яку ми ухвалили у 2010 році. Ще раз обговорити її в громадах, висловити свої пропозиції і зауваження. Бо наша реформа має йти від людей, – підкреслив С.Татусяк.

Сільські, селищні, міські голови у своїх виступах наголошували на давно назрілій необхідності зміни системи регіональної та місцевої влади. І самоврядці бачать її, насамперед, у практичних аспектах самоуправління: залишання податків і зборів у місцевих бюджетах, надання адміністративних послуг місцевими радами, розпоряджання земельними ресурсами, створення робочих місць, збільшення зарплат працівникам органів самоврядування тощо.

– Більшість сільських рад не можуть виконувати своїх функцій. І не тому, що не хочуть, а тому, що не мають повноважень і відповідних фінансових ресурсів, – висловив загальну думку Івановецький сільський голова Барського району Володимир Саволюк.

Його колега з Шарапанівки Крижопільського району Володимир Янковий зауважив, що потрібно конкретизувати реформу місцевого самоврядування, починаючи з визначення адміністративних центрів і закінчуючи розмірами податків.

– Я вважаю, що перед реформою місцевого самоврядування потрібно змінити земельне законодавство, яке б захищало права власника, стимулювало фермера, виробника, – сказав сільський голова.

Дві години присутні дискутували про наболілі питання самоврядної гілки влади, висловлюючи свої пропозиції та бачення вирішення тієї чи іншої проблеми. Відтак голова облради Сергій Татусяк запропонував створити робочі групи з числа сільських, селищних, міських голів за напрямами: бюджетна політика, земельні відносини, комунальна власність тощо. Групи мають напрацювати пропозиції змін до законів, які будуть подані до парламенту й уряду.

– Я бачу, як важко йде ця робота – на емоціях, скепсисі… Бо ми ніколи так не працювали – не питали голів їхньої думки. Тепер ми вчимося чути один одного і цивілізовано відстоювати свою позицію, – резюмував бесіду з колегами Сергій Татусяк.

 

Повернутись Створено: 12 квітня 2013 року, 15:51 Переглядів: 893

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація