9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині створять робочі групи з числа сільських, селищних, міських голів Роздрукувати

Створити тематичні робочі групи, які працюватимуть над змінами до законів окремої галузі, – таке рішення було прийняте за результатами зустрічі сільських, селищних, міських голів з головою обласної Ради Сергієм Татусяком. 12 квітня очільник облради покликав колег з місцевих рад підбити підсумки звітів, які нещодавно відбулися у кожному районі щодо діяльності у І кварталі 2013 року.

Крім того, самоврядці порушили актуальну для них тему – реформування місцевого самоврядування.

– Ми повинні повернутися до нашої «Концепції реформування місцевого самоврядування», яку ми ухвалили у 2010 році. Ще раз обговорити її в громадах, висловити свої пропозиції і зауваження. Бо наша реформа має йти від людей, – підкреслив С.Татусяк.

Сільські, селищні, міські голови у своїх виступах наголошували на давно назрілій необхідності зміни системи регіональної та місцевої влади. І самоврядці бачать її, насамперед, у практичних аспектах самоуправління: залишання податків і зборів у місцевих бюджетах, надання адміністративних послуг місцевими радами, розпоряджання земельними ресурсами, створення робочих місць, збільшення зарплат працівникам органів самоврядування тощо.

– Більшість сільських рад не можуть виконувати своїх функцій. І не тому, що не хочуть, а тому, що не мають повноважень і відповідних фінансових ресурсів, – висловив загальну думку Івановецький сільський голова Барського району Володимир Саволюк.

Його колега з Шарапанівки Крижопільського району Володимир Янковий зауважив, що потрібно конкретизувати реформу місцевого самоврядування, починаючи з визначення адміністративних центрів і закінчуючи розмірами податків.

– Я вважаю, що перед реформою місцевого самоврядування потрібно змінити земельне законодавство, яке б захищало права власника, стимулювало фермера, виробника, – сказав сільський голова.

Дві години присутні дискутували про наболілі питання самоврядної гілки влади, висловлюючи свої пропозиції та бачення вирішення тієї чи іншої проблеми. Відтак голова облради Сергій Татусяк запропонував створити робочі групи з числа сільських, селищних, міських голів за напрямами: бюджетна політика, земельні відносини, комунальна власність тощо. Групи мають напрацювати пропозиції змін до законів, які будуть подані до парламенту й уряду.

– Я бачу, як важко йде ця робота – на емоціях, скепсисі… Бо ми ніколи так не працювали – не питали голів їхньої думки. Тепер ми вчимося чути один одного і цивілізовано відстоювати свою позицію, – резюмував бесіду з колегами Сергій Татусяк.

 

Повернутись Створено: 12 квітня 2013 року, 15:51 Переглядів: 977

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація