23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На Вінниччині створять робочі групи з числа сільських, селищних, міських голів Роздрукувати

Створити тематичні робочі групи, які працюватимуть над змінами до законів окремої галузі, – таке рішення було прийняте за результатами зустрічі сільських, селищних, міських голів з головою обласної Ради Сергієм Татусяком. 12 квітня очільник облради покликав колег з місцевих рад підбити підсумки звітів, які нещодавно відбулися у кожному районі щодо діяльності у І кварталі 2013 року.

Крім того, самоврядці порушили актуальну для них тему – реформування місцевого самоврядування.

– Ми повинні повернутися до нашої «Концепції реформування місцевого самоврядування», яку ми ухвалили у 2010 році. Ще раз обговорити її в громадах, висловити свої пропозиції і зауваження. Бо наша реформа має йти від людей, – підкреслив С.Татусяк.

Сільські, селищні, міські голови у своїх виступах наголошували на давно назрілій необхідності зміни системи регіональної та місцевої влади. І самоврядці бачать її, насамперед, у практичних аспектах самоуправління: залишання податків і зборів у місцевих бюджетах, надання адміністративних послуг місцевими радами, розпоряджання земельними ресурсами, створення робочих місць, збільшення зарплат працівникам органів самоврядування тощо.

– Більшість сільських рад не можуть виконувати своїх функцій. І не тому, що не хочуть, а тому, що не мають повноважень і відповідних фінансових ресурсів, – висловив загальну думку Івановецький сільський голова Барського району Володимир Саволюк.

Його колега з Шарапанівки Крижопільського району Володимир Янковий зауважив, що потрібно конкретизувати реформу місцевого самоврядування, починаючи з визначення адміністративних центрів і закінчуючи розмірами податків.

– Я вважаю, що перед реформою місцевого самоврядування потрібно змінити земельне законодавство, яке б захищало права власника, стимулювало фермера, виробника, – сказав сільський голова.

Дві години присутні дискутували про наболілі питання самоврядної гілки влади, висловлюючи свої пропозиції та бачення вирішення тієї чи іншої проблеми. Відтак голова облради Сергій Татусяк запропонував створити робочі групи з числа сільських, селищних, міських голів за напрямами: бюджетна політика, земельні відносини, комунальна власність тощо. Групи мають напрацювати пропозиції змін до законів, які будуть подані до парламенту й уряду.

– Я бачу, як важко йде ця робота – на емоціях, скепсисі… Бо ми ніколи так не працювали – не питали голів їхньої думки. Тепер ми вчимося чути один одного і цивілізовано відстоювати свою позицію, – резюмував бесіду з колегами Сергій Татусяк.

 

Повернутись Створено: 12 квітня 2013 року, 15:51 Переглядів: 879

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація