Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині у співпраці зі Швейцарським бюро співробітництва реалізовано 62 проекти на суму 79,4 мільйони гривень Роздрукувати

16 травня відбулась офіційна зустріч делегації Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в межах швейцарської тематичної групи «Децентралізація, демократизація та місцеве самоврядування» з керівництвом області та міста Вінниці. Мережева конференція триває в Україні з 13 по 17 травня.

Вінниччину представляли заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. Швейцарську делегацію очолили директор Швейцарського бюро співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні Тауш Хольгер та керівник швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана Гарнець.

Під час офіційної зустрічі сторони обговорили залучення міжнародної технічної допомоги як одного із пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку Вінницької області та ефективного інструменту фінансового зміцнення територіальних громад.

– Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO) один з найперших наших партнерів, з яким Вінниччина співпрацює ще з 2007 року. Наразі цей проект є унікальним, адже впродовж його впровадження було реалізовано 62 проекти на загальну суму 79,4 млн грн, з них кошти DESPRO – 36,9 млн грн, кошти населення – 26,32 млн грн. За результатами виконання трьох фаз проекту ДЕСПРО у сільських територіальних громадах прокладено майже 470 км водогону, замінено 13 водонапірних насосів, відремонтовано 23 водонапірні вежі, збудовано 55 свердловин, забезпечено водою 11,5 тис. сімей, що становить близько 32,8 тисяч жителів області, – зазначив заступник голови обласної Ради Ігор Хміль. – 15 березня нинішнього року відбулось урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво між швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, Вінницькою обласною державною адміністрацією та Вінницькою обласною Радою.

Саме цей документ спрямований на поглиблення діяльності DESPRO у Вінницькій області та стане основою для втілення ІV фази проекту на території регіону, яка спрямована на удосконалення сфери сільського водопостачання та водовідведення, а також поводження з твердими побутовими відходами.

Ще одним інноваційним елементом, який продемонструє весь потенціал Вінницькій області, стане удосконалення механізму регіонального кредитування для проектів розвитку. В цьому напрямі проект планує співпрацювати з Обласним фондом сприяння інвестиціям та будівництву та залучити 7,8 млн грн співфінансування.

Варто зазначити, що конференцію мережі «Децентралізація, демократизація та місцеве самоврядування», яка кожні два роки відбувається в різних країнах світу, цьогоріч було вирішено провести в Україні, оскільки завдяки довготривалій підтримці Швейцарією реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, Україна має багатий досвід та успішні переконливі приклади децентралізації. На Вінниччині учасники проекту працюватимуть у чотирьох тематичних групах за напрямами: децентралізації та реформа місцевого самоврядування; відновлення довіри та урядування в умовах нестабільності; гендерно-орієнтоване та партисипативне бюджетування; робота ЗМІ в умовах нестабільності.

Повернутись Створено: 16 травня 2018 року, 11:22 Переглядів: 322

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація