Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині Український інститут національної пам’яті презентував виставку «Проти Голіафа» Роздрукувати

14 жовтня, до Дня захисника України, Український інститут національної пам’яті презентував виставку «Проти Голіафа». Проєкт розповідає про жінок і чоловіків з УПА, які кинули виклик двом тоталітарним режимам – нацистському та комуністичному, та мали вплив на історію українського визвольного руху. Також 14 жовтня 1942 року є символічним днем створення УПА. Виставка розповідає про вісім рішень восьми людей, які творили історію визвольного руху.

Після покладання квітів до Меморіалу слави та пам'ятника героям Небесної сотні і воїнам АТО/ООС заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник  голови облдержадміністрації Сергій Здітовецький, вінницький міський голова Сергій Моргунов та секретар міської ради Павло Яблонський взяли участь у відкритті виставки.

У проєкті згадали тих, хто віддано боровся за незалежність України, хто мав стратегію та волю втілити в життя національну ідею єдності країни.

Серед них Степан Бандера, який не зламався в нацистському концтаборі і не відкликав АКТ відновлення Української Державності. Він досі залишається символом українського спротиву.

Роман Шухевич протягом 7 років очолював Українську повстанську армію в найбільших її зіткненнях з радянським режимом. Василь Галаса – автор ідеї «Великого рейду» в Західну Європу, щоб розбити залізну інформаційну завісу. Василь Кук, який розбудовував ОУН у східній Україні та зберіг кадри підпілля після загибелі Романа Шухевича. Також згадали Євгена Грицяка – одного із лідерів Норильського повстання, яке пришвидшило кінець ГУЛАГу, організаторку Українського Червоного Хреста Катерину Зарицьку, бойову командирку Ірину Тимочко-Камінську, підпільника Іллю Обериниша.

«Завдяки їм на мапі світу зараз є вільна Україна», – такий підсумок боротьби УПА та підпілля ОУН називають автори проєкту «Проти Голіафа». Організаторами заходу виступив Центр досліджень визвольного руху, а партнери виставки – Український інститут національної пам’яті та Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ».

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 14 жовтня 2020 року, 11:26
Оновлено: 14 жовтня 2020 року, 11:29
Переглядів: 637

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація