На Вінниччині 30 серпня відбулася конференція «UkrainEU: Інтеграція України в ЄС Партнерство». На заході йшлося про розвиток професійної технічної освіти та участь у європейських проєктах.
Участь у конференції взяли заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк, заступниця Вінницького міського голови і голова постійної комісії обласної Ради Галина Якубович, заступник начальника Вінницької військової адміністрації Андрій Кавунець.
Ігор Івасюк привітав учасників конференції і зазначив, що на Вінниччині спільно з іноземними партнерами реалізується низка важливих освітніх проєктів.
- Якісна освіта, в тому числі професійна та вища, - запорука сталого розвитку країни та економічних успіхів. І я радий, що ми знову повертаємося до теми розвитку освітньої галузі саме на Вінниччині, - зазначив Ігор Івасюк. - На теренах нашого краю вже понад 10 років триває співпраця з німецьким Фондом Ебергарда Шьока. І це приклад дуже ефективної співпраці. На жаль, ковід і війна внесли свої корективи, але добре, що сьогодні знову ми повертаємося до цього питання. Сподіваюся, що плани й задуми, які в нас були, обов’язково зможемо реалізувати. На Вінниччині з 2018 року реалізується проєкт EU4Skills, і це дуже ефективний проєкт. У 2023 закінчилися основні етапи його реалізації, і залишився останній – найважливіший. Це – створення центру професійної досконалості. Таких центрів в Україні буде три. Один із них буде на базі 41-го училища в місті Тульчин.
Ігор Івасюк наголосив, що маємо спільну мету - дати можливість молодим людям здобути якісну сучасну освіту, високі кваліфікаційні знання в професії, а, відповідно, бути конкурентними на ринку праці, адаптованими та успішними.
Галина Якубович подякувала іноземним партнерам за те, що у складний для України воєнний час вони поруч, підтримують наші ЗСУ, реалізують гуманітарні місії.
- Дуже цінно, що є можливість для навчання нашого молодого покоління у різних міжнародних проєктах. Завдяки співпраці Вінниці з німецьким містом Мюнстер студенти професійно-технічних навчальних закладів два місяці перебувають у Німеччині – стажуються в бізнесі та на підприємствах, вже отримують зарплатню. Це дасть їм можливість бути конкурентними. І це тільки початок співпраці, - сказала Галина Якубович.
Андрій Кавунець зазначив, що інтеграція у європейський освітній простір на усіх рівнях – це одна з неодмінних вимог нашого майбутнього членства у Європейському Союзі.
Перед учасниками конференції виступили директорка Вінницького торговельно-економічного інституту (КНТЕУ), голова постійної комісії обласної Ради Наталія Замкова та ректорка Вінницького державного педагогічного університету ім.М.Коцюбинського Наталія Лазаренко.
Генеральний секретар Європейської асоціації інституцій для професійного навчання (EVBB) Теодор Грасос розповів, як асоціація EVBB може підтримати навчальні організації та заклади, що надають професійну освіту.
Виступ координаторки проєктів Національного Erasmus+ офісу в Україні Світлани Шитікової стосувався можливостей та викликів програми Erasmus+ для українських освітніх закладів.
Директор департаменту міжнародного співробітництва у Фолькуніверситеті Алі Рашиді розповів про проєкти ЄС за участі українських партнерів.
На конференції обговорили також розвиток потенціалу професійної освіти, співпрацю й інновації в україно-європейському партнерстві.