23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На Вінниччині відбулися форуми «Залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток району за рахунок грантової діяльності територіальних громад» Роздрукувати

У лютому 2016 року за сприяння депутата Вінницької обласної Ради, голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Лариси Білозір й активної участі провідних фахівців у сфері грантової діяльності, директора Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад «Громади Вінниччини» Андрія Кавунця, керівника проекту ЄС Наталі Гижко, а також очільників району, голів сіл та представників освіти, медицини, культури в Тростянецькому та Бершадському районах відбулися форуми «Залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток району за рахунок грантової діяльності територіальних громад».

У своєму виступі Лариса Білозір закликала керівників територіальних громад не залишатися осторонь та активізувати свою роботу у напрямі написання проектів. Адже це, на її переконання, один із реальних механізмів залучення коштів для вирішення проблем села. На першому етапі мова йде про участь громад в оголошеному 16 лютого обласному конкурсі розвитку територіальних громад, а вже потім можна говорити про вихід на загальнодержавний та міжнародний рівень написання проектів.

Зважаючи на те, що для багатьох очільників сіл та селищ це новий і досі незнайомий напрям роботи, депутат обласної Ради Лариса Білозір пообіцяла консультативну підтримку тим громадам, які все ж наважаться на написання грантових заявок. І водночас закликала не сприймати даний форум, як черговий привід поговорити і розійтись.

Я наполягаю, щоб наш форум у черговий раз не вилився просто в розмову. Як то кажуть, зібралися, поговорили, роз’їхались, махнули рукою і забули. Ні, ми будемо спільно працювати. Я відповідально говорю про те, що я готова допомагати у написанні, - запевнила присутніх Лариса Білозір.

Одним з небагатьох вдалих прикладів залучення грантових коштів на теренах Тростянецького району має громада села Ілляшівка.

За останні 10 років сільська рада залучила 720 тис. гривень фінансування за рахунок участі в грантових конкурсах. Все почалось із невеликого проекту на 4 тис. гривень з очистки криниць. А зараз в активі громади участь не лише у загальнодержавних, але й міжнародних проектах.

За кошти закордонних донорів Ілляшівка має у себе відремонтований дитячий садок. «Але далося це не легко» - каже голова села.

«Наскільки це для мене було важко, але я дуже рада, що брала участь у грантових проектах. Так, дуже важко звітувати, але є результат. Дякуючи цьому проекту ми зробили дитячий садок, замінили дах, вікна та двері. Було важко і цікаво, але головне - що є результат»,- зазначила Людмила Василенко.

У свою чергу директор ТОВ «Вінницька Птахофабрика», депутат обласної Ради Ігор Лещенко повідомив, що співпраця підприємства та трьох сільських рад району – Оляницької, Четвертинівської та Гордіївської дає змогу вирішувати нагальні проблеми цих населених пунктів.

Однак, за словами депутата обласної Ради Ігоря Лещенка, наступна мета – стати партнерами цих громад і виступити співфінансистами у рамках грантових конкурсів та проектів.

Присутній на форумі експерт Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування Андрій Кавунець презентував присутнім досвід співпраці Ресурсного центру з громадами з написання проектів, що дозволило тільки в 2015 році залучити близько 21 мільйона грантових коштів на вирішення місцевих проблем. Було представлено також і умови участі та порядок підготовки якісної заявки обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Наталя Гижко, в свою чергу, представила досвід реалізації грантового проекту зі створення обслуговуючих молочних кооперативів в Томашпільському районі, що реалізується спільно Томашпільскою районною радою та Єврорегіоном «Дністер». Проект фінансується Європейським союзом, а його бюджет становить майже 500 тис. євро.

За підсумками регіонального форуму було оголошено про створення на Тростянеччині Інформаційно-аналітичного центру, який буде виконувати консультативні функції для допомоги громадам з написання грантових заявок, а також співпрацювати з обласними структурами під час підготовки заявок та реалізації проектів.

Повернутись Створено: 22 лютого 2016 року, 16:22 Переглядів: 1390

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація