Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На Вінниччині відбувся ІІІ-й культурно-мистецький фестиваль «Шершні Леонтовича» Роздрукувати

Днями в селі Шершні Тиврівського району вже втретє відбувся культурно-мистецький фестиваль «Шершні Леонтовича».  Основне завдання фестивалю – популяризація творчості Миколи Леонтовича і привернення уваги громадськості до питання збереження будинку дитинства композитора, який нині перебуває у аварійному стані на межі знищення. Саме в цьому селі минули дитячі роки Миколи Леонтовича. Місцеві жителі прагнуть зберегти спадщину великого композитора і зробити на цьому місті культурно-мистецький центр.

Батько Миколи – Дмитро Леонтович – був священиком. Коли він служив у місцевому храмі, громада Шершнів збудувала для нього велику цегляну хату в самісінькому центрі села, куди він і переїхав зі своєю родиною. Відомо, що в цьому будинку малий Микола провів вісім років. Саме тут пройшло дитяче становлення світогляду маленького Леонтовича. Тут тато вчив його грати на віолончелі, скрипці, гітарі. А мама навчала українських пісень. Саме сюди прилітала ота ластівочка, про яку й сьогодні співає увесь світ:

«Щедрик, щедрик, щедрівочка,

Прилетіла ластівочка,

Стала собі щебетати,

Господаря викликати»…

Організація фестивалю відбулася силами і коштом громади села, а також за  сприяння меценатів.

Ініціатором та організатором цього фестивалю є місцева жителька Валентина Чайковська. Співорганізаторами також виступили директор комунальної установи «Видавничий дім. Моя Вінниччина» Вадим Вітковський, староста Шершнівської сільської Ради Наталія Михайлова та волонтери.

На свято завітали й заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутат обласної Ради Володимир Барцьось, депутати Тиврівської районної ради, письменницька еліта області – Михайло Каменюк, Олена Вітенко, Тетяна Яковенко, Андрій Стебелєв, Віктор Цимбал, Валентина Шпак, представники громадської організації «Молода Подільська Січ», завідувачка відділу наукової інформації та бібліографії Вінницької обласної універсальної наукової  бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва Ольга Кізян.

Під час проведення фестивалю відбувся творчий концерт, виставка літератури  Вінницької обласної універсальної наукової  бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва, майстер-класи, благодійні заходи, виступали народний аматорський хор ветеранів війни та праці «Добродар» та місцеві дитячі танцювальні і вокальні ансамблі.

Третій культурно-мистецький фестиваль присвячений життю і творчості Миколи Леонтовича закінчився спільним виконанням всесвітньо відомого твору «Щедрик».  

- Фестивалем надзвичайно зацікавилися  у Сполучених Штатах Америки, де у Вашингтоні, в Українському університеті розробили програму підтримки «Врятуємо садибу Миколи Леонтовича», – розповідає Вадим Вітковський. – Юристи намагаються стимулювати міжнародний бізнес платити за використання «Щедрика» М. Леонтовича, особливо популярного в передріздвяні та різдвяні дні, а кошти за це спрямувати на підтримку громади села Шершні.

Від професора, президента Українського університету у Вашингтоні Володимира Іваненка було надіслане звернення до учасників культурно-мистецького фестивалю. Зокрема, у тексті звернення йдеться, що в планах, у селі Шершні на основі садиби Миколи Леонтовича, створити світовий фестивальний центр зимових обрядових святок. «Для координації цього проекту ми формуємо міжнародний координаційний комітет» – написано в тексті звернення пана Володимира.

Повернутись Створено: 5 серпня 2019 року, 17:30 Переглядів: 268

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація