Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

На Вінниччині відбувся міжнародний фестиваль «Гей, Соколи!» Роздрукувати

21 вересня у Махнівці Козятинського району відбувся перший міжнародний фестиваль «Гей, Соколи!», присвячений творчості Тимка Падури. Участь в ньому взяли представники Польщі, а також творчі колективи Вінниччини та Житомирщини. Долучилися до фесту заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутати – Ірина Колесник, Олександр Крученюк та Тарас Кобець. Під час заходу діяли тематичні локації про побут козацтва, польського війська, а також представлені старовинні музичні інструменти.

Постать Томаша Падури – мандрівного поета-торбаніста та лірника – є об’єднавчим для польської та української культури. Українець за походженням, Томаш Падура зробив неоціненний внесок у літературу та музику Польщі, доповнивши її чудовими ліричними піснями.

Пісня Падури «Hej sokoly» стала своєрідним народним гімном Польщі, а український слухач міг почути її у фільмі Єжи Гофмана «Вогнем і мечем».

Розпочався захід на могилі Тимка Падури, де учасники фестивалю – польська делегація зі Старого Міста, Куркове Братство Стрілецьке з Тухоля, генеральний консул Республіки Польща у Вінниці, керівники області, району та гості фестивалю мали змогу висловити свої враження, побажання та слова вдячності всім причетним до організації та проведення заходу.

Одразу після покладання квітів на могилу автора відбулась презентація двомовної книги (українсько-польської) «Стежками Тимоша Падури» та автограф сесію від автора Миколи Купчика – історика-краєзнавця Козятинського району.

На фестивалі учасники дізналися багато цікавого про життя та творчість видатного поета, прослухали його пісні, яким 150 років. Під час своїх виступів музиканти використовували унікальні старовинні народні музичні інструменти.

В рамках Фестивалю відбулися виступи аматорських колективів Козятинського району, Вінницької та Житомирської областей, спільне виконання всіма колективами пісні «Гей, соколи!» та фіксація рекорду.

Гості фестивалю змогли почути виступи лірників, кобзарів, волинкарів, торбаністів та інших музикантів. Відбулась презентація фільму про життя та творчість Тимка Падури. Завершився фестиваль виступами рок-гуртів «Гуляйгород GG», «Широкий лан», «Медовий полин», «Чумацький шлях» та інших.

Повернутись Створено: 23 вересня 2019 року, 17:26 Переглядів: 331

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація