Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

На Вінниччині відбувся Всеукраїнський діалог «Громади – ветеранам» Роздрукувати

У Вінниці відбувся Всеукраїнський діалог «Громади – ветеранам», участь в якому взяли  голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, Вінницький міський голова Сергій Моргунов і перша заступниця начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна. 

Цей захід став третім у серії таких зустрічей. Перший Всеукраїнський діалог відбувся у жовтні 2021 року в Маріуполі, другий – у червні 2023 року в Хмельницькому. Нині ця подія об’єднала представників Кабінету Міністрів, депутатів усіх рівнів, лідерів громадських, ветеранських і волонтерських організацій, підприємців, військових, іноземних партнерів.

Зі вступним словом виступила віцепрем'єр-міністр, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

– Наш діалог покликаний набути результатів, яких так чекають наші люди – ветерани, члени їх сімей, загалом – 30% населення України, – сказала вона. – Дякую Вінниці та Вінниччині, які є хорошим прикладом для самоврядування, як потрібно досягати результатів.  

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підкреслив, що така представницька зустріч у форматі діалогу покликана допомогти в пошуку певних відповідей на низку складних викликів, спричинених війною.  

– Маємо дві найважливіші теми – підтримка ЗСУ та допомога й реабілітація ветеранів, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Людям, які на фронті відчули всі жахи війни, бачили загибель побратимів, пораненим бійцям, які втратили здоров’я, потрібна реабілітація – фізична, психологічна, моральна, соціальна. Їм потрібно допомогти адаптуватися до мирного життя. Це складний і багатогранний процес. Він вимагає співпраці державних та місцевих органів влади та громадських організацій, медичних закладів і всього суспільства.

Голова обласної Ради розповів, що на Вінниччині  реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах надають 15 комунальних закладів охорони здоров’я, один державний і два приватні. Амбулаторну реабілітаційну допомогу надають 14 комунальних закладів, три  приватних та  державний.

– Підтримка та реабілітація ветеранів – це наш спільний обов'язок. Місцеве самоврядування, державні інституції, громадські організації – всі ми повинні працювати разом, щоб забезпечити гідні умови життя для наших героїв і героїнь, – наголосив Вячеслав Соколовий. – Наведу приклад результату спільного підходу до питань реабілітації ветеранів. Обласна Рада передала Гайсинській міській громаді 9,4 га землі зі спільної власності територіальних громад для потреб учасників бойових дій. Там створюють реабілітаційно-оздоровчий центр «Долина УБД» для ветеранів і їхніх родин. Ініціатором цього стала громадська організація «Спілка учасників бойових дій АТО Гайсина та Гайсинського району». Це – результат синергії облради, Гайсинської міськради та громадської організації. Сподіваюся, таку ініціативу підтримають і в інших громадах області. 

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зауважив, що з 2014 року кожна громада має низку напрацювань з питань взаємовідносин між суспільством і ветеранами.

– Всі ветерани – це колись мирні люди, які пішли захищати країну, нашу незалежність і свободу. Органи влади й громади мають визначати алгоритми взаємодії, шукати шляхи та конфігурації для всебічної допомоги ветеранам і їхнім родинам, – зазначив Сергій Моргунов. – Ми всі вчимося. Обмін досвідом – це наше спільне навчання, воно важливе для нашої майбутньої роботи.

Перша заступниця начальника обласної військової адміністрації Наталя Заболотна розповіла, що з 2014 року на Вінниччині реалізується ветеранська політика, а в 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення, була переглянута й удосконалена обласна програма підтримки військовослужбовців, ветеранів, їх сімей.

Перед учасниками зустрічі також виступили представники міжнародних партнерів – Міжнародного фонду «Відродження» та Програми реінтеграції ветеранів IREX.

Під час Всеукраїнського діалогу «Громади – ветеранам» обговорили низку проблемних питань, зокрема, державну ветеранську політику, актуальні потреби військовослужбовців і членів їх родин, питання шляху воїнів і демобілізації.

Повернутись Створено: 10 червня 2024 року, 08:42

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація