Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині відкрили двері 26 Бюро надання безоплатної правової допомоги Роздрукувати

1 вересня по всій Україні свої двері для громадян відкрили Бюро правової допомоги. На Вінниччині діятиме 26 таких Бюро. Голова обласної Ради Анатолій Олійник взяв участь в урочистому відкритті Бюро в одному із відділень Козятинського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги - місті Хмільник.

На урочистому відкритті Бюро також були присутні директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області Світлана Маліновська, депутат обласної Ради Олександр Крученюк, голова райдержадміністрації Євген Буткевич, голова районної ради Зоя Бонсевич, голова Хмільницької міської ради Сергій Редчик та директор Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Комар.

Офіційний початок роботи Хмільницького Бюро розпочали із символічного перетину стрічки. Після гості ознайомилися із приміщенням, де хмільниччани будуть отримувати безоплатні правові консультації.

Світлана Маліновська розповіла про діяльність Бюро надання правових консультації та зазначила, що за своїм статусом бюро правової допомоги є структурними підрозділами чотирьох місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м.Вінниця, м.Гайсин, м.Козятин та смт.Томашпіль), які вже функціонують у області.

- Повне ресурсне забезпечення бюро здійснюється за рахунок частини ресурсів, зекономлених в результаті ліквідації управлінь юстиції районного та міського рівня без необхідності виділення додаткових ресурсів з державного бюджету, - сказала Світлана Володимирівна.

Хмільницьке бюро правової допомоги є третьою ланкою у системі правової допомоги – струтурним підрозділом Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зараз у Хмільницькому бюро працює два спеціалісти з юридичних питань. Обирали працівників за результатами відкритого багатоетапного конкурсу. Відтак, право працювати у Хмільницькому бюро вибороли кваліфіковані фахівці у галузі права: Ганна Мариніч – заступник директора Бюро та Інна Шеремета – спеціаліст Бюро.

Бюро правової допомоги - це активне правопросвітництво на рівні кожної територіальної громади, забезпечення доступу до вторинної правової допомоги, забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України, надання безоплатної первинної правової допомоги – правової інформації та консультацій.

- У цивілізованих країнах такі послуги працюють як швидка правова допомога, - звертаючись до присутніх, зазначив Анатолій Олійник. – І,  аби вирішити сьогоднішні проблеми, потрібно відкорегувати правову базу, зробити кроки, які б дали можливість створити досконалу єдину електронну  базу, яка міститиме всю необхідну інформацію для полегшення вирішення юридичних питань громадян.

Голова обласної Ради Анатолій Олійник також підняв питання стосовно об’єднаних територіальних громад. Анатолій Дмитрович сказав, що необхідно вже зараз подумати над питанням про створення в селах, селищах та містах області  статутів територіальних громад, в яких будуть чітко прописані всі права, повноваження громад, фінансові питання та низка інших важливих питань для громад. Це потрібно зробити для того, щоб люди не боялися об’єднуватися і не переживали, що їхні права будуть утискувати в результаті об’єднання. Тому нам слід вже зараз спільно працювати над цим питання і стати прикладом для інших областей.

Після офіційного відкриття Бюро гості направилася до Хмільницької районної ради, де підписали Меморандум про співпрацю між Асоціацією органів місцевого самоврядування та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області. Також очільник депутатського корпусу Вінниччини познайомився та поспілкувався із колективом районної ради.

Бюро первинної допомоги – це місце, де люди з громади можуть отримати вичерпну інформацію з будь-яких правових питань, що стосуються всіх аспектів їхнього життя. У разі  потреби юристи Бюро правової допомоги також здійснюватимуть представництво в суді за окремими видами спорів для окремих категорій за рішенням місцевого центру. 

Повернутись Створено: 2 вересня 2016 року, 10:17 Переглядів: 1377

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація