Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

На Вінниччині відкрили притулок для жінок, які постраждали від домашнього насилля Роздрукувати

Сьогодні, 31 травня, відбулось відкриття притулку для тимчасового перебування жінок, які постраждали від домашнього насильства. Наразі, це перший притулок, який відкрився за підтримки обласної Ради та державної адміністрації.

Участь у відкритті взяли народний депутат України Ірина Луценко, заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, заступник представника Фонду народонаселення ООН в Україні Павло Замостьян, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна, голова Правління Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії» Алла Студілко, депутат обласної Ради, голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко.

– Надзвичайно важливий соціальний проект наразі реалізовано в області. Адже, прихисток у подібному центрі знаходять жінки, що змушені були змінити своє життя, рятуючи себе і своїх дітей від насилля в сім’ї. Перебуваючи в безпечному місці, сподіваюсь, вони зможуть вирішити свої юридичні та психологічні проблеми за допомогою фахівців, – зазначив заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк. – З січня 2019 року цей заклад, набуваючи статус комунального, перейде на утримання з обласного бюджету. Всі разом ми повинні підтримувати такі проекти, які стають на захист сімейних цінностей та убезпечують душевне і фізичне здоров’я дітей.

Департаментом соціальної та молодіжної політики було порушено питання про необхідність створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі і прикладено максимальних зусиль щодо його вирішення. Наразі притулок розрахований на 20 місць, тоді як подібні установи в інших областях України – лише на 10-15.

Завдяки підписаному у 2017 році Меморандуму про взаєморозуміння між Вінницькою обласною державною адміністрацією і Представництвом Фонду народонаселення ООН в Україні та реалізації на Вінниччині Фондом проекту «За життя без насильства. Вінницька область», було залучено додаткове фінансування, що прискорило відкриття притулку. Загальна вартість проекту – 2 млн грн. Подібні установи функціонують в Харкові, Кривому Розі, Бердянську, Маріуполі, Слов’янську та селищі Краснопавлівка Харківської області.

Повернутись Створено: 31 травня 2018 року, 16:05

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація