Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині відкрито сільський ЦНАП, який конкуруватиме із обласним «Прозорим офісом» Роздрукувати

У селі Северинівка Жмеринського району за підтримки Європейського Союзу запрацював Центр надання адміністративних послуг, створений в рамках Реформи децентралізації та Програми “U-LEAD з Європою”.

Тут надаватимуться 104 види найзатребуваніших адміністративних послуг - довідок, виписок, реєстраційних актів та інших документів, які надають спеціально підготовлені і сертифіковані спеціалісти.

До створення центру долучилися українські і шведські експерти U-LEAD. Вони надавали допомогу в інституційному створенні ЦНАП, а також провели спеціально розроблені в рамках програми навчальні тренінги для підвищення кваліфікації спеціалістів центру.

За словами першого заступника голови Вінницької облдержадміністрації Андрія Гижка, відкриття цього ЦНАПу не тільки полегшить життя у Северинівській ОТГ, а дозволить суттєво збільшити надходження до бюджету цієї громади, адже за законом усі надходження від адмінпослуг ЦНАПу зараховуватимуться до місцевого бюджету. Фактично за рік-два цей ЦНАП окупить видатки на своє створення.

– У Северинівському ЦНАПі людина, не виїжджаючи за межі об’єднаної громади, може отримати усі послуги, починаючи від свого народження до самої смерті, включаючи послуги з реєстрації та отримання дозволів на підприємницьку діяльність. Тут видаватимуть і свідоцтва про народження людини, реєструватимуть нерухомість та договори про оренду паїв, - зазначив він.

Андрій Петрович також повідомив, що за прикладом Северинівського ЦНАПу планується відкрити аналогічні Центри у Дашівській та Бабчинецькій об’єднаних громадах. Великий інтерес до цього ЦНАПу мають й решта об’єданних громад.

Депутат обласної Ради, голова Жмеринської райдержадміністрації Олег Легеза зазначив, що це перший сільський ЦНАП у Жмеринському району, але він є найпотужнішим та найякіснішим серед усіх існуючих в області, він побудований на кошти Європейського Союзу і має площу й обладнання, співставне з ЦНАПами у Вінниці.

– Ця подія має стати прикладом для наслідування для існуючих громад і тих, що планують об’єднатись. Адже однією з переваг децентралізації і об’єднання територіальних громад є покращення якості надання адміністративних послуг та наближення їх до людей. Таким чином громадяни мають можливість швидко отримати всі послуги, які надає держава і вирішити будь-які земельні, майнові питання, зареєструвати місце проживання та акти цивільного стану і ще безліч питань можна вирішити тут, на місці, в межах громади, - додав він.

Як відзначив голова Северинівської об’єднаної громади Олександр Христюк, співпраця з Програмою «U–LEAD з Європою» стала надзвичайно корисною для об’єднаної громади Северинівки.

– Ми не тільки відкрили сучасний та комфортний центр надання адміністративних послуг, де жителі зможуть отримати послуги якісно та зручно, а й отримали безцінний досвід роботи з міжнародними партнерами, – зазначив він. – Ми будемо й надалі працювати для покращення життя мешканців нашої громади і процвітання нашого регіону.

У ЦНАП Северинівської ОТГ постійно працюватимуть 5 спеціалістів, які пройшли навчання з підвищення кваліфікації, спеціально розроблене для жителів ОТГ експертами Програми «U-LEAD з Європою». Плата за надані послуги буде надходити до бюджету громади.

Повернутись Створено: 6 лютого 2018 року, 17:03 Переглядів: 498

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація