Фото без опису

Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

На Вінниччині відзначили День Соборності та 105 річницю проголошення незалежності Української держави Роздрукувати

Із нагоди Дня Соборності на площі Тараса Шевченка голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його заступник Анатолій Ткач, начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов зі своїми заступниками поклали квіти до пам’ятного знаку та інтерактивної стели пам’яті Героїв Небесної сотні й АТО/ООС.

Сьогодні Україна відзначає одне із найважливіших державних свят – День Соборності. Цьогоріч виповнюється 104 роки з дня проголошення Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) та 105 років з дня проголошення незалежності Української народної республіки.

– 22 січня ми відзначаємо День Соборності. Ця дата завжди мала особливе значення для українців і України. Того дня 1919 року в Києві на Софійській площі під спеціально зведеною тріумфальною аркою відбулася урочиста церемонія проголошення Акта злуки – Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. За рік до цього, у 1918 році, Центральна Рада затвердила IV Універсал, який проголосив повну незалежність Української Народної Республіки, – сказав Вячеслав Соколовий. – Живий ланцюг єднання у січні 1990 року знову показав світу, що Схід і Захід України – разом, що ми спільно прагнемо Незалежності нашої держави. Ми – згуртовані. Ми – соборні. Ми – єдині. А тому переможемо!
 

Повернутись Створено: 22 січня 2023 року, 13:56

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація