26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На Вінниччині відзначили науковців і дослідників тематики голодоморів Роздрукувати

Сьогодні, 23 листопада, на Вінниччині проходять заходи, приурочені Дню пам'яті жертв голодоморів та 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

З цієї нагоди було запрошено науковців, дослідників тематики голодоморів, краєзнавців, істориків Вінниччини, а також членів обласного товариства політичних в’язнів, репресованих та їхніх дітей на зустріч з керівниками області та міста.

Слова вдячності учасникам зібрання висловили голова обласної Ради Анатолій Олійник, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, депутат обласної Ради, заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович.

– Все те, що пережив український народ у 1932-1933 роках, – це найжахливіша трагедія, яка сьогодні визнається усім світом, – зазначив Анатолій Олійник, звертаючись до присутніх. – Смерть від голоду – це найстрашніша смерть. Тому все, що пережили наші предки – діди, батьки, наші рідні, заслуговує на те, щоб ми з вами ніколи не забували про ті трагічні сторінки нашої історії. І саме ми, живі, маємо про це пам’ятати, розповідати про ті страшні події, аби не допустити повернення нашої держави до тоталітаризму та всіх тих страхіть, які відбувалися у 30 роках. Світла пам'ять всім, хто був невинно убієнний голодом.

Під час зібрання було наголошено, що трагедія Голодомору є важким уроком для України, для всього людства. Страшні події 1932-1933 років продемонстрували, як легко може бути зруйноване життя і як важко воно відроджується на випаленому полі. Україна і сьогодні відчуває на собі наслідки лиха, яке спіткало її у далеких тридцятих. Тоталітаризм і більшовизм перервав в Україні історичний зв’язок поколінь, духу, пам’яті, нашої ментальності, культури і мови. Адже першими нищилися очільники нашої незалежної держави. За ними – творча, наукова, медична і технічна інтелігенція, духовенство та непокірне українське селянство.

Із 5 мільйонів, знищених голодом, більше 1,5 мільйона – подоляни. У нашій області рівень смертності перевищував природній у 5-6 разів. Вінниччина належить до другої категорії постраждалих від голодомору- геноциду областей в Україні.

За своїми вражаючими масштабами голодомор перевищив втрати нашого народу під час Другої світової війни.

Учасники зустрічі вшанували пам'ять мільйонів закатованих голодною смертю українців хвилиною мовчання.

Керівники області та міста вручили запрошеним Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради, подяки, грошові винагороди.

В Україні День пам’яті жертв голодоморів 1932-1933 років щорічно поминають у четверту суботу листопада. 24 листопада пройдуть загальнодержавні жалобні заходи, приурочені 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні. О 16.00 годині буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після якої українці у всьому світі запалюватимуть свічки пам'яті, вшановуючи пам'ять жертв голодоморів Україні.

 

Повернутись Створено: 23 листопада 2018 року, 16:44 Переглядів: 338

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація