15 вересня у Вінницькому літературно-матеріальному музеї Михайла Коцюбинського відбулися нагородження лауреатів щорічної Всеукраїнської літературної премії обласної Ради ім. М. Коцюбинського та урочистості з нагоди 159-ї річниці від дня народження письменника. Участь у заході взяли заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк та голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту Наталія Замкова.
– Минулого року конкурс вперше відбувався в умовах повномасштабної війни, але навіть таке страшне випробування не стало на заваді розвитку української літератури. У 2022 році було 20 номінантів на премію, цьогоріч – 31, – зазначив Ігор Івасюк. – У журі було багато роботи, щоб серед кращих обрати найкращих.
У 2023 році номінантами премії стали автори з різних міст України. Зокрема, Вінниці, Києва, Миколаєва, Рівного, Львова, Івано-Франківська та Запоріжжя.
– За час існування премії маємо 53 переможців, сьогодні відзначаємо ще чотирьох. Це – достойні твори й достойні літератори. Україна живе. Україна має майбутнє. Тому що Україна має свою культуру, свою літературу, свої криги, які видається навіть у такі важкі часи, – наголосив Ігор Івасюк. – Бажаю усім присутнім залишатися оптимістами, дивитися в майбутнє з вірою в Україну, з вірою в себе, з вірою в наші Збройні Сили. Ми обов'язково переможемо!
Голова постійної комісії з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту Наталія Замкова подякувала номінантам премії.
– Щиро бажаю усім нам, щоб 160 річницю від дня народження видатного письменника, філософа Михайла Коцюбинського ми святкували в мирній, щасливій та незалежній Україні, – сказала вона.
Цього року лауреатів визначено в чотирьох номінаціях. В одній номінації члени журі переможця не обрали.
Ігор Івасюк і Наталія Замкова вручили Всеукраїнську літературну премію обласної Ради ім. М. Коцюбинського:
Крім того, вони відзначили номінантів з Вінниччини заохочувальними призами та Подяками обласної Ради.
Довідково.
Премія ім. Михайла Коцюбинського запроваджена у 1981 році, і є найстарішою та найпрестижнішою премією Вінниччини з літератури. У 1992 році премія стає Всеукраїнською. Вона передбачає п’ять номінацій: художня проза, поезія, науково-популярна та дитяча література, художній переклад. Присуджується щороку до дня народження Михайла Коцюбинського.