Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

 • Депутати обрали представників громадськості до складу двох поліцейських комісій

  29 вересня на черговій 44 сесії обласної Ради депутати обрали представників громадськості до складу поліцейських комісій Управління поліції охорони у Вінницькій області Національної поліції України та Управління патрульної поліції у Вінницькій області департаменту патрульної поліції Національної поліції України. До складу поліцейської комісії У ....

 • Депутати погодили звільнення заступника голови Вінницької обласної Ради Дмитра Чаленка

  На черговій 44 сесії обласної Ради депутати розглянули заяву заступника голови обласної Ради Дмитра Чаленка про звільнення. – Переходжу працювати у промисловий сектор економіки, але продовжую свою діяльність, як депутат обласної Ради фракції «Української Стратегії Гройсмана» та координатор Міжрегіонального координаційного гуман ....

 • Відбулася 44 чергова сесія Вінницької обласної Ради

  29 вересня Вячеслав Соколовий провів чергову сесію Вінницької обласної Ради. На порядок денний було внесено 25 питань. Депутати заслухали та взяли до відома інформацію про результати діяльності органів обласної прокуратури у першому півріччі 2023 року. Рішенням сесії депутат Петро Струсевич увійшов до постійної комісії з питань будівництва, к ....

На Вінниччині відзначили переможців Всеукраїнської літературної премії обласної Ради ім. Михайла Коцюбинського Роздрукувати

15 вересня у Вінницькому літературно-матеріальному музеї Михайла Коцюбинського відбулися нагородження лауреатів щорічної Всеукраїнської літературної премії обласної Ради ім. М. Коцюбинського та урочистості з нагоди 159-ї річниці від дня народження письменника. Участь у заході взяли заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк та голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту Наталія Замкова.

– Минулого року конкурс вперше відбувався в умовах повномасштабної війни, але навіть таке страшне випробування не стало на заваді розвитку української літератури. У 2022 році було 20 номінантів на премію, цьогоріч – 31, – зазначив Ігор Івасюк. – У журі було багато роботи, щоб серед кращих обрати найкращих.

У 2023 році номінантами премії стали автори з різних міст України. Зокрема, Вінниці, Києва, Миколаєва, Рівного, Львова, Івано-Франківська та Запоріжжя.

– За час існування премії маємо 53 переможців, сьогодні відзначаємо ще чотирьох. Це – достойні твори й достойні літератори. Україна живе. Україна має майбутнє. Тому що Україна має свою культуру, свою літературу, свої криги, які видається навіть у такі важкі часи, – наголосив Ігор Івасюк. – Бажаю усім присутнім залишатися оптимістами, дивитися в майбутнє з вірою в Україну, з вірою в себе, з вірою в наші Збройні Сили. Ми обов'язково переможемо!

Голова постійної комісії з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту Наталія Замкова подякувала номінантам премії.

– Щиро бажаю усім нам, щоб 160 річницю від дня народження видатного письменника, філософа Михайла Коцюбинського ми святкували в мирній, щасливій та незалежній Україні, – сказала вона.

Цього року лауреатів визначено в чотирьох номінаціях. В одній номінації члени журі переможця не обрали.

Ігор Івасюк і Наталія Замкова вручили Всеукраїнську літературну премію обласної Ради ім. М. Коцюбинського:

 • Володимиру Комаровському (Рівне), «До берега правди» – художня проза;
 • Віктору Крупці (Вінниця), «Сон це» – поезія;
 • Олександру Лагошняку (Миколаїв), «Південний Буг: від козацьких переправ до сучасних мостів» – науково-популярна література;
 • Інні Ковальчук (Київ), переклад з болгарської книг Р. Радкова та В. Ангелової; з македонської антології «Свічадо світу» – художній переклад.

Крім того, вони відзначили номінантів з Вінниччини заохочувальними призами та Подяками обласної Ради.

Довідково.

Премія ім. Михайла Коцюбинського запроваджена у 1981 році, і є найстарішою та найпрестижнішою премією Вінниччини з літератури. У 1992 році премія стає Всеукраїнською. Вона передбачає п’ять номінацій: художня проза, поезія, науково-популярна та дитяча література, художній переклад. Присуджується щороку до дня народження Михайла Коцюбинського.

Повернутись Створено: 15 вересня 2023 року, 14:28

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація