Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині впроваджується польський проект «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів» Роздрукувати

21 вересня відбулася офіційна зустріч керівництва Вінницької області із членами консульської місії польського проекту «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів». До складу польської делегації увійшли радник Міністра Департаменту з програм допомоги Міністерства економічного розвитку Кшиштоф Шівек, директор відділу цього ж Міністерства Мачєй Ауляк, заступник директора Департаменту економічної промоції Польської агенції розвитку підприємництва  (PARP)  Даріуш Войташек,   головний спеціаліст  Польської агенції інформації та іноземних інвестицій (PAIiIZ) Марчін Буліньский, керівник відділу розвиткових проектів Келецького технологічного парку Йоанна Рудавська та начальник відділу міжнародного співробітництв мерії в м. Битом Мачєй Бжежіна.

Вінницьку область представляли голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, начальник Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, виконувач обов‘язки директора Агенції регіонального розвитку Вінницької області Валерій Нікітюк та директор Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Віталій Погосян.   

В ході зустрічі мова йшла про характеристику інвестиційного потенціалу Вінницької області, стану сектора малого та середнього підприємництва на території області, побудову інфраструктури підтримки бізнесу в області, діяльність центрів підтримки підприємництва та обговорення напрямів розвитку області з акцентом на пріоритетні галузі.

- Хотів би звернути увагу на те, що наші країни, коли відійшли від радянської системи, стартували в один час, але сьогодні результати маємо різні, - звернувся до присутніх голова обласної Ради Анатолій Олійник. - Зараз в Україні процес розвитку відбувається дійсно дуже швидко. І підтвердження цьому є те, що до депутатського складу обласної Ради Вінницької області входить 80% вперше обраних депутатів, які прагнуть змін та хочуть працювати. Тому я хотів би підкреслити, що поборена корупція в Польщі та прозорі механізми, що там працюють на регіональному рівні, повертають довіру до бізнесу. Адже вони знають, що можна отримати підтримку чи пільги в прозорому середовищі. Все це дає польському народу можливість мати вагомі результати.

В 2015 році Верховною Радою України було прийнято закон про засади регіональної політики. На основі цього закону відбуваються зміни щодо прозорості супроводу інвестицій і запровадження прозорих механізмів конкурсних проектів.

- Приємно відзначити, що саме Вінницька обласна Рада та Вінницька облдержадміністрація першими в Україні створили Агенцію регіонального розвитку, - продовжив Анатолій Дмитрович. - Основна ціль проекту, який ви представляєте, співпадає з цілями нашої Агенції. Ми сподіваємося, що буде результат та спільна користь. Що стосується обласної Ради, то я думаю, що депутати будуть підтримувати міжнародні проекти, які в рамках реалізації проекту мають бути підписаними.

Валерій Коровій у своєму виступі окреслив основні характеристики інвестиційного потенціалу Вінницької області та ключові напрями розвитку Вінницької області пріоритетних галузей.

- На сьогоднішній день районні адміністрації по своїй суті проживають історичні зміни, - зауважив Валерій Коровій. – Сьогодні формуються  центри з надання адміністративних послуг, формуються прозорі офіси надання адміністративних послуг і, по суті, райдержадміністрації трансформуються в органи, які не керують, а надають послуги.

Також до присутніх звернувся радник Міністра Департаменту з програм допомоги Міністерство економічного розвитку Кшиштоф Шівек.

- У роботі проекту ми передусім будемо спиратися на органи місцевого самоврядування, - сказав пан Шівек. - Думаю, що реалізація цього проекту буде стартом для бізнесу. Передусім, це стосується активності наших міст та районів-партнерів.

Також мова йшла і про розвиток стартапів, які зараз активно впроваджуються в Польщі.

 Проект реалізовується Міністерством економічного розвитку Республіки Польща у рамках програми «Польська допомога для розвитку - 2016». Його завданнями є:

- підтримка української влади у розвитку сектору малого та середнього бізнесу, іноземних інвестицій та експорту;

- підтримка української влади у реалізації регіональної політики в контексті реформи з децентралізації та євроінтеграції;

- налагодження системи моніторингу та оцінки державної політики;

- створення механізмів реалізації програм розвитку у відповідності до механізмів очікуваної згуртованості політики регіонального розвитку;

- створення регіональної інфраструктури бізнесу та розвиток інноваційності у секторі малого та середнього бізнесу;

  • забезпечення допомоги державній владі у виборі регіонів України на підготовчому етапі проектів, спрямованих на підтримку підвищення конкурентоспроможності та розвитку потенціалу регіонів.

Загальний бюджет проекту: 3 500 000 польських злотих (800 000 євро).

Період реалізації: 2 роки, з червня 2016 року по грудень 2017 року.

Партнери в Україні: Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також окремі регіони: Київська, Львівська, Тернопільська, Вінницька, Черкаська, Житомирська, Чернігівська області та муніципалітети міст Коростеня і Білої Церкви.

Захід включає в себе два основні компоненти: 1) на національному рівні – надання технічної допомоги для завершення проведеного дерегулювання малого та середнього бізнесу; 2) на регіональному рівні – забезпечення бізнес-консультацій і підвищення підприємницьких навичок для малого і середнього бізнесу через мережу регіональних агентств розвитку/центрів підтримки бізнесу.

Основна ціль полягає у створенні місцевої правової та інституційної інфраструктури – місцевих агентств регіонального розвитку для розвитку підприємництва і підтримки малого та середнього бізнесу, включаючи управління і використання міжнародних грантів, наприклад грантових схем Європейського Союзу або норвезьких і швейцарських фондів.

Метою є перейняття польського досвіду роботи з фінансовими інструментами: фінансовим механізмом EOG (Європейський економічний простір), Норвезьким фінансовим механізмом (відомим як «норвезькі фонди»), які були запропоновані для нових держав-членів ЄС Норвегією, Ісландією та Ліхтенштейном і аналогічною швейцарською моделлю. Таким чином, проект повинен також полегшити доступ до фінансування за рахунок синергії між наданими цією програмою послугами бізнес-консультацій, додатковими заходами, що фінансуються ЄС, а також фінансовими послугами, що пропонуються іншими донорами. Проект схожий на програму EU SURE: Підтримка Європейського Союзу у відновленні економіки України (55 млн євро; 2016-2020).

Проект профінансований спільно в рамках польської Програми  допомоги для розвитку Міністерства закордонних справ.

Повернутись Створено: 21 вересня 2016 року, 17:43 Переглядів: 1424

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація