Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

На Вінниччині вшанували пам’ять жертв голодоморів Роздрукувати

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2021 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 27 листопада.

У Вінниці напередодні національного пам’ятного дня керівництво області та міста – голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, заступники голови обласної Ради Ігор Івасюк та Анатолій Ткач, голова облдержадміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, секретар міської ради Павло Яблонський, –  Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі, начальник ГУНП у Вінницькій області Іван Іщенко, депутати обласної Ради, керівники структурних підрозділів обласної та міської влади, закладів, установ та організацій хвилиною мовчання вшанували пам’ять убитих голодом. До пам’ятника поклали символічні колоски та запалили свічки пам’яті.

Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У пікові місяці щохвилини в Україні помирали 24 людини. За різними оцінками, загинули від 4,5  до 7 мільйонів українців. Голодомор 1932-1933 років був найжорстокішим. Це була одна з найбільших трагедій – геноцид. Він завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти. Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померли понад 1,5 мільйони хлопчиків і дівчаток віком до 10 років.

Вінницька область – серед областей України, де Голодомор забрав найбільше життів.

- Ми вшановуємо пам’ять жертв штучного голоду, створеного тоталітарним радянським режимом для упокорення українського селянства та знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації, - сказав Вячеслав Соколовий. - Неймовірно складно осягнути весь масштаб цієї трагедії. Розстрілювали за п’ять колосків, виганяли на смерть запухлих від голоду дітей, забирали у селян останнє, доводили їх до відчаю, смерті. Край, який здавна славився своєю родючою землею і працьовитим народом, перетворювали на суцільну братську могилу безвинних жертв. Наша пам’ять – найкращий спосіб запобігти таким трагедіям в майбутньому.

27 листопада о 16:00 традиційно відбудеться акція «Запали свічку». Вогник у кожній домівці – вияв нашої скорботи за жертвами і віри у те, що подібні трагедії не повторяться.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 26 листопада 2021 року, 17:26 Переглядів: 631

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація