Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині забезпечено координацію дій усіх служб у протидії розповсюдженню COVID-2019 Роздрукувати

Усі заходи на даний час мають превентивний характер, оскільки жодного лабораторно підтвердженого випадку захворювання на коронавірусну інфекцію у Вінницькій області,  станом на 19 березня, не зафіксовано

Про це йшлося сьогодні під  час засідання обласного оперативного штабу із запобігання розповсюдженню коронаірусу, яке проходило  під керівництвом голови ОДА Владислава Скальського  у режимі відеоконференції.

Голова ОДА зазначив, що усі необхідні розпорядження по врегулюванню можливих критичних ситуацій доведено до голів РДА. Фактично, у всіх районах області відпрацьована система  контролю  за громадянами, які повернулись протягом останніх двох тижнів із-за кордону.

- Щодо підвозу медичних працівників до місця роботи, то варто розглянути використання для цієї мети  шкільних автобусів, які на час карантину  в навчальних закладах, простоюють. Це буде розумний перерозподіл ресурсів, - зауважив очільник ОДА.

Керівники профільних департаментів та служб області надали інформацію про виконання заходів з протидії COVID-2019.

Заступниця директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Надія Марусяк повідомила, що станом на 19 березня у Вінницькій області вірусологічною лабораторією обласного лабораторного Центру протестовано біологічний матеріал від 8 осіб з підозрою на COVID-2019. Як результат - не підтверджено жодного випадку на захворювання спричиненого коронавірусною інфекцією.

- Проте, маємо знову одну нову підозру на COVID-2019. Молода людина днями прибула із епідемічної території. Пацієнт з підозрою на COVID-2019 перебуває на стаціонарному лікуванні в боксованій палаті під постійним медичним спостереженням. У нього висока температура, але загальний стан стабільний. Необхідний  біологічний матеріал для обстеження відібрано та буде направлено у наш лабораторний центр, - зазначила Надія Марусяк.

За її словами, в області на 30% збільшилась кількість випадків госпіталізації хворих із ГРВІ та більше на 15%  зафіксовано хворих із вірусно-бактеріальними пневмоніями. Дуже важких випадків немає. Усе необхідне медикаментозне забезпечення надається хворим за рахунок лікарень.

У регіоні триває моніторинг наявності засобів індивідуального захисту та засобів дезінфекції в аптечних мережах. Антибіотики та жарознижуючі препарати  в аптеках є у достатній кількості. Рецепти за державною  програмою «Доступні ліки» виписуються у повному обсязі, скарг від пацієнтів на відсутність препаратів не надходило.

Попри карантинні заходи всі пацієнти Вінниччини з гемодіалізом отримуватимуть вчасну медичну допомогу. Ті, хто не має можливості доїхати до медзакладів на необхідну процедуру, знаходяться постійно у гемодіалізному відділенні. Інсулінотерапія також забезпечена: в аптечних мережах інсуліни наявні,  пацієнти їх отримують без затримок.

 

Повернутись Створено: 19 березня 2020 року, 14:32 Переглядів: 175

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація