21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

На Вінниччині започатковано щорічний дитячо-юнацький вишкільний табір “Героїв УПА” Роздрукувати

На початку червня в с. Микулинці Літинського району пройшов перший дитячо-юнацький спортивно-патріотичний табір “Героїв УПА”. Організований в межах заходів Обласної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання дітей і молоді на 2017-2020 роки.

Ініціатором проведення табору для дітей та юнацтва та його включення до зазначеної обласної програми став депутат обласної Ради, член постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Володимир Барцьось. Головна мета і завдання таборування: національно-патріотичне виховання дітей і молоді, її фізично-спортивний та військовий вишкіл, поширення серед молоді Літинщини правди про український визвольний рух, вшанування командира - полковника Омеляна Грабця "Батька" та бійців групи УПА-Південь, які героїчно загинули в бою з каральними московсько-більшовицькими військами НКВС 10 червня 1944 року біля с. Микулинці.

Організаторами табору “Героїв УПА” стали літинчани - отаман Літинської козацької сотні Іван Приймак та Юрій Андрікевич. Підтримку в проведенні заходу надали Літинська райдержадміністрація та Літинська районна рада, Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації, Микулинецька сільська рада та Микулинецька ЗОШ І-ІІІ ст., Вінницький міський осередок Міжнародної федерації бойового гопака, Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області. 

Учасниками таборування стали учні та вчителі фізкультури шкіл №№ 1 та 2 смт. Літина, шкіл з сіл Микулинці, Бірків, Селище, Кожухів. Програма табору була насиченою: учасників таборування навчали виживання в лісі і екстремальних умовах, орієнтування на місцевості, заняттям з бойового гопака, стрільби з пневматичної гвинтівки, надання першої медичної допомоги, заняття із сапером ДСНС та демонстрація технічних засобів ДСНС. Активну участь таборовики взяли у тереновій грі, а біля вечірньої ватри співали повстанських та козацьких пісень. У вільний час проводилися заняття з історії руху ОУН-УПА на Вінниччині, бойових дій групи УПА-Південь, розповідалося про правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях, при затриманні тощо.

В таборі «Героїв УПА» побували голова Літинської райради Віталій Мельник, керуючий справами райради Володимир Сидоренко, заступник голови Літинської райдержадміністрації Валентина Захаревич та Микулинецький сільський голова Василь Шумський. Активну участь в таборовому житті взяв депутат Вінницької обласної Ради Володимир Барцьось, який два дні перебував у таборі разом із його учасниками. Він  читав лекцію про історію України та визвольний рух ОУН-УПА на Вінниччині, взяв участь у тереновій грі та вшануваннях Героїв УПА, які відбулися 10 червня в с. Микулинці.

Саме цього дня таборування завершилося урочистою ходою молоді центром села під співи повстанських пісень до символічної могили бійців УПА-Південь, що знаходиться у с. Микулинці. На місці останнього бою повстанців відбулися урочистості, в ході яких учасники табору вшанували воїнів УПА хвилиною мовчання, організатори відзначили подарунками і подяками юнаків та усіх причетних до заходу, зокрема, кожному учаснику таборування було подаровано червоно-чорний прапор УПА, співаники, книги про визвольний рух в період Другої світової війни та футболку з логотипом табору.

- Табір для молоді на честь вшанування воїнів УПА, які боролися за незалежну Україну в Другу світову війну, був давнім задумом, адже Літинщина це - славний козацько-повстанський край, - прокоментував депутат обласної Ради Володимир Барцьось. - Таборування було організовано на гідному рівні, а головне - сподобалося дітям та юнакам. Хай цей вишкіл стане вагомим кроком до їхнього змужніння і служіння Україні, своєму рідному народу. Саме за молоддю майбутнє України. Сподіваюся, наша молодь продовжуватиме славні традиції українського війська на прикладах звитяг армії нескорених - Армії УПА. А дух таборового братства нічим так яскраво не опишеш, його треба відчути. Плануємо проводити зазначений табір щорічно, вдосконалюючи його та долучаючи до участі в ньому більше число охочої молоді.

 

Повернутись Створено: 14 червня 2017 року, 11:07 Переглядів: 1084

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація