17 липня об 11.00 в сесійній залі обласної Ради відбудеться засідання президії обласної Ради (з трансляцією на сайті)

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Продовжено карантинні обмеження допуску до приміщення обласної Ради

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на тери ....

  • Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 09.07.2020 р. №177 Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поши ....

  • Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня

    Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження. Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Денис Шмиг ....

На Вінниччині запрацює телефонна лінія 0 800 21 64 33 для вирішення немедичних питань, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусу Роздрукувати

17 березня відбувся брифінг голови облдержадміністрації Владислава Скальського щодо заходів, які здійснюватимуться в області з метою запобігання коронавірусу.

Розпочав його голова облдержадміністрації з  озвучення  оперативної інформації щодо ймовірних хворих в регіоні, їх госпіталізацію та діагностику.

– Станом на 17 березня у Вінницькій області знято дві підозри на гостре распіраторне захворювання спричинене коронавірусом Covid -19, відповідно верифікації цього захворювання вірусологічною лабораторією лабораторного центру, шляхом постановки полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР), де діагностовано віруси грипу А, проте маємо знову одну нову підозру на коронавірус, особи яка прибула з епідемічної території. Нині пацієнт перебуває на стаціонарному лікуванні в боксованій палаті під постійним медичним спостереженням. На разі визначені контактні особи, які самоізольовані та знаходяться під медико-санітарним наглядом.

 Владислав Скальський зауважив, що в лікарнях області  розгорнуто 290 інфекційних ліжок, із них – 89 боксів та 51 напівбокс.

В інфекційних відділеннях у боксованих палатах створені палати інтенсивної терапії, які забезпечені апаратами штучної вентиляції легень (44 апарати), концентраторами кисню, пульсоксиметрами, інфузоматами та слідкуючою апаратурою.

На сьогодні на лікуванні у лікарнях інфекційних відділень області перебуває 128 осіб з гострими респіраторними захворюваннями та 23 особи з бактеріально-вірусними пневмоніями.

Інфекційні відділення лікарень забезпечені та постійно поповнюють запаси необхідними лікарськими засобами, дезінфекційними, засобами індивідуального захисту та іншими необхідними матеріальними ресурсами.

Специфічної терапії для лікування гострого респіраторного захворювання спричиненого коронавірусом Covid-19 не існує. Лікування симптоматичне – посиндромне.

В області проведено навчання, що робити у випадку реєстрації Covid-19. Навчали всіх, хто може буде дотичний до ізоляції, приймання та лікування хворих. Це медики, епідеміологи, рятувальники, поліція та органи місцевої влади.

Владислав Скальський  наголосив, що найближчим часом  на Вінниччину  з державного резерву надійде  понад п’ять тисяч ізоляційних медичних одноразових халатів, майже 6 тисяч  респіраторів  класу захисту не нижче FFP2, близько 7000 медичних рукавичок, 150 захисних окулярів та понад 44 тисячі медичних масок.

 –  Але  в пріоритеті забезпечення засобами захисту – медичні працівники, потім нацполіція України, соцпрацівники, які надають допомогу вразливим верствам населення і далі  ми йдемо відповідно до пріоритетів, – зауважив голова облдержадміністрації.

Під час брифінгу очільник області  озвучив загальнодержавні нововведення щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції:

– Постановою  Уряду України з 18 березня по 3 квітня заборонено: на усій території нашої держави регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;перевезення більше 10 пасажирів одночасно в трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах. Також, з 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. З 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу. Дозволено надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення, за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту. Дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність. Органам влади, підприємствам та організаціям рекомендовано забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи в режимі онлайн.

На Вінниччині з 18 березня розпочне роботу телефонна лінія для вирішення усіх немедичних питань, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусу в області. Номер телефону «гарячої лінії» на брифінгу озвучив голова ОДА Владислав Скальський: 0 800 21 64 33. Очільник також повідомив, що в регіоні  створений оперативний штаб, із запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Серед його основних завдань   – забезпечення безперебійної життєдіяльності інфраструктури області.

 – Ми відпрацьовуємо механізми  організації життєдіяльності тих людей, які повернулись протягом двох тижнів  із епідемічних територій, – сказав він. – На постійному контролі наявність інфекційних  ліжок. Ми закуповуємо додаткове медобладнання, пришвидшили реєстрацію усіх нових  карет швидкої медичної допомоги, відпрацьовуємо розгортання нових інфекційних ліжок по основних  лікарнях нашої області, контролюємо наявність та захист медперсоналу, зокрема  діяльність сімейних лікарів. Зараз відпрацьовуємо рішення, яке буде пов’язане із пацієнтами, які потребують гемодіалізу, а таких у регіоні 374 особи.

Очільник області наголосив, що ситуація на Вінниччині  повністю контрольована і докладаються  всі зусилля аби вона залишалась стабільною. Обласна влада постійно комунікує із офісом Президента  і щоденно зобов’язується інформувати жителів області   щодо заходів, які здійснюватимуться з метою запобігання коронавірусу.

Повернутись Створено: 17 березня 2020 року, 18:02
Оновлено: 18 березня 2020 року, 11:52
Переглядів: 141

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація