Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На Вінниччині зменшилась кількість тяжких кримінальних правопорушень Роздрукувати

У ході засідання депутати підтримали проєкт рішення «Про інформацію щодо результатів діяльності органів прокуратури області». Інформував присутніх перший заступник прокурора Вінницької області Руслан Нікітчин.

Під час виступу зазначив, що з початку року органами прокуратури області вжито низку заходів до підвищення ефективності діяльності органів прокуратури відповідно до сучасних вимог.

Завдяки спільним зусиллям правоохоронних органів області зберігається стала тенденція до зниження рівня злочинності на 10 тисяч населення (48,1 проти 49,3 за аналогічний період минулого року, загальнодержавні показники – 61,3).

Зменшилась кількість тяжких кримінальних правопорушень, злочинів середньої тяжкості.

Суттєво зменшилась кількість скоєних крадіжок з 3034 до 2627, грабежів – з 164 до 117, злочинів проти порушень правил безпеки руху та експлуатації транспорту – 325 до 290.

Підвищилася ефективність роботи уповноважених органів з виявлення та розкриття злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів з метою їх збуту – з 138 до 159.

Незважаючи на зростання кількості вчинених на території області очевидних умисних вбивств, майже забезпечено їх повне розкриття (не розкритим залишається один злочин).

Не допущено випадків неправомірного впливу та тиску правоохоронців на господарюючих суб’єктів.

Виявлено та припинено діяльність 9 злочинних угрупувань, у складі 32 осіб, минулого року –  6 таких угрупувань.

У 7-ми кримінальних провадженнях обвинувальні акти направлено до суду для розгляду.

З початку року до суду скеровано 24 кримінальних провадження про злочини у бюджетній сфері, 8 – у сфері земельних відносин.

Активізовано діяльність щодо виявлення фактів хабарництва та одержання неправомірної вигоди. Загалом правоохоронними органами області за такими фактами розслідувано та скеровано до суду з обвинувальними актами 35 кримінальних проваджень.

Зменшилась кількість кримінальних правопорушень вчинених групою осіб, особами, які раніше їх вчиняли, в стані алкогольного сп’яніння, а також вчинених неповнолітніми правопорушниками.

Вищим загальнодержавного є рівень розкриття кримінальних правопорушень –  49,9 %, по державі – 41 %.

Значною є кількість скерованих до суду кримінальних проваджень – 3025.

Зменшилась кількість виправдувальних вироків, у тому числі минулих років, що набрали законної сили у 2019 році - щодо 4 осіб (у 2018 - щодо 7 осіб).

Більшим загальнодержавного є рівень апеляційного реагування прокурорів на незаконні вироки місцевих судів у кримінальних провадженнях (95,6% проти 89,5 - по державі).

Посилено нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших заходів примусового характеру. На усунення виявлених порушень законодавства прокурорами внесено 172 вказівки, за якими до дисциплінарної відповідальності притягнуто 102 службових особи. За втручання прокурорів скасовано та приведено у відповідність 13 актів.

У поточному році з метою захисту інтересів держави прокуратурою області до суду скеровано позовів на загальну суму 280 млн грн, що на 15 % більше ніж за шість місяців минулого року (244 млн грн) та задоволено понад 100 позовів на 60 млн гривень.

Повернутись Створено: 26 вересня 2019 року, 12:42 Переглядів: 331

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація