Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На засіданні комісії проголосували за скликання позачергової сесіі стосовно пам`ятника Тарасу Шевченку у Вінниці Роздрукувати

29 листопада під головуванням Лариси Білозір відбулося засідання постійної комісії обласної Ради 7 скликання з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції,  міжнародного та міжрегіонального співробітництва. У її роботі взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, начальник Управління карного розшуку ГУНП у Вінницькій області Олександр Цимбалюк, керуючий справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяна Яременко, начальник управління юридичного забезпечення виконавчого апарату обласної Ради Алла Олійник, начальник організаційного відділу апарату облдержадміністрації Михайло Затула, заступник керівника секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Репей.

Комісія розглянула та підтримала внесені на розгляд сесії обласної Ради такі проекти рішень: «Про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку на території області», «Про внесення змін до рішення 38 сесії обласної Ради 6 скликання від 24 червня 2015 року №894 «Про проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області», «Про депутатське звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», «Про депутатське звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», «Про затвердження Антикорупційної програми Вінницької обласної Ради на 2017-2020 роки», «Про Програму розвитку місцевого самоврядування у Вінницькій області на 2018-2020 роки», «Про план роботи обласної Ради 7 скликання на 2018 рік».

Найбільш жваве обговорення проходило при розгляді проекту «Про звернення депутатів Вінницької обласної Ради 7 скликання до депутатів Вінницької міської ради та міського голови стосовно народного пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні». Члени комісії одноголосно підтримали пропозицію про скликання позачергової сесії та запропонований проект рішення.  

– Наша комісія складається із представників різних фракцій – БПП, «Самопомочі», УКРОПУ, – зазначила  Лариса Білозір. - У зв’язку з серйозним  суспільним значенням проблеми спорудження монумента Великому Кобзарю та належного вшанування Героїв Небесної сотні, ми одноголосно підтримали проект рішення про звернення до депутатів Вінницької міської ради стосовно народного пам’ятника Тарасу Шевченку на Площі Героїв Небесної Сотні через можливе його знесення. За результатами звернень, найближчим часом буде скликана 26 позачергова сесія  обласної Ради з розгляду зазначеного проекту рішення. На мою думку, пам’ятник потрібно зберегти на площі та поєднати його з вшануванням героїв Небесної сотні, адже поезія Шевченка давно стала нетлінною і важливою частиною духовної боротьби українського народу. Ось нещодавно я повернулася з поїздки до Парламентської асамблеї Ради Європи, де відкрили Зірку Героям Небесної Сотні, які відстоювали на Майдані право України бути частиною Європи. Відкрити цю зірку було не просто, тому що представники Росії в ПАРЄ усілякими правдами і неправдами перешкоджали цьому. Довелося поборотися за право відкрити Зірку на території Європарламенту. Однак українці зуміли поєднати і шану Кобзарю, і Небесній сотні, так само потрібно зробити вінничанам.

Також  на комісії обговорили питання змін у перспективному плані щодо громади Новогребельської ОТГ Калинівського району, вибори в якій пройдуть 24 грудня 2017 року.

– Об’єднання сільських, селищних, міських рад територіальних громад, відповідно до перспективного плану, дає можливість новоутвореній громаді отримати новий правовий статус територіальної громади з повноваженнями міст обласного значення та прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, – зазначила депутат обласної Ради Лариса Білозір.  – Внесення і затвердження на сесії обласної Ради змін до Перспективного плану дасть можливість громадам отримати державну субвенцію на розвиток інфраструктури. І ми, як депутати, маємо підтримати ці зміни та надати громадам шанс отримати кошти на розвиток соціально-економічної сфери.

Комісія затвердила план роботи на 2108 рік та підтримала пропозиції Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування щодо нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України до Дня місцевого самоврядування голову Крижопільської райдержадміністрації Валентина Панчука  та сільського голову Чорноминської сільської ради Піщанського району Зінаїду Тишкул.

Повернутись Створено: 30 листопада 2017 року, 12:26 Переглядів: 853

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація