Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

На засіданні Правління обласної Асоціації органів місцевого самоврядування розглянуто першочергові завдання Роздрукувати

18 лютого відбулося засідання Правління Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, на якому розглянуто 7 питань порядку денного.

Участь в засіданні взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, депутат обласної Ради Сергій Татусяк, виконавчий директор обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, депутат обласної Ради Валерій Рубан, директор Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад “Громади Вінниччини”, депутат обласної Ради Андрій Кавунець, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Альона Лавровська, члени Правління - голови міських, районних, селищних, сільських рад області.

В ході засідання було розглянуто 7 питань порядку денного. Голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Сергій Татусяк поінформував присутніх про першочергові завдання Асоціації, вказав на потребу активізації діяльності в питанні конкретної методичної і просвітницької допомоги територіальним громадам області, залучення нових членів до Асоціації, тощо. Виконавчий директор обласної Асоціації Валерій Рубан розповів про форми і зміст роботи структури, результати діяльності за минулі роки, доповів про ситуацію із членськими внесками, зазначив про потребу посилення висвітлення діяльності Асоціації у ЗМІ. Директор Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад “Громади Вінниччини” Андрій Кавунець зупинився на питанні активізації грантової діяльності громад області.

Так, члени Правління ухвалили рішення щодо залучення нових членів до Асоціації, сплати членських внесків і завдання на 2015 рік, “Про висвітлення діяльності Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування у 2015 році”, “Про затвердження положення про конкурс “Вінниччина – регіон успішних людей”, метою якого є відзначення кращих представників органів місцевого самоврядування, представників виробництва та бізнесу, інститутів громадянського суспільства, підвищення рейтингу області серед інших регіонів України.

Окремо розглянуто питання про існуючий стан та перспективи активізації грантової діяльності територіальними громадами. Члени Правління погодились, що варто активізуватись у цьому напрямі, використовувати позитивний досвід країн ЄС. Зокрема, було зазначено, що Вінницька область отримала понад 1 млн. грн. коштів європейських грантів із 6-ти мільйонів, які були передбачені для України в цілому. Ухвалено рішення, яке передбачає створення робочих груп на рівні громад з грантової діяльності, підготовку до написання проектів і програм для участі у грантових конкурсах, розвитку існуючих та встановлення нових контактів з територіальними громадами інших країн з метою підготовки спільних проектів, в тому числі за рахунок грантового фінансування.

Також члени Правління ухвалили рішення, яке передбачає звернення до Уряду України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про необхідність створення Постійної комісії співпраці Уряду та органів місцевого самоврядування. Члени Правління Асоціації вважають, що такий крок є необхідним для ефективного проведення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади за демократичними європейськими принципами.

Голова обласної Ради Сергій Свитко зазначив, що питанню проведення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, обговоренню змін до Конституції України і чинного законодавства, буде присвячено окреме засідання Координаційної Ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, яке заплановано на березень цього року.

У підсумку на засіданні усі присутні дійшли згоди, що діяльність Асоціації варто активізувати і вести ширшу просвітницьку кампанію в громадах області, а сама Асоціація має бути виразником і захисником інтересів громад у різних питаннях, які сьогодні хвилюють жителів територіальних громад Вінниччини. 

Повернутись Створено: 19 лютого 2015 року, 11:34 Переглядів: 1178

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація