26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

На засіданні Правління обласної Асоціації органів місцевого самоврядування розглянуто першочергові завдання Роздрукувати

18 лютого відбулося засідання Правління Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, на якому розглянуто 7 питань порядку денного.

Участь в засіданні взяли голова обласної Ради Сергій Свитко, голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, депутат обласної Ради Сергій Татусяк, виконавчий директор обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, депутат обласної Ради Валерій Рубан, директор Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад “Громади Вінниччини”, депутат обласної Ради Андрій Кавунець, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Альона Лавровська, члени Правління - голови міських, районних, селищних, сільських рад області.

В ході засідання було розглянуто 7 питань порядку денного. Голова Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Сергій Татусяк поінформував присутніх про першочергові завдання Асоціації, вказав на потребу активізації діяльності в питанні конкретної методичної і просвітницької допомоги територіальним громадам області, залучення нових членів до Асоціації, тощо. Виконавчий директор обласної Асоціації Валерій Рубан розповів про форми і зміст роботи структури, результати діяльності за минулі роки, доповів про ситуацію із членськими внесками, зазначив про потребу посилення висвітлення діяльності Асоціації у ЗМІ. Директор Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад “Громади Вінниччини” Андрій Кавунець зупинився на питанні активізації грантової діяльності громад області.

Так, члени Правління ухвалили рішення щодо залучення нових членів до Асоціації, сплати членських внесків і завдання на 2015 рік, “Про висвітлення діяльності Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування у 2015 році”, “Про затвердження положення про конкурс “Вінниччина – регіон успішних людей”, метою якого є відзначення кращих представників органів місцевого самоврядування, представників виробництва та бізнесу, інститутів громадянського суспільства, підвищення рейтингу області серед інших регіонів України.

Окремо розглянуто питання про існуючий стан та перспективи активізації грантової діяльності територіальними громадами. Члени Правління погодились, що варто активізуватись у цьому напрямі, використовувати позитивний досвід країн ЄС. Зокрема, було зазначено, що Вінницька область отримала понад 1 млн. грн. коштів європейських грантів із 6-ти мільйонів, які були передбачені для України в цілому. Ухвалено рішення, яке передбачає створення робочих груп на рівні громад з грантової діяльності, підготовку до написання проектів і програм для участі у грантових конкурсах, розвитку існуючих та встановлення нових контактів з територіальними громадами інших країн з метою підготовки спільних проектів, в тому числі за рахунок грантового фінансування.

Також члени Правління ухвалили рішення, яке передбачає звернення до Уряду України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про необхідність створення Постійної комісії співпраці Уряду та органів місцевого самоврядування. Члени Правління Асоціації вважають, що такий крок є необхідним для ефективного проведення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади за демократичними європейськими принципами.

Голова обласної Ради Сергій Свитко зазначив, що питанню проведення реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, обговоренню змін до Конституції України і чинного законодавства, буде присвячено окреме засідання Координаційної Ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, яке заплановано на березень цього року.

У підсумку на засіданні усі присутні дійшли згоди, що діяльність Асоціації варто активізувати і вести ширшу просвітницьку кампанію в громадах області, а сама Асоціація має бути виразником і захисником інтересів громад у різних питаннях, які сьогодні хвилюють жителів територіальних громад Вінниччини. 

Повернутись Створено: 19 лютого 2015 року, 11:34 Переглядів: 1038

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація