Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 05.12.2019 № 240 Про чергову 41 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Провести пленарне засідання чергової 41 сесії обласної Ради 7 скликання 17 грудня 2019 року о 10.00 годині в приміще ....

  • Триває громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік»

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про обласний бюджет на 2020 рік» Пропозиції надавати до 16 грудня 2019 року до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0432) 611384 або на ел.пошту ....

  • Розпочато громадське обговорення Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік

    На виконання ст.17 Закону України «Про доступу до публічної інформації» та ст.15 Регламенту обласної Ради 7 скликання проводиться громадське обговорення проєкту рішення «Про Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік». Пропозиції надавати до відділу аналізу обласних програм за телефоном (0 ....

На зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Польщі очільники області обговорили питання миру і стабільності в Україні (ВІДЕО) Роздрукувати

11 листопада керівники області і міста Вінниці: голова обласної Ради Сергій Свитко, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко та виконувач обов’язків голови, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов провели офіційну зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генріком Літвіном. Зустріч співпала у часі із Днем незалежності Польщі, який традиційно відзначається 11 листопада.

У зустрічі з керівництвом області з польської сторони взяли участь: депутат Сейму Республіки Польща, заступник Сеймової Комісії з питань поляків за кордоном Францішек Єжи Стефанюк, який був причетний до визнання України, як незалежної держави на рівні парламенту Польщі у 1991 році, і Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек. Ділові відносини між Вінницькою областю і регіонами Республіки Польща мають гарну традицію, яка підтверджує дружні наміри і перспективи розвитку співробітництва між країнами.

Очільники області привітали представників польської сторони з національним святом Польщі та подякували за приїзд до Вінниці у такий важливий для польського народу день. В рамках зустрічі було обговорено питання про поглиблення міждержавного і міжрегіонального співробітництва між країнами, можливості реалізації спільних проектів у різних галузях, суспільно-політичну ситуацію в Україні і військову загрозу на сході країни з боку Російської Федерації.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав пана Посла та представників польської делегації з 96-ю річницею Дня незалежності Республіки Польща і зазначив:

- Саме сьогодні у боротьбі на сході з російським агресором утверджується незалежність, суверенність і цілісність української держави. Це є викликом і для усієї Європи. Велику підтримку у цьому протистоянні ми відчуваємо з боку польського народу, за що ми щиро вдячні. Друг пізнається у біді. Ви є справжніми друзями українського народу. Приємно, що співпраця між нашими народами зміцнюється. Важливими є не лише міждержавні, а й міжрегіональні відносини, зокрема, на рівні адміністративно-територіальних одиниць. На сьогодні Вінниччина тісно співпрацює з багатьма регіонами Польщі: є близько 200 відповідних угод. Вінницька область також має тісні і плідні стосунки із дев’ятьма воєводствами Республіки Польща. Дня нас є важливим і ваш досвід інтеграції в Європейський Союз та НАТО.

Сергій Свитко також підкреслив: “Як сказав у свій час маршал і керівник польської держави Юзеф Пілсудський: “Без незалежної України не може бути незалежної Польщі”. Я переконаний, що у боротьбі української нації, яка відбувається сьогодні між добром і злом, між правдою і неправдою, демократією і авторитаризмом, переможе обов’язково добро, правда і демократія. Вірю, що у цій боротьбі спільні зусилля українського і польського народів, усієї європейської спільноти будуть успішними. Бажаю добра і процвітання польському народу”.  

В свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін у своєму виступі сказав: “Вінниччина є гарним прикладом співпраці, зокрема, з багатьма польськими регіонами. Переконаний, що наше співробітництво тільки зміцнюватиметься, тим більше, що Україна стала на шлях європейської інтеграції. Місто Вінниця пов’язане з доброю історією українсько-польських відносин. Тут народився військовий союз України і Польщі у 1920 році. Наша спільна історія свідчить, що без незалежної України не може бути стабільної Польщі. Не можна захищати мир і стабільність в Європі, не захищаючи мир і стабільність в Україні”. Пан Посол висловив підтримку українській державі у боротьбі за її незалежність, неподільність і європейський шлях розвитку.

Наприкінці зустрічі відбувся традиційний обмін подарунками між сторонами. По завершенню офіційної частини заходів, керівники області і представники польської делегації поклали квіти до пам’ятних дошок у Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького і вшанували пам'ять спочилих на території парку поляків та жертв політичних репресій НКВС у 1930-х роках. Учасники заходів також поклали квіти до пам'ятної дошки Маршалку Польської держави Юзефу Пілсудському, яка встановлена у центрі міста, на будівлі колишньої міської думи.

 

Повернутись Створено: 11 листопада 2014 року, 19:24 Переглядів: 991

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація