Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

На зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Польщі очільники області обговорили питання миру і стабільності в Україні (ВІДЕО) Роздрукувати

11 листопада керівники області і міста Вінниці: голова обласної Ради Сергій Свитко, перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко та виконувач обов’язків голови, секретар Вінницької міської ради Сергій Моргунов провели офіційну зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генріком Літвіном. Зустріч співпала у часі із Днем незалежності Польщі, який традиційно відзначається 11 листопада.

У зустрічі з керівництвом області з польської сторони взяли участь: депутат Сейму Республіки Польща, заступник Сеймової Комісії з питань поляків за кордоном Францішек Єжи Стефанюк, який був причетний до визнання України, як незалежної держави на рівні парламенту Польщі у 1991 році, і Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек. Ділові відносини між Вінницькою областю і регіонами Республіки Польща мають гарну традицію, яка підтверджує дружні наміри і перспективи розвитку співробітництва між країнами.

Очільники області привітали представників польської сторони з національним святом Польщі та подякували за приїзд до Вінниці у такий важливий для польського народу день. В рамках зустрічі було обговорено питання про поглиблення міждержавного і міжрегіонального співробітництва між країнами, можливості реалізації спільних проектів у різних галузях, суспільно-політичну ситуацію в Україні і військову загрозу на сході країни з боку Російської Федерації.

Голова обласної Ради Сергій Свитко привітав пана Посла та представників польської делегації з 96-ю річницею Дня незалежності Республіки Польща і зазначив:

- Саме сьогодні у боротьбі на сході з російським агресором утверджується незалежність, суверенність і цілісність української держави. Це є викликом і для усієї Європи. Велику підтримку у цьому протистоянні ми відчуваємо з боку польського народу, за що ми щиро вдячні. Друг пізнається у біді. Ви є справжніми друзями українського народу. Приємно, що співпраця між нашими народами зміцнюється. Важливими є не лише міждержавні, а й міжрегіональні відносини, зокрема, на рівні адміністративно-територіальних одиниць. На сьогодні Вінниччина тісно співпрацює з багатьма регіонами Польщі: є близько 200 відповідних угод. Вінницька область також має тісні і плідні стосунки із дев’ятьма воєводствами Республіки Польща. Дня нас є важливим і ваш досвід інтеграції в Європейський Союз та НАТО.

Сергій Свитко також підкреслив: “Як сказав у свій час маршал і керівник польської держави Юзеф Пілсудський: “Без незалежної України не може бути незалежної Польщі”. Я переконаний, що у боротьбі української нації, яка відбувається сьогодні між добром і злом, між правдою і неправдою, демократією і авторитаризмом, переможе обов’язково добро, правда і демократія. Вірю, що у цій боротьбі спільні зусилля українського і польського народів, усієї європейської спільноти будуть успішними. Бажаю добра і процвітання польському народу”.  

В свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрік Літвін у своєму виступі сказав: “Вінниччина є гарним прикладом співпраці, зокрема, з багатьма польськими регіонами. Переконаний, що наше співробітництво тільки зміцнюватиметься, тим більше, що Україна стала на шлях європейської інтеграції. Місто Вінниця пов’язане з доброю історією українсько-польських відносин. Тут народився військовий союз України і Польщі у 1920 році. Наша спільна історія свідчить, що без незалежної України не може бути стабільної Польщі. Не можна захищати мир і стабільність в Європі, не захищаючи мир і стабільність в Україні”. Пан Посол висловив підтримку українській державі у боротьбі за її незалежність, неподільність і європейський шлях розвитку.

Наприкінці зустрічі відбувся традиційний обмін подарунками між сторонами. По завершенню офіційної частини заходів, керівники області і представники польської делегації поклали квіти до пам’ятних дошок у Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького і вшанували пам'ять спочилих на території парку поляків та жертв політичних репресій НКВС у 1930-х роках. Учасники заходів також поклали квіти до пам'ятної дошки Маршалку Польської держави Юзефу Пілсудському, яка встановлена у центрі міста, на будівлі колишньої міської думи.

 

Повернутись Створено: 11 листопада 2014 року, 19:24 Переглядів: 1041

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація