Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Нагальна проблема Роздрукувати

У боротьбі з корупцією обласна Рада бере на себе просвітницьку місію

Круглий стіл на тему «Залучення громадськості до запобігання і протидії корупції: український та міжнародний досвід» відбувся 18 травня в рамках Міжнародного форуму громадських ініціатив. Захід був по-справжньому інтернаціональним, адже у ньому брали участь фахівці трьох іноземних держав. Грузію представляв експерт з протидії корупції Асоціації молодих юристів Сулхан Саладзе, Польщу – експерт Інституту громадських справ Марек Солон-Ліпський та Молдову двоє учасників: координатор Центру аналізу та попередження корупції Маріанна Калугін і головний інспектор Центру боротьби з економічними злочинами та корупцією Вадим Георгіца.

З українського боку експертами виступили: незалежний експерт з питань попередження та протидії корупції Олексій Сініцин, голова постійної комісії Вінницької обласної Ради з питань зміцнення законності, правопорядку, боротьби з корупцією, охорони прав і свобод громадян Віталій Мрачковський, голова правління громадської організації «Філософія Серця» Юлія Грига. Модератором круглого столу був голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк.
Він зауважив, що залучення громадськості до формування та реалізації державної антикорупційної політики є одним із міжнародних стандартів у сфері запобігання і протидії корупції.
– Ефективності у виявленні правопорушень, зокрема корупційних, можна досягти лише за умови тісної взаємодії правоохоронних органів із органами державної влади, місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства, – наголосив С.Татусяк.
На його думку, попри те, що на національному рівні ухвалено Закон «Про запобігання та протидію корупції», затверджено антикорупційну стратегію України та Державну програму запобігання і протидії корупції, – реальна робота повинна вестися на регіональному рівні.


– Саме тому в області ми з власної ініціативи підготували нову редакцію розділу «Протидія корупції» Єдиної комплексної правоохоронної програми Вінницької області на 2010-2014 роки, – нагадав голова облради.
Сергій Татусяк додав, що ефективна боротьба з корупцією неможлива без максимальної участі представників громадських організацій. А обласна Рада бере на себе просвітницьку місію у цьому питанні, – підкреслив він.
У ході круглого столу, який зібрав понад 150 осіб, іноземні гості презентували свої національні програми боротьби з корупцією, познайомили з основними механізмами протидії цьому явищу та дали оцінку ситуації з корупцією в Україні.
Так, за оцінками молдовських колег українська корупція має 2,2 пункти за 10-бальною шкалою, де 10 – це відсутність корупції, а 0 – тотальна корумпованість.
У ході презентацій та дискусії учасники заходу сформували рекомендації щодо посилення антикорупційної діяльності. Текст документа можна подивитися тут:

 

Повернутись Створено: 23 травня 2012 року, 00:00 Переглядів: 1259

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація