Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Нагороди отримали 32 переможці Обласного конкурсу журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» Роздрукувати

Сьогодні, 22 серпня, у залі обласної Ради відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Обласного конкурсу журналістських робіт  «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади».

Нагороди журналістам вручили голова обласної Ради Анатолій Олійник, народний депутат України Сергій Кудлаєнко, депутати обласної Ради –Геннадій Мазур і Лариса Білозір, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Вінниччини Віктор Вікалюк.

Розпочинаючи церемонію, начальник аналітичного-інформаційного управління виконавчого апарату обласної Ради Ірина Ярошинська повідомила, що основним завданням конкурсу було широке інформування суспільства про можливості децентралізації й практичні результати реформи.

- Завдяки підтримці Ради Європи та за сприяння Комітету Верховної Ради з державного управління, регіональної політики та місцевого самоврядування в особі народного депутата – вінничанина Сергія Кудлаєнка вперше на Вінниччині обласною Радою був проведений такий фаховий конкурс. Його результати перевершили всі сподівання – 107 робіт 59-ти журналістів із 32-ох засобів масової інформації були представлені на розгляд Конкурсної ради. Всі роботи виявились професійними, цікавими та гідними нагород, – зазначила Ірина Ярошинська.

Звертаючись до присутніх, представник Ради Європи, менеджер Програми «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» Андрій Гук нагадав, що Рада Європи – це організація, створена в 1949 році, ще з 1998 року пропонувала Україні широкомасштабну реформу місцевого самоврядування.

– І зараз мені приємно відзначити, що ця реформа не тільки розпочалася, але її темпи в Україні швидші, ніж у Європі. Відбувається зміна свідомості людей, зміна світосприйняття, і цій зміні сприяєте ви, журналісти, – підкреслив Андрій Гук. – Також хочу запросити вінницьких журналістів до участі у Всеукраїнському конкурсі журналістських робіт з децентралізації, який саме зараз триває.

– Сьогодні ми всі проходимо непростий етап зміни системи влади – передачі повноважень і відповідальності на місцях. Ми стали на цей шлях не декларативно, а фактично, тому зараз дуже важливо, аби наші люди були поінформовані про те, що чекає нас за результатами прийнятих рішень, – підкреслив голова обласної Ради Анатолій Олійник, вітаючи переможців.

Очільник найвищого представницького органу обласної влади вручив нагороди переможцям у таких номінаціях:

«Кращий відео або радіо матеріал» першу премію здобула журналістка телеканалу «ДОБА» Тетяна Довгань.

Другу премію отримали журналістка телерадіокомпанії «ВІНТЕРА» Наталія Слободянюк за програму «Теореми буття» про хід об‘єднання у територіальних громадах Іллінецького району і журналіст обласного радіо телерадіокомпанії ВІНТЕРА Олександр Блажко за цикл авторських програм «Громада» про децентралізаційні процеси на Вінниччині.

Третю премію вручили журналісткам телерадіокомпанії «ВІНТЕРА» Тетяні Добровольській за цикл проблемних матеріалів у Студенянській ОТГ і в номінації «Кращий відео матеріал» Аллі Хоменко, яка розповіла глядачам про об’єднавчі перипетії у селі Стрільники Шаргородського району та порушила проблему об’єднання громад на межі суміжних районів, а також журналістці інформаційно-телевізійного агентства «ВІТА» Оксані Святенко за матеріал щодо медичної децентралізації й об’єднання територіальних громад на Вінниччині.

У номінації «Краща стаття» першу премію отримала Оксана Гайсин – журналістка газети «Тростянецькі вісті» м. Тростянець за цикл статей про досвід, який сільські голови Тростянецького району переймали у своїх колег з інших областей.

Другою премією нагородили Романа Ковальського – заступника головного редактора тижневика «33-й канал», який у своїх публікаціях розповів про проблемні питання об’єднання громад у Калинівці та Якушенцях.

Також другою премією нагороджено Ларису Знак – головного редактора газети «Слово Придністров’я» з міста Могиліва-Подільського, яка розповіла про досвід, що пройшла Польща у процесі децентралізації.

Третьою премією удостоєно Наталію Таранюк – головного редактора газети «Трудова слава» з м. Іллінці за цикл просвітницьких статей про процес об’єднання територіальних громад в Іллінецькому районі та Валерію Жовтун – журналістку інформаційного порталу «Вежа», яка розповіла читачам про досвід Калинівської ОТГ й очікування результатів об’єднання Кунківської громади, а також журналістку обласної газети «Вінниччина» Вікторію Мельник за цикл статей про життя громад Тульчинського району.

Переможцями в номінації «Краща онлайн публікація» першу премію за кількістю балів від членів Конкурсної ради отримав Сергій Маламура – журналіст сайту «Вінниця ОК» за матеріал «Об’єднання громад боятися – на децентралізацію не йти: що бентежить вінницьких самоврядців».

Другу премію вручили Антоніні Мніх – журналістці всеукраїнського онлайн видання «Укрінформ» за розгорнуте інтерв’ю з координатором Вінницького офісу реформ і регіонального розвитку та Валерію Чудновському – журналісту сайту «20 хвилин» медіа-корпорації РІА за репортажні матеріали з Калинівської ОТГ та за розповідь про створення пожежних бригад і місцевих служб порятунку.

Третю премію отримали Тетяна Щербатюк – журналістка інформаційного агентства "Медіа центр "Власно", яка розповідала читачам про хід медичної реформи в області, Аріна Кантоністова – представник сайту «Вінниця інфо», яка підготувала матеріал про єдину в Україні сільську муніципальну поліцію у Якушенцькій ОТГ та Діана Гулбіані  – журналістка сайту «20 хвилин» медіакопорації РІА з розповіддю про хід об’єднання Студенянської територіальної громади.

Спеціальною відзнакою народного депутата України Сергія Кудлаєнка нагороджені Володимир Басюк – журналіст сайту «Вінниця дейлі», Ірина Вдовиченко – журналістка радіокомпанії «Місто над Бугом», Олексій Керман – журналіст всеукраїнської телерадіокомпанії «Україна».

- Всі роботи  достойні нагород, - зазначив заступник голови Комітету Верховної Ради України з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, народний депутат Сергій Кудлаєнко. – Вони показали вашу обізнаність, зацікавленість демократичними змінами в країні та небайдужість. Зі свого боку я вирішив нагородити журналістів з радіо, адже це важливий ресурс для інформування жителів малих населених пунктів, а також представника інтернет-ресурсу, завдяки якому молодь активно долучається до демократичних змін, і журналіста з центрального телевізійного каналу, який розповів усій Україні про кращі практики на території Вінниччини.

Депутат обласної Ради, голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Лариса Білозір вручила спеціальну відзнаку журналістці газети «Тростянецькі вісті» м. Тростянець Надії Макух та Вікторії Чугункіній – журналістці газети «Вісник Вінницького самоврядування».

Спеціальною відзнакою депутата обласної Ради, голови постійної комісії з питань фінансів, бюджету та обласних програм Геннадія Мазура нагороджено Оксану Пустовіт – автора радіопрограми «Не очень публичное мнение», Ольгу Бабій – редактора газети «Чернівецька зоря», Марину Дяченко з Вінницького національного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського.

Керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк вручив відзнаки Світлані Пашенько – генеральному директору телекомпанії «Вінниччина», Ірині Чалій – заступнику головного редактора радіокомпанії «Місто над Бугом», Інні Мартоніковій – журналістці газети «Місто», Владиславі Дмитришиній – журналістці сайту «Вінниця дейлі» та Аліні Рудченко з Донецького національного університету ім. В. Стуса.

Спеціальною відзнакою депутата обласної Ради, голови постійної комісії з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування  державних і комунальних друкованих засобів масової інформації Тетяни Редько відзначена робота головного редактора газети «Прибузькі новини» м. Немирів Тетяни Сквирської.

Завершуючи урочистості, голова обласної Ради Анатолій Олійник подякував народному депутату України Сергію Кудлаєнку, депутатам обласної Ради – Ларисі Білозір, Геннадію Мазуру, Тетяні Редько та керівнику Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктору Вікалюку за відзначення журналістів спеціальними нагородами.

– Я вітаю всіх вас з прийдешнім державним святом – Днем Незалежності України, – звернувся Анатоій Олійник до присутніх. – У нашої держави величезний потенціал, у нашого народу – велике майбутнє. Сподіваюся, що ми всі разом і надалі будемо працювати на благо нашого краю та на розбудову нашої славної Вінниччини!

Повернутись Створено: 22 серпня 2017 року, 17:17

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація