26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Найактивнішим у конкурсі проектів розвитку територіальних громад став Барський район Роздрукувати

У Вінниці пройшов семінар для переможців 13-го обласного конкурсу  проектів розвитку територіальних громад. З усіх районів Вінниччини на семінар приїхали представники 216 громад  області, які стали переможцями. У роботі семінару взяли участь перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, начальник відділу аналізу і прогнозування регіонального розвитку Департаменту  міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Наталя Болюх,  представник виконавчого адміністратора конкурсу Геннадій Сивак,  головний  експерт конкурсу Віктор Іщук та заступник начальника відділу Департаменту фінансів ОДА Ірина Сопун.

Людмила Щербаківська, розповідаючи про підведення підсумків 13-го конкурсу, повідомила, що з кожним роком  зацікавленість територіальних громад брати участь у обласному конкурсі збільшується.

- Якщо у 2004 році було лише 27 учасників, у 2008-му вже 157, у 2013-му - 315, а у 2016-му надійшла рекордна кількість проектів -  710, - зазначила Людмила Михайлівна. -  На початку конкурсу в обласному бюджеті для співфінансування проектів-переможців конкурсу було виділено 6 млн. грн. Проте враховуючи високий рівень зацікавленості  обласна Рада на сесії внесла зміни до рішення про обласний бюджет і збільшила фонд конкурсу до 13 мільйонів  656 тисяч гривень. Для порівняння, у 2015-му фонд конкурсу складав 7,2 мільйона гривень на 217 переможців.

 Найбільш активними учасниками 13-го конкурсу став Барський район, який подав 66 проектів, Калинівський – 62, Крижопільский – 52, Тростянецький – 51, Жмеринський – 42.

Натомість, низьку активність в цьому році показали такі райони: Мурованокуриловецький - 5 проектів, Вінницький - 8, Могилів-Подільський – 10, Оратівський - 12.

Розподіл проектів поданий на конкурс  за напрямами реалізації має такий вигляд: 486 проектів стосується об’єктів  системи охорони здоров’я, освіти та соціального забезпечення, 127 - покращення системи житлово-комунального господарства, 57 -  проекти енерго- та ресурсозбереження, 17  – підвищення безпеки життя мешканців громади та вирішення екологічних проблем, 12 направлені на патріотичне виховання суспільств та 11 – на розвиток  туристичної діяльності.

Начальник відділу аналізу Наталя Болюх звернула увагу присутніх на необхідність дотримуватись строків подачі документів та правил оформлення робіт.  

Про експертну оцінку проектів доповідав представник виконавчого адміністратора Геннадій Сивак, який запропонував ті проекти , що не виграли,  подавати на подібний Всеукраїнський конкурс.

- Ці проекти – хороший тренінг для вас, - сказав Геннадій Сивак. – Сьогодні ми формуємо грантову вертикаль і вам потрібно вчитися писати проекти. Якщо цьогорічний фонд конкурсу складає більше 13 мільйонів гривень, то навчившись писати, ви зможете брати участь, наприклад, у європейській програмі «Горизонт-2020», фонд якого 79 мільярдів доларів.

Представник  департаменту фінансів Ірина Сопун доповіла про стан розподілу коштів, який пройде у три черги.

- Перша черга складає 5 мільйонів 907 тисяч гривень, і вона на 80 % вже профінансована, друга черга розпочнеться у серпні і третя – у вересні, - каже Ірина Станіславівна. – Тобто, до кінця року усі проекти будуть профінансовані.

Головний експерт конкурсу Віктор Іщук розповів про звіти учасників впровадження проектів, про фінансову дисципліну.

- Не забудьте зробити фотографії ваших об’єктів до того, як там розпочнуться роботи, - зауважив Віктор Федорович. – Така візуалізація необхідна, аби показати масштаби виконаних робіт.

Наостанок представники громад ставили свої питання з ходу виконання своїх проектів.

Повернутись Створено: 28 липня 2016 року, 14:53 Переглядів: 1010

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація