Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Уряд продовжив на всій території України дію адаптивного карантину до 22 червня

    З 22 травня в Україні стартує другий етап виходу з карантину. Обмежувальні заходи будуть скасовуватися за принципом адаптивності (тобто у кожному регіоні окремо), в залежності від ситуації на місці. Це дозволить тримати ситуацію з розповсюдженням вірусу під контролем. Про це Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив на щоденному бри ....

  • Карантин в Україні продовжено до 22 травня

    Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 22 травня, але вже 11 травня буде скасована частина обмежувальних заходів. У кожному регіоні відбудуться різні послаблення, в залежності від епідеміологічної ситуації. Відповідне рішення було прийняте сьогодні 4 травня на позачерговому засіданні Уряду. – Пом’якшення, які ми за ....

Найактивнішим у конкурсі проектів розвитку територіальних громад став Барський район Роздрукувати

У Вінниці пройшов семінар для переможців 13-го обласного конкурсу  проектів розвитку територіальних громад. З усіх районів Вінниччини на семінар приїхали представники 216 громад  області, які стали переможцями. У роботі семінару взяли участь перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, начальник відділу аналізу і прогнозування регіонального розвитку Департаменту  міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Наталя Болюх,  представник виконавчого адміністратора конкурсу Геннадій Сивак,  головний  експерт конкурсу Віктор Іщук та заступник начальника відділу Департаменту фінансів ОДА Ірина Сопун.

Людмила Щербаківська, розповідаючи про підведення підсумків 13-го конкурсу, повідомила, що з кожним роком  зацікавленість територіальних громад брати участь у обласному конкурсі збільшується.

- Якщо у 2004 році було лише 27 учасників, у 2008-му вже 157, у 2013-му - 315, а у 2016-му надійшла рекордна кількість проектів -  710, - зазначила Людмила Михайлівна. -  На початку конкурсу в обласному бюджеті для співфінансування проектів-переможців конкурсу було виділено 6 млн. грн. Проте враховуючи високий рівень зацікавленості  обласна Рада на сесії внесла зміни до рішення про обласний бюджет і збільшила фонд конкурсу до 13 мільйонів  656 тисяч гривень. Для порівняння, у 2015-му фонд конкурсу складав 7,2 мільйона гривень на 217 переможців.

 Найбільш активними учасниками 13-го конкурсу став Барський район, який подав 66 проектів, Калинівський – 62, Крижопільский – 52, Тростянецький – 51, Жмеринський – 42.

Натомість, низьку активність в цьому році показали такі райони: Мурованокуриловецький - 5 проектів, Вінницький - 8, Могилів-Подільський – 10, Оратівський - 12.

Розподіл проектів поданий на конкурс  за напрямами реалізації має такий вигляд: 486 проектів стосується об’єктів  системи охорони здоров’я, освіти та соціального забезпечення, 127 - покращення системи житлово-комунального господарства, 57 -  проекти енерго- та ресурсозбереження, 17  – підвищення безпеки життя мешканців громади та вирішення екологічних проблем, 12 направлені на патріотичне виховання суспільств та 11 – на розвиток  туристичної діяльності.

Начальник відділу аналізу Наталя Болюх звернула увагу присутніх на необхідність дотримуватись строків подачі документів та правил оформлення робіт.  

Про експертну оцінку проектів доповідав представник виконавчого адміністратора Геннадій Сивак, який запропонував ті проекти , що не виграли,  подавати на подібний Всеукраїнський конкурс.

- Ці проекти – хороший тренінг для вас, - сказав Геннадій Сивак. – Сьогодні ми формуємо грантову вертикаль і вам потрібно вчитися писати проекти. Якщо цьогорічний фонд конкурсу складає більше 13 мільйонів гривень, то навчившись писати, ви зможете брати участь, наприклад, у європейській програмі «Горизонт-2020», фонд якого 79 мільярдів доларів.

Представник  департаменту фінансів Ірина Сопун доповіла про стан розподілу коштів, який пройде у три черги.

- Перша черга складає 5 мільйонів 907 тисяч гривень, і вона на 80 % вже профінансована, друга черга розпочнеться у серпні і третя – у вересні, - каже Ірина Станіславівна. – Тобто, до кінця року усі проекти будуть профінансовані.

Головний експерт конкурсу Віктор Іщук розповів про звіти учасників впровадження проектів, про фінансову дисципліну.

- Не забудьте зробити фотографії ваших об’єктів до того, як там розпочнуться роботи, - зауважив Віктор Федорович. – Така візуалізація необхідна, аби показати масштаби виконаних робіт.

Наостанок представники громад ставили свої питання з ходу виконання своїх проектів.

Повернутись Створено: 28 липня 2016 року, 14:53 Переглядів: 1159

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація