Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Найбільший герб України – у селі Серединка на Вінниччині встановили рекорд України Роздрукувати

Найбільший герб України, створений на полі посівом сільськогосподарських культур, – такий новий вітчизняний рекорд зафіксував на Вінниччині 19 серпня експерт Національного реєстру рекордів України.

Створили, а потім і зафіксували національний рекорд на полі біля села Серединка, що у Джулинській громаді. Ініціатором рекорду став депутат Вінницької обласної Ради і голова місцевого фермерського господарства Олександр Кавун. На площі понад 60 гектарів у формі герба України висадили гірчицю.

Під час фіксації рекорду, на полі зібралися 140 дорослих і малих жителів села – вишикувавшись, створили цифру 30. Приурочили подію до 30-річчя Незалежності України і Дня села Серединка, яке відзначали 19 серпня. 

- Порадилися із керівниками та спеціалістами: а чи можемо ми це зробити, висіяти герб України. Інженер підтвердив, що технічна складова тут досить реальна. Ми запросили професійного землевпорядника з точним приладом. Він відбив 300 точок, по яких потім орієнтувалися при посіві. Як зараз кажуть, використовували елементи точного землеробства, - розповідає про початок майбутнього рекорду Олександр Кавун. – Герб висаджували на площі понад 60 гектарів. А от площа культури – 44 гектари, це те – що зеленіє.

Гірчицю у цьому фермерському господарстві традиційно використовують для оздоровлення і поліпшення структури грунту, адже це натуральне добриво. А от висіяти її у формі величезного герба України – тут вирішили вперше. Експерт Національного реєстру рекордів України кілька годин вимірював герб, а потім ще й звіряв показники із даними з дрону.

- Міряли довжину і ширину. Взяв із собою гумові чоботи, тому що ми очікували дощ, взяв парасольку і думав, що отак ходитиму по полю. Але погода посприяла, - розповів експерт Національного реєстру рекордів України Олег Волочков. - Такого великого герба на полі в Україні ще не було. Ми зафіксували точно. І так – це найбільший герб України, створений на полі. Поле - пшеничне, а сам герб висіяний гірчицею. Вона ще маленька, але через тижні зо два вона зацвіте. Раджу тоді приїхати і подивитися – буде справжня краса.

Дипломи про встановлений рекорд України експерт Національного реєстру вручив у місцевому будинку культури. Їх отримали Олександр Кавун, як ініціатор рекорду, староста села Серединка Микола Хараїм, Джулинський сільський голова Петро Швець, а також голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий. 

- Вручаю цей пам’ятний сертифікат і голові Вінницької обласної Ради Вячеславу Соколовому, він посприяв тому, щоб цей рекорд був встановлений тут, у вас, - зазначив експерт Національного реєстру рекордів України Олег Волочков і звернувся до громади. - Вітаю усіх вас, бо у наступній книзі «Рекорди України» буде і Серединка.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий приїхав привітати жителів Серединки з Днем села і прийдешнім Днем Незалежності.  Тож він був присутній і на фіксації рекорду на полі, і при врученні дипломів.

- Український герб на українській землі створений українськими землеробами. Це дуже патріотично, - зазначив Вячеслав Соколовий. – У переддень Дня Незалежності ми є учасниками і свідками створення рекорду України. Для держави 30 років – це зовсім небагато. Такі приклади, такі події, такі люди підтверджують і незалежність нашої країни, і те, що ми - країна потужна та маємо надзвичайний потенціал для розвитку. Це приклад справжнього патріотизму.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Повернутись Створено: 20 серпня 2021 року, 08:22

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація