Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Наймасштабніший ремонт дороги в області: на відновлення вулиці у Хмільнику спрямували понад 24 млн грн Роздрукувати

У Хмільнику завершується капітальний ремонт вулиці Кутузова. Ця дорога важлива для міста, позаяк нею користуються майже 20% місцевих жителів. Із тим, як тривають ремонтні роботи і що уже зроблено, ознайомився голова обласної Ради Вячеслав Соколовий під час робочої поїздки у Хмільницьку громаду.

Секретар Хмільницької міської ради Павло Крепкий розповідає, що з цією дорогою у місті була дуже велика проблема – тільки коштом громади відремонтувати її не могли.

- На сьогодні, дякуючи обласній Раді, ми отримали співфінансування на виконання робіт по цьому об’єкту, - зазначає Павло Крепкий.  – Загалом, у громадах відчуваємо велику підтримку обласної Ради стосовно співфінансування об’єктів.

Вартість капітального ремонту майже двох кілометрів дороги склала  24 млн 746 тис. грн. Проєкт пройшов конкурсний відбір і отримав фінансування. Кошти з дорожнього фонду - 21 млн 34 тис. грн. Співфінансування з місцевого бюджету – 3 млн 712 тис. грн, це 15% вартості. Нині уже прокладений асфальт. Проєкт передбачає також облаштування тротуарів та освітлення.

За словами депутата обласної Ради Руслана Терещука, цю дорогу довелося, фактично, будувати заново.

- Це було кричуще питання. Була маса звернень і скарг від людей. Це одна з найбільших доріг, які на балансі Хмільницької територіальної громади. І те, що сьогодні збудували нову дорогу, – дуже важливо, - каже Руслан Терещук. - До кінця року підрядники обіцяють закінчити весь об’єкт - з облаштуванням  тротуарів, пішохідних зон, освітлення. Тут доволі великий шмат роботи.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий  зазначив, що якісні дороги повинні бути в усіх громадах області, тому обласна Рада цього скликання суттєво змінила підходи щодо ремонту комунальних доріг - зменшивши співфінансування з боку громад і одночасно збільшивши загальну суму коштів на ремонт. Він також звернув увагу на те, що роботи потрібно виконати відповідно до термінів і обов’язково облаштувати пішохідні зони.

- Це комунальна дорога. Важливість її ремонту визначила громада. Розумію, оглянувши цю дорогу, що вона була вкрай потрібна, адже обслуговує близько 20% населення міста Хмільник, - зазначив Вячеслав Соколовий. – На 2021 рік обласна Рада втричі збільшила суму фінансування ремонту доріг.

У Хмільнику голова обласної Ради також ознайомився із системою очистки води у школах міста. Цей проєкт став переможцем конкурсу обласної Ради «Комфортні громади» і отримав майже 340 тис. грн  співфінансування з обласного бюджету.

- Проводиться очистка, мінералізація та іонізація води. Такі системи очистки встановлені у чотирьох школах і чотирьох дитсадках міста Хмільник. Тепер ми хочемо їх встановити в усіх населених пунктах територіальної громади. Хочемо, щоб школи і садочки  були забезпечені такими установками і діти споживали якісну воду, - розповів заступник міського голови Андрій Сташко. - Перемога в конкурсі «Комфортні громади» дала нам змогу за рахунок співфінансування обласного і місцевого бюджетів покрити усе місто якісною водою для дітей.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначає, що в планах на наступний рік – збільшення фінансування на підтримку та розвиток громад.

- Конкурс «Комфортні громади» вкрай важливий для громад як інструмент розвитку. Бачимо активність громад у подачі проєктів, маємо схвальні відгуки про сам конкурс. І уже очевидно, що тієї суми, яку ми закладали на 2021 рік, у 2022-му  - недостатньо. Хоча сам конкурс ми відстояли, а фінансування на нього збільшили. Тому наші плани на наступний рік – це 40 млн грн на «Комфортні громади». Сподіваюсь, що депутати підтримають цю ініціативу.

Стежте за новинами у Теlegram.

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook.

Повернутись Створено: 25 листопада 2021 року, 09:22 Переглядів: 299

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація