26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради                                

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Напрацьовано План заходів щодо розвитку системи місцевої демократії Роздрукувати

4 червня відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України, участь у якому взяв член Ради, голова обласної Ради Сергій Татусяк.

Головувала на засіданні Радник Президента України, Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук. Учасникам було презентовано План заходів щодо розвитку системи місцевої демократії в рамках співпраці Координаційної ради з Комітетом Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, а також з Національним конгресом органів місцевого самоврядування.

Як зазначила Марина Ставнійчук, в Україні є гостра потреба модернізації існуючої системи організаційно-правового забезпечення місцевої демократії для підвищення її ефективності, сприяння місцевому розвитку за рахунок створення належних умов для участі членів територіальних громад в управлінні місцевими справами.

– Ми приступили до цієї роботи в рамках діяльності Конституційної Асамблеї, де напрацьовано вже пропозиції до Концепції внесення змін та доповнень у Конституцію України в частині місцевого самоврядування та Концепцію модернізації системи організаційно-правового забезпечення місцевої демократії в Україні, – зазначила Радник Президента.

21 березня 2013 року на засіданні Ради регіонів під головуванням Президента було схвалено основні напрямки реформування місцевого самоврядування. Ці напрямки відображенні в проекті Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Наріжним каменем майбутньої реформи є запровадження механізмів громадської участі у виробленні органами місцевого самоврядування важливих управлінських рішень, зокрема в питаннях прийняття стратегії розвитку громади, ухвалення статутів територіальних громад, схем планування територій (генпланів міст, сіл, селищ), вдосконалення правового середовища для демократії участі тощо.

– Презентований сьогодні спільний План законодавчих робіт містить ряд принципових новацій та актуальних тем, які мають знайти своє відображення в законах та нормативних актах. По-перше, ми пропонуємо відкрити використання публічних коштів. Попри те, що саме поняття «публічні кошти» відсутнє в українському законодавстві, ця ініціатива значно покращить ситуацію у сфері запобігання та боротьби з корупцією. Крім того, питання відкритості місцевих бюджетів є важливим для модернізації всієї системи місцевого самоврядування. Люди матимуть можливість у режимі реального часу бачити картину фінансових потоків у частині використання коштів платників податків.

По-друге, ми вважаємо, що місцева демократія потребує прийняття базових, видових законів: у сфері безпосередньої місцевої демократії – право на місцевий референдум; у сфері модернізації механізмів демократії участі – закони про громадські ініціативи, громадські слухання, органи самоорганізації населення, збори (конференції) мешканців територіальних громад, розвиток статного права територіальних громад тощо.

По-третє, партнером Координаційної ради та профільного парламентського комітету є Національний конгрес органів місцевого самоврядування. Тому можу з усією відповідальністю сказати, що кожний пункт даного Плану та сам процес доопрацювання законопроектів буде тестуватися органами місцевого самоврядування, обговорюватися на рівні практиків. Тільки таким чином ми можемо отримати якісне законодавство, яке слугуватиме стимулювання розвитку територіальних громад, – підсумувала Марина Ставнійчук.

Окрім того, Радник Президента зазначила, що в другій половині 2013 року Координаційна рада має намір зосередити свої зусилля над розробкою спільно з громадськістю, бізнесом та Кабінетом Міністрів Національної стратегії соціально відповідального бізнесу.

 

Повернутись Створено: 5 червня 2013 року, 11:12 Переглядів: 1035

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація