Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Cергій Свитко провів нараду з керівниками вузів області щодо будівництва соціального житла для освітян Роздрукувати

2 жовтня голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко провів нараду з ректорами вищих навчальних закладів області щодо будівництва соціального житла для освітян Вінниччини.

На нараді були присутні ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко, ректор Вінницького національного аграрного університету Віктор Мазур, ректор Донецького національного університету Роман Гринюк, ректор Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського Наталія Лазаренко, ректор Вінницької академії неперервної освіти Степан Дровозюк, ректор Вінницького торговельно-економічного інституту Наталія Замкова,  голова «Обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву» Володимир Бабошин, генеральний директор Вінницького обласного спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» Анатолій Іванець та інші представники вузів обласного центру.

Нараду ініціював голова обласної Ради Сергій Свитко, щоб допомогти викладачам та співробітникам вищих навчальних закладів області в питанні отримання доступного за ціною житла. Особливо гостро ця проблема стоїть перед керівництвом Донецького національного університету, де залишається актуальним питання надання житла для викладачів і студентів, які переселилися на Вінниччину із зони бойових дій.

В ході наради йшлося про пошук можливостей для будівництва соціального житла для педагогічних працівників у місті Вінниці. Так, голова «Обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву» Володимир Бабошин повідомив учасникам наради, що відповідно до регіональної цільової програми будівництва доступного житла у Вінницькій області на 2010-2017 роки, фонд пропонує довгострокові пільгові кредити під 3% річних для будівництва і придбання житла на 10-15 років. Це чотирьохповерхові будинки (24-ох і 32-ох квартирні), що складаються із помешкань на одну чи дві кімнати, з усіма наявними технічними умовами у межах міста Вінниці, що пропонуються учасникам програми. Бажаючим взяти кредит, потрібно зробити перший внесок у розмірі 30% від вартості житла.

У свою чергу генеральний директор Вінницького обласного спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» Анатолій Іванець повідомив, що у власності очолюваного ним підприємства перебуває земельна ділянка загальною площею 2,5 га, яку можна розглядати у перспективі під будівництво соціального житла. Ділянка знаходиться на території підприємства по вул. Тарногородського, на місці тепличного комплексу, який уже не використовується тривалий період і буде найближчим часом демонтований. У випадку ухвалення відповідних рішень необхідно буде підготувати документацію згідно містобудівних норм і чинного законодавства. Як підкреслив Володимир Бабошин, на цій земельній ділянці можуть збудувати житло для 500-та родин.

Голова обласної Ради Сергій Свитко зазначив, що на зазначеній ділянці, враховуючи її зручне розташування та наявність усіх необхідних інфраструктурних мереж, в перспективі можна збудувати мікрорайон для викладачів і співробітників університетів м. Вінниці. Крім того, Сергій Свитко сказав, що в обласній комунальній власності є ще одна ділянка на Старому місті у Вінниці по вулиці Ушакова, яку можна розглядати для будівництва доступного житла для учасників бойових дій на сході України та переселенців з Донбасу. 

Під час обговорення керівників вищих навчальних закладів Вінниці зацікавили озвучені пропозиції, що є актуальними для педагогічних працівників, які прагнуть придбати доступне за ціною житло в обласному центрі. Після наради її учасники мали можливість ознайомитись із земельною ділянкою на території Вінницького обласного спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс», на якій планується будувати соціальне житло. Голова обласної Ради Сергій Свитко запевнив присутніх у всебічній підтримці обласною владою освітян у цьому питанні.

У підсумку вирішили вивчити усі задекларовані пропозиції, обговорити їх із колективами вищих навчальних закладів та лише після цього ухвалити відповідні рішення.  

Повернутись Створено: 2 жовтня 2015 року, 18:32 Переглядів: 1329

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація