Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Анатолій Олійник: «Вирішенням проблем людей з обмеженими можливостями, в першу чергу, повинна займатись держава» Роздрукувати

8 грудня в рамках Всеукраїнської декади зайнятості для демобілізованих учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю відбувся  круглий стіл на тему: «Зайнятість ефективна самореалізація та реабілітація осіб з інвалідністю і демобілізованих учасників АТО».

Захід був організований за ініціативи Вінницького обласного центру зайнятості.

В роботі круглого столу взяв участь голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, голова Федерації профспілок області Микола Колесник, заступник директора Департаменту соціальної політики облдержадміністрації Наталя  Остапенко.

Активними учасниками круглого столу були  також соціальні партнери, представники Фонду соціального захисту інвалідів, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, роботодавці, навчальні заклади, громадські та волонтерські організації.

Учасники зібрання обговорили проблемні питання щодо забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю та учасників АТО, відпрацювали рекомендації та визначили напрями співпраці органів влади, соціальних партнерів, громадських та волонтерських організацій, інших зацікавлених сторін щодо професійної реабілітації та раціональної зайнятості таких категорій населення.

Зокрема, досвідом працевлаштування та реабілітації осіб з інвалідністю і демобілізованих учасників АТО поділилися начальник служби персоналу ТОВ  науково-виробниче підприємство «Аргон» Володимир Майданюк, інспектор з кадрів ТОВ «ДАТАКОЛ» Світлана Гришаєва, директор Вінницького міжрегіонального Центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля» Роман Штогрин та інші.

Обговорювались також питання, які стосуються учасників антитерористичної операції, а саме: необхідності психологічного супроводу демобілізованих з АТО, фахової допомоги кризових психологів щодо їх адаптації в умовах мирного життя, в тому числі, з метою профілактики та подолання посттравматичних стресових розладів, шляхом проведення групових консультацій, відповідних тренінгів.

Учасники зібрання відмітили проблемні питання, які потребують вирішення. Зокрема, невисоким залишається рівень оплати праці, який, як правило, не перевищує мінімального. Роботодавці висувають завищені вимоги до потенційних працівників (вища освіта, знання спеціалізованих програм, володіння іноземною мовою) або пропонують некваліфіковану роботу, яка потребує значних фізичних навантажень (підсобний робітник, робітник на низько кваліфікованих роботах у сільському господарстві тощо). Також однією з проблем є відсутність вакантних робочих місць з надомною працею.

Підбиваючи підсумки засідання  круглого столу, голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив:

«Тема, яка розглянута на круглому столі –архіважлива. Це тема, якою повинна займатись, в першу чергу, держава. Все, що стосується людей з обмеженими можливостями, все що стосується людей, які захищали незалежність  своєї країни є державним пріоритетом для  будь якої країни.

Ми сьогодні говорили про все: від теорії і практики психологічних питань щодо адаптації учасників АТО в умовах мирного життя до створення соціальних підприємств з транзитними робочими місцями, професійної реабілітації та раціональної зайнятості таких категорій населення.

Це комплекс тих питань, які мають бути закладені, на мою думку,  в державній програмі. Без державної програми піклування про  людей з обмеженими можливостями, в  тому числі тих, які захищали  державу, про щось інше говорити дуже важко. Тому, що саме в цій програмі має бути чітко сформульована сама ідеологія державної політики. Мають бути чітко і пропорційно розмежовані бюджети різних рівнів між учасниками вирішення тих чи інших проблем, і, обов'язково, мають бути  стимулятори і компенсатори та механізми, які дадуть можливість зрозуміти роботодавцю, як йому діяти для того щоб створити соціальне підприємство, які пільги він буде отримувати.

 В зв’язку з цим, нам, в першу чергу, необхідно створити базу даних тих людей, кому потрібна наша конкретна допомога, а не додаткові структури, які не будуть розуміти, що їм робити. Тому, що немає державного бачення, державної політики і програми, як працювати з цими категоріями людей. Сьогодні запрацювала обласна Рада 7 скликання. Сьогодні наближається до завершення 2015 рік, в рамках Стратегії 2020 формується бюджет і програма соціально - економічного розвитку на 2016 рік. Звичайно, у нас не вистачить ресурсу щоб зреалізувати програму опіки про людей з обмеженими можливостями, але є міжнародні гранти, є наше розуміння, як можна отримати кошти. До речі, ця тематика сприймається дуже позитивно нашими західними партнерами, благодійними світовими фондами. Тому, я  закликаю вінничан виступити ініціаторами розроблення проекту державної програми щодо опіки  людей з обмеженими можливостями і внести її на розгляд Міністерства соціальної політики України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України». 

 

Повернутись Створено: 8 грудня 2015 року, 17:58 Переглядів: 1074

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація