23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Наша діяльність Роздрукувати

Координаційна рада працює над належним врядуванням

Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради та президія обласної Ради 14 листопада провели спільне засідання на тему «Розвиток належного врядування на місцевому та регіональному рівнях». Актуальність зібрання продиктоване XVI Міжнародними муніципальними слуханнями, які відбулися 1 листопада у Києві з аналогічною тематикою.

Звертаючись до присутніх, голова обласної Ради Сергій Татусяк наголосив, що виступ Президента Віктора Януковича на муніципальних слуханнях – це по суті «дорожня карта» реформи місцевого самоврядування в Україні.
– Жоден із чотирьох Президентів за всі роки незалежності не говорив подібного щодо розвитку місцевого самоврядування в країні. Віктор Янукович заявив, що готовий передати повноваження на місця, якщо регіони будуть готові до цього, – прокоментував С.Татусяк.
Голова вважає, що Вінниччина, як ніяка інша область, готова приступити до реформи місцевого самоврядування в якості пілотного проекту. Наразі область напрацювала відповідну концепцію реформування, пройшла її експертизу, активізувала громадськість щодо даного питання.
– Ми змусили наших колег з інших регіонів, парламенту, адміністрації Президента поважати нашу точку зору і позицію органів місцевого самоврядування щодо реформи в цілому. Відтак на сьогодні у нас нормальні робочі стосунки з цього питання, – наголосив Сергій Пилипович.
Він також висловив жаль з приводу того, що адміністративна реформа, яка передбачала, насамперед, реорганізацію органів виконавчої влади, затягується. Відтак – з цієї причини гальмується реформа місцевого самоврядування.
Сергій Пилипович закликав голів районних рад, міських голів міст обласного значення до активної участі у грантових програмах Євросоюзу. У 2012-13 роках в Україну у рамках програми «Східне партнерство» будуть направлені значні кошти, відтак вітчизняні громадські організації та територіальні громади мають нагоду скористатися цією можливістю, беручи участь у конкурсах проектів.
– Бо з тим ресурсом, який на сьогодні мають території України, не здійснити нормального прогресивного розвитку, – зауважив С.Татусяк.
У ході засідання члени Координаційної Ради напрацювали низку пропозицій, які будуть направленні до Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, Фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування в Україні та Української Асоціації місцевих і регіональних влад. Вони, зокрема, стосуються внесення змін до Конституції в частині системи адміністративно-територіального устрою та повноважень органів державної влади, змін до Бюджетного та Податкового кодексів та розробки Муніципального кодексу України.

 

Повернутись Створено: 15 листопада 2011 року, 00:00 Переглядів: 841

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація