9 липня о 10.00 у режимі відеоконференції відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Наша діяльність Роздрукувати

Координаційна рада працює над належним врядуванням

Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради та президія обласної Ради 14 листопада провели спільне засідання на тему «Розвиток належного врядування на місцевому та регіональному рівнях». Актуальність зібрання продиктоване XVI Міжнародними муніципальними слуханнями, які відбулися 1 листопада у Києві з аналогічною тематикою.

Звертаючись до присутніх, голова обласної Ради Сергій Татусяк наголосив, що виступ Президента Віктора Януковича на муніципальних слуханнях – це по суті «дорожня карта» реформи місцевого самоврядування в Україні.
– Жоден із чотирьох Президентів за всі роки незалежності не говорив подібного щодо розвитку місцевого самоврядування в країні. Віктор Янукович заявив, що готовий передати повноваження на місця, якщо регіони будуть готові до цього, – прокоментував С.Татусяк.
Голова вважає, що Вінниччина, як ніяка інша область, готова приступити до реформи місцевого самоврядування в якості пілотного проекту. Наразі область напрацювала відповідну концепцію реформування, пройшла її експертизу, активізувала громадськість щодо даного питання.
– Ми змусили наших колег з інших регіонів, парламенту, адміністрації Президента поважати нашу точку зору і позицію органів місцевого самоврядування щодо реформи в цілому. Відтак на сьогодні у нас нормальні робочі стосунки з цього питання, – наголосив Сергій Пилипович.
Він також висловив жаль з приводу того, що адміністративна реформа, яка передбачала, насамперед, реорганізацію органів виконавчої влади, затягується. Відтак – з цієї причини гальмується реформа місцевого самоврядування.
Сергій Пилипович закликав голів районних рад, міських голів міст обласного значення до активної участі у грантових програмах Євросоюзу. У 2012-13 роках в Україну у рамках програми «Східне партнерство» будуть направлені значні кошти, відтак вітчизняні громадські організації та територіальні громади мають нагоду скористатися цією можливістю, беручи участь у конкурсах проектів.
– Бо з тим ресурсом, який на сьогодні мають території України, не здійснити нормального прогресивного розвитку, – зауважив С.Татусяк.
У ході засідання члени Координаційної Ради напрацювали низку пропозицій, які будуть направленні до Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, Фонду сприяння розвитку місцевого самоврядування в Україні та Української Асоціації місцевих і регіональних влад. Вони, зокрема, стосуються внесення змін до Конституції в частині системи адміністративно-територіального устрою та повноважень органів державної влади, змін до Бюджетного та Податкового кодексів та розробки Муніципального кодексу України.

 

Повернутись Створено: 15 листопада 2011 року, 00:00 Переглядів: 955

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація