Голова Вінницької обласної Ради

Соколовий Вячеслав Петрович

Наші ініціативи Роздрукувати

Обласна Рада просить парламент не допустити закриття шкіл

Вінницька обласна Рада прийняла рішення звернутися до Верховної Ради України з низкою пропозицій щодо законодавчого врегулювання відносин у сфері освіти. За це проголосували депутати 15 липня на черговій сесії ОР.

Пропозиції обласної Ради стосуються проблемних на сьогодні питань ліквідації та реорганізації шкіл. За словами голови облради Сергія Татусяка, влада області стоїть на позиції, що жоден навчальний заклад не може бути закрито без згоди на те територіальної громади.
Відтак депутати пропонують законодавцю внести до Закону України «Про загальну середню освіту» норму, згідно з якою «у сільській місцевості ліквідація навчальних закладів допускається лише за згодою територіальних громад», а «рішення про реорганізацію навчальних закладів приймається більшістю голосів складу депутатів районної ради».
Також, на думку народних обранців Вінниччини, варто законодавчо закріпити поняття «малокомплектний начальний заклад» із чітко визначеним кількісним складом школярів. А саме: 10 і менше учнів для шкіл І-го ступеня, 40 і менше – І-ІІ-го ступенів, 80 і менше – для шкіл І-ІІІ-го ступенів.
З огляду на це, обласні депутати пропонують парламенту переглянути принцип фінансування малокомплектних шкіл.
Слід відзначити, що вищезазначені пропозиції сформувалися в результаті проведення у травні громадських (депутатських) слухань «Про стан та перспективи розвитку системи загальної середньої освіти Вінниччини».

 

Повернутись Створено: 18 липня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1030

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація