Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Наші ініціативи Роздрукувати

Обласна Рада розпочала роботу над стратегією розвитку Вінниччини

Обласна Рада розпочала роботу зі створення «Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року». Рішення про стратегію було прийняте депутатами облради 15 липня цього року. Його особливість в тому, що до створення головного документа області вперше мають долучитися усі територіальні громади області.
Відтак 6 вересня на базі Северинівської сільської ради Жмеринського району відбувся круглий стіл за участю голови обласної Ради Сергія Татусяка. Це перший захід, який має дати поштовх активній роботі над стратегією в усіх районах краю.

У засіданні круглого столу взяли участь заступники голови обласної Ради, очільники обласних управлінь економіки, охорони здоров’я, освіти, представники районної влади, сільські й селищні голови кількох районів області – загалом близько 30 осіб.
У вступному слові Сергій Татусяк назвав «Стратегію регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року» стратегією буття. Він підкреслив, що вперше обласна Рада до створення даного документа залучає жителів регіону (за європейським зразком).
– Раніше при створенні стратегії ми нижче владного рівня не опускалися. До цього всі рішення готовими доносилися зверху вниз. Зараз же ми йдемо у громаду. Ми перевернули піраміду, – наголосив С.Татусяк.
Голова облради зауважив, що у ході розмови хоче почути від учасників конкретні поради щодо написання стратегії та залучення до процесу якомога більше людей.
– Ми повинні відшукати той формат, який влаштує усіх, – резюмував очільник представницького органу влади.

 
Протягом 3-х годин співрозмовники висловлювалися щодо означеної теми, подаючи бачення того, якою має бути стратегія розвитку кожної територіальної громади.
Так 1-й заступник начальника головного управління економіки ОДА Володимир Репей зауважив, що без наявності такого документа у громаді, з нею не будуть працювати іноземні фонди та програми.
– Сьогодні грантодавачі йдуть у ту громаду, яка має визначений курс розвитку. Вони його читають, сприймають і дають на це кошти. Думаю, що вже тільки цей факт має стати мотивацією жителям писати стратегію розвитку своєї території, – зазначив В.Репей.
Очільники освітньої та медичної галузей краю зосередили увагу присутніх на питаннях, які необхідно передбачити у планах розвитку громад до 2020-го року. Це, зокрема, оптимізація загальноосвітніх навчальних закладів (у зв’язку із демографічною ситуацією) та закладів охорони здоров’я (у ході пілотного експерименту, який здійснюється в області).
Перший заступник голови Жмеринської РДА Олександр Монастирський запропонував відновити вуличні та сільські комітети, які могли б активізувати роботу сільського населення, в тому числі при створенні стратегії.
Стрижавський селищний голова Василь Яковенко поділився досвідом роботи в очолюваній ним громаді. А саме: написання старшокласниками творів на тему «Яким я бачу рідне селище» та «Якби я був селищним головою…», що допомогло селищній раді сформулювати перелік питань, які потребують уваги місцевої влади.
Підтримку своїх організацій у створенні стратегії та просвітницькій роботі щодо неї висловили голова Громадської ради при ОДА і ОР Пилип Прудиус, голова Студентського парламенту Вінниччини Дмитро Слободянюк, голова ВОО Всеукраїнської екологічної ліги Олександр Мудрак та інші.
Усі пропозиції виступаючих фіксувалися протокольно та будуть використанні обласною Радою у наступних заходах щодо обговорення стратегії.
Наостанок учасники круглого столу домовилися наступного разу обговорити стратегію безпосередньо із мешканцями конкретної громади. Відтак було вирішено провести схід одного із сіл області.

***
У ході поїздки до Северинівки учасники круглого столу переглянули презентацію співпраці сільської ради із громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку». А також відвідали місцеві соціальні об’єкти, які функціонують на альтернативних видах енергії – школу, амбулаторію, будинок культури, спортивний комплекс.

 

Повернутись Створено: 7 вересня 2011 року, 00:00 Переглядів: 1222

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація