Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Наші ініціативи Роздрукувати

Вінниччина першою розробила антикорупційну програму

Вінницька обласна Рада першою в Україні підготувала обласну антикорупційну програму, яка повною мірою враховує можливості нового законодавства, що діє в державі з липня 2011 року.
21 грудня за участі Творчого об’єднання «ТОРО» (м.Київ), громадської організації «Філософія серця» (м.Вінниця) обласна Рада провела круглий стіл на тему «Корупція в Україні. Порівняльний аналіз спеціальних досліджень: 2007, 2009, 2011 роки та актуальність розробки дієвої регіональної цільової програми».

У заході взяли участь представники місцевих державних адміністрацій, обласних рад кількох сусідніх областей, керівники неурядових організацій антикорупційного спрямування, засоби масової інформації. Загалом – понад 80 осіб.
Організатори круглого столу ознайомили присутніх із досвідом Вінницької області, яка першою в Україні розробила обласну антикорупційну програму. Спікери надали практичні поради щодо організації роботи над програмою, залучення до неї громадських організацій.
– Напрацювання даної програми – це тільки початок антикорупційної роботи, яку обласна Рада буде впроваджувати в області. Це пріоритет у нашій діяльності. Ми маємо донести програму до кожного жителя регіону, – наголосив голова облради Сергій Татусяк.
Очільник ради подякував за розробку програми голові постійної комісії облради з питань зміцнення законності та правопорядку, боротьби з корупцією та організованою злочинністю Віталію Мрачковському, начальнику відділу з питань взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації Юрію Мельнику та голові ГО «Філософія серця» Юлії Гризі.

Під час презентації порівняльного аналізу спеціальних досліджень корупції в Україні у 2007, 2009, 2011 роках було зазначено, що громадяни визначають головними відповідальними за корупцію Президента України (1-ше місце) та місцеву владу (2-ге місце). Себе українці ставлять лише на 5-те місце у рейтингу відповідальних.
Голова творчого об’єднання «ТОРО» Олексій Хмара зауважує, що народ не вірить у ефективну антикорупційну діяльність влади, а також не знає про закони та програми, які мають на меті боротьбу з корупцією.
– Люди не вірять у них і не знають про них. Парадокс: люди не вірять у те, чого не знають, – коментує ситуацію Олексій Хмара.
Сергій Татусяк наголосив, що впровадження обласної антикорупційної програми покликане змінити дану статистику.
– Потрібна широка просвітницька робота. Ми повинні донести до кожного жителя, що регіональна програма протидії корупції може бути дієвою. Ми не заявляємо про тотальне подолання корупції на Вінниччині, але домогтися зменшення її проявів – це реально, – зауважив голова обласної Ради.
Організатори повідомили, що в рамках програми, яку депутати обласної Ради розглядатимуть 23 грудня на черговій сесії, зокрема, планується: підготовка експертів, проведення громадських експертиз діяльності влади, створення антикорупційного Інтернет-порталу, просвітницька робота серед населення області.

 

Повернутись Створено: 21 грудня 2011 року, 00:00 Переглядів: 829

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація