Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Наступного року в області діятиме Програма економічного і соціального розвитку Роздрукувати

На черговій сесії обласної Ради депутати розглянули і затвердили Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік.

Аналізуючи Програму, зазначимо про основні показники соціально-економічного розвитку області наступного року. Відтак, передбачається збільшення обсягів промислового виробництва на 2%, обсяги сільськогосподарського виробництва зростуть на 3,7%. В свою чергу, експорт товарів збільшиться на 17%, а обсяг роздрібного товарообороту в порівняльних цінах – на 14%. Зокрема, прогнозується створення 1800 нових робочих місць в промисловому секторі. Крім цього, передбачається, що середньомісячна заробітна плата 2020 року зросте на 21,5%.

За результатами аналізу соціально-економічної ситуації в області 2019 року, з урахуванням завдань і положень Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, Стратегії сталого розвитку «Україна - 2020», а також Стратегії розвитку Вінницької області на період до 2020 року у Програмі визначено ключові заходи, які необхідно реалізувати для досягнення пріоритетних завдань розвитку Вінниччини у 2020 році.

За показниками Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації, в області продовжується позитивна тенденція розвитку. За результатами рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку регіонів України за 1 півріччя 2019 року, який здійснює Міністерство розвитку громад та територій України область зайняла 1 місце за напрямком «Економічна ефективність» перемістившись на 7 рейтингових позицій порівняно з відповідним періодом минулого року.

Основні показники, що характеризують економічний та соціальний розвиток області:

– надходження до зведеного бюджету зросли на 22,7%, зокрема, до бюджету області (загальний і спеціальний фонди) – на 17,2%;

– надходження до загального фонду бюджетів об’єднаних територіальних громад збільшились на 20,3%;

– надходження до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва збільшилися на 18,6%;

– обсяги експорту товарів збільшились на 13,8%;

– індекс будівельної продукції становив 200,4% (1 місце серед регіонів України);

– оборот роздрібної торгівлі області у порівнянних цінах збільшився на 17,6% (1 місце серед регіонів України);

– індекс споживчих цін по відношенню до грудня 2018 року становить 101,9% (1 місце серед регіонів України);

– індекс промислового виробництва становить 119,0% (1 місце серед регіонів України);

– індекс реальної заробітної плати становив 112,1% (3 місце серед регіонів України);

– чисельність безробітних віком від 15 до 70 років (розрахована за методологією МОП) зменшилась на 3,9 тис. осіб, рівень безробіття знизився з 10,3 до 9,8%;

– І місце за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства, з виробництва м’яса та молока;

– II місце за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства на одну особу;

– II місце за кількістю наданих адміністративних послуг (8,8% від загальної кількості послуг наданих по Україні);

– III місце серед обласних державних адміністрацій України за кількістю закупівель через електронну систему ProZorro.

Вінницька область станом за 8 місяців 2019 року за об’ємами експорту товарів займає 10-е місце серед регіонів України. Питома вага Вінницької області у загальному обсязі експорту українських товарів складає 2,9%.

Програмою передбачений перелік пріоритетних інвестиційних проєктів на 2020 рік, термін виконання яких, здебільшого, два роки. Орієнтовний обсяг коштів на їхню реалізацію протягом 2020 року передбачений в межах 416 млн 141 тис. грн.

Більш детальна інформація про Програму – за посиланням:http://https://vinrada.gov.ua/upload/files/7sklikannya/Proekti/138(1).pdf

Депутатський корпус затвердив Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2020 рік 58 голосами із 70 присутніх.

Повернутись Створено: 17 грудня 2019 року, 11:28
Оновлено: 17 грудня 2019 року, 11:30
Переглядів: 240

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація