Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Наталія Гетце: «До 2 млн. євро зможе отримати кожна громада після затвердження Стратегії-2020» Роздрукувати

В жовтні цього року на черговій сесії обласної Ради заплановано розгляд та затвердження Стратегії регіонального розвитку Вінницької області до 2020 року.

Комісія з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів обласної Ради активно працює над тим, щоб цей стратегічний для області документ був сформований якісно та відповідав усім нормам законодавства України та принципам Європейського союзу.

– Ми сьогодні працюємо на благо жителів області, ми прагнемо реалізувати усі можливості, які дадуть змогу покращити рівень життя населення та вивести на якісно новий рівень економіку області, – зазначила Наталія Гетце.  

Та чи не найголовнішою перспективою, що дає затвердження стратегії розвитку до 2020 року є можливість залучення додаткових фінансових та матеріальних ресурсів в регіон. Це спричинено тим, що відповідно до принципів роботи міжнародних донорських фондів та організацій діє умова: відсутність стратегії розвитку громади унеможливлює отримання коштів. І треба сказати, що за останні роки в країнах Європи цей принцип себе виправдав. Адже громада, що не має чітких планів на майбутнє, не матиме і самого розвитку, залишаючись постійно на дотаційному рівні.

Для активізації роботи в громадах області представники відділу аналізу обласних програм та бюджету провели близько 10 виїзних семінарів в районах області, взяли участь в місцевих навчальних семінарах, робочих зустрічах, обговореннях та консультаційних заходах. Це дало змогу почути пропозиції громадян та зібрати інформацій ресурс, який в подальшому став основою Стратегії розвитку Вінницької області до 2020 року.

Треба підкреслити, що обласна Рада сприяє тому, щоб органи місцевої влади самостійно навчалися основам фінансового планування та залученню грошових коштів в громаду. Зауважимо, що громади, які мають якісно розроблену стратегію, пройшли курс навчання та мають партнерів з країн ЄС можуть претендувати на кошти Європейського Союзу, які будуть виділені в межах міжнародної програми Україна-Молдова з 2014 року в сумі 2 млн. євро.

Так, з цього року в Україні почала діяти програма ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». На цей конкурс може подавати заявку будь-яка місцева рада. Сума можливого гранту коливається від 500 тис. євро до 2 млн. євро на 1 громаду за умови наявності затвердженої стратегії розвитку до 2020 року.

Помічниками населення у цьому питанні є громадські організації, які сьогодні мають найбільше шансів активізувати роботу в громаді та долучитися до залучення коштів.

Повернутись Створено: 24 вересня 2013 року, 17:52 Переглядів: 940

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація