23 вересня об 11.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради.   26 вересня о 10.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання чергової  39 сесії обласної Ради.                                   

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Вінницька обласна Рада оприлюднила інформацію щодо комунальних підприємств області

    Україна знаходиться на другому місці серед країн, що досягли найбільшого успіху у відкритті даних за останні чотири роки. Українські відкриті дані увійшли в європейський інформаційний простір і опубліковані на Європейському порталі відкритих даних europeandataportal.eu. ​Наразі Вінницька обласна Рада повністю виконала усі пункти постанови Кабіне ....

  • 15 мільйонів гривень виділено на закупівлю карет швидкої допомоги

    На пленарному засіданні 38 чергової сесії депутати підтримали проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік. Згідно з ним збільшується дохідна та видаткова частина обласного бюджету на 20 млн 149 тис. грн. Зокрема, збільшено видатки бюджету розвитку спеціального фонду обласного бюджету Департаменту охорони здоров’я облдер ....

  • Перелік переможців 16 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    Цьогоріч на конкурс проектів розвитку територіальних громад подано 749 проектів. У 2018-му – 735 разом з екологічними. Враховуючи, що екологічних було 347, таким чином 2019 року кількість поданих громадами проектів збільшилась удвічі. Лише 13 проектів не набрали прохідних 60 балів (у 2017-му таких проектів було 100). Цього року потреба у ....

Наталія Гетце: «До 2 млн. євро зможе отримати кожна громада після затвердження Стратегії-2020» Роздрукувати

В жовтні цього року на черговій сесії обласної Ради заплановано розгляд та затвердження Стратегії регіонального розвитку Вінницької області до 2020 року.

Комісія з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів обласної Ради активно працює над тим, щоб цей стратегічний для області документ був сформований якісно та відповідав усім нормам законодавства України та принципам Європейського союзу.

– Ми сьогодні працюємо на благо жителів області, ми прагнемо реалізувати усі можливості, які дадуть змогу покращити рівень життя населення та вивести на якісно новий рівень економіку області, – зазначила Наталія Гетце.  

Та чи не найголовнішою перспективою, що дає затвердження стратегії розвитку до 2020 року є можливість залучення додаткових фінансових та матеріальних ресурсів в регіон. Це спричинено тим, що відповідно до принципів роботи міжнародних донорських фондів та організацій діє умова: відсутність стратегії розвитку громади унеможливлює отримання коштів. І треба сказати, що за останні роки в країнах Європи цей принцип себе виправдав. Адже громада, що не має чітких планів на майбутнє, не матиме і самого розвитку, залишаючись постійно на дотаційному рівні.

Для активізації роботи в громадах області представники відділу аналізу обласних програм та бюджету провели близько 10 виїзних семінарів в районах області, взяли участь в місцевих навчальних семінарах, робочих зустрічах, обговореннях та консультаційних заходах. Це дало змогу почути пропозиції громадян та зібрати інформацій ресурс, який в подальшому став основою Стратегії розвитку Вінницької області до 2020 року.

Треба підкреслити, що обласна Рада сприяє тому, щоб органи місцевої влади самостійно навчалися основам фінансового планування та залученню грошових коштів в громаду. Зауважимо, що громади, які мають якісно розроблену стратегію, пройшли курс навчання та мають партнерів з країн ЄС можуть претендувати на кошти Європейського Союзу, які будуть виділені в межах міжнародної програми Україна-Молдова з 2014 року в сумі 2 млн. євро.

Так, з цього року в Україні почала діяти програма ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». На цей конкурс може подавати заявку будь-яка місцева рада. Сума можливого гранту коливається від 500 тис. євро до 2 млн. євро на 1 громаду за умови наявності затвердженої стратегії розвитку до 2020 року.

Помічниками населення у цьому питанні є громадські організації, які сьогодні мають найбільше шансів активізувати роботу в громаді та долучитися до залучення коштів.

Повернутись Створено: 24 вересня 2013 року, 17:52 Переглядів: 783

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація