15 липня, о 10.30 в приміщенні обласної Ради (303 каб.) відбудеться засідання постійної комісії обласної Ради з питань учасників АТО, бойових дій, Революції гідності, волонтерського руху та зв'язків з громадськістю                                                      

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • До завершення карантину обмежується допуск до приміщень обласної Ради та переноситься проведення чергової сесії

    Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», з урахуванням рішення Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуац ....

  • Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання

    УКРАЇНА ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ 09.07.2020 р. №177 Про чергову 44 сесію обласної Ради 7 скликання Відповідно до статей 46, 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поши ....

  • Уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня

    Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабінету Міністрів, якими встановлені карантинні обмеження. Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр України Денис Шмиг ....

Наталія Гетце окреслила механізми активізації грантової діяльності Роздрукувати

На Координаційній раді з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради, яка відбулася 9 серпня в м.Ямполі, Наталія Гетце запропонувала нові механізми залучення іноземних інвестицій і донорських коштів в економіку області.

Вона зазначила, що на даний час в області активно працюють 25 міжнародних фондів та донорських організацій. Завдяки співпраці з ними за останніх 6 років в область залучено більше 11 млн.грн.

Проте подальший розвиток грантової діяльності потребує концентрації обласної влади на нових підходах та формах роботи. Серед них важливе місце посідає розробка паспортів проектних пропозицій та інвестиційних паспортів кожного району, міста, села. Завдяки таким паспортам громади одержать змогу узагальнити власні проектні пропозиції та визначитись із основними напрямками залучення коштів. Як наслідок, вони уникнуть такого явища як розпорошення ресурсів та зможуть сконцентруватись на ключових проблемах розвитку територіальної громади. Крім того, інвестиційні паспорти та паспорти проектних пропозицій є чудовим інструментом для рекламування власних територій серед потенційних донорів.

Також необхідно використовувати новітні механізми стимулювання грантової діяльності. Зокрема, проводити міжнародні ярмарки проектів; співпрацювати з експертним середовищем, науковцями, практиками; створювати інформаційні портали власних організацій; брати участь у міжнародних форумах, конференціях; залучати бізнес до співпраці на взаємовигідних, пільгових умовах. Усі можливі механізми потрібно застосовувати комплексно, враховуючи індивідуальні особливості кожної територіальної громади або району.

Наталія Гетце зазначила, що до процесу розвитку грантової діяльності необхідно більше залучати бізнес. І хоча реалізація практично кожного грантового проекту не обходиться без участі бізнесу (закупівля товарів, надання послуг чи виконання робіт), його можливості в цій сфері використані не повністю. Основна причина – у відсутності чітких стимулів і мотивацій для бізнес-структур активно входити у процес реалізації грантових проектів. Відтак необхідно залучати представників бізнесу до співпраці на вигідних, пільгових, партнерських умовах, а не за допомогою тиску чи інших адміністративних важелів.

Ще одним важливим механізмом активізації грантової діяльності є стимулювання поглиблення співпраці влади і громадських організацій, в тому числі за рахунок збільшення фінансування останніх із бюджетів усіх рівнів. Для прикладу, у Німеччині для фінансування громадських організацій в бюджетах різного рівня передбачено близько 4% ВВП. В Україні на дані цілі виділяється лише близько 0,05%-0,1% від ВВП. Даний показник ще раз засвідчує, що в нашій країні досі не усвідомлена необхідність розвитку третього сектора, задача якого виступати не конкурентом, а партнером влади у здійсненні суспільних перетворень.

Також Наталія Гетце проанонсувала 2 заходи, які відбудуться найближчим часом. Це – конференція за участю 8 представників на чолі координатором ОБСЄ в Україні Мадіною Джарбусиновою та Всеукраїнську молодіжну конференцію за участі всесвітньо відомого економіста і ученого Богдана Гаврилишина.

 

Повернутись Створено: 13 серпня 2013 року, 15:43 Переглядів: 1066

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація