21 листопада, о 11.00 в приміщенні обласної Ради (209 кабінет) відбудеться засідання постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм 

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • У Вінниці обговорили цілі та завдання нової Стратегії розвитку Вінниччини до 2027 року

    Минулого тижня у форматі фокусгруп відбувалось обговорення цілей та завдань нової стратегії регіону до 2027 року. Це вже друга зустріч з цих питань, кажуть в Агенції регіонального розвитку Вінницької області, але цей процес є динамічним: надходять нові пропозиції, уточнення від низки структурних підрозділів і виникає потреба для їхнього узгоджен ....

  • 46 депутатів підтримали звернення до Президента України щодо неприпустимості прийняття «формули Штайнмайера»

    Вінницька обласна Рада стала дев’ятою в Україні, яка прийняла позитивне рішення щодо звернення депутатів до Президента України Володимира Зеленського із закликом відмовитися від реалізації, так званої, «формули Штайнмайера», згідно з якою українська влада повинна відвести свої війська на Донбасі й дати провести вибори на окуповани ....

  • Вінниччина налагоджує співпрацю з Пакистаном

    17 жовтня відбулася офіційна зустріч голови обласної Ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Владислава Скальського із Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні, Генерал-Майором у відставці Західом Мубаширом Шейхом та його заступником Зеб Алам Ханом. Також на зустрічі були присутні заступник Вінниць ....

Наталія Рекута: «Євроінтеграція є і буде стратегічним пріоритетом для України та Вінницького регіону» Роздрукувати

Голова постійної комісії обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Наталія Рекута відзначає, що країни ЄС є важливими партнерами як для України, так і для Вінницького регіону. В першу чергу, мова йде про економічне співробітництво.

У 2012 році товарооборот України з країнами Європи склав 44,9 млрд.дол. США, що складає 30% до всього зовнішньоторговельного обороту України. Водночас, у 2012 році товарооборот Вінницької області із країнами Європи становив 427,8 млн.дол. США, або майже 40% усього товарообороту регіону. І це не межа. Регіон має значний потенціал для поглиблення економічного співробітництва, зокрема в таких галузях як сільське господарство, харчова промисловість, деревообробна промисловість, інформаційно-комп’ютерні технології та інше.

Окрім того, країни ЄС є потужними інвесторами економіки Вінницької області. За 9 місяців 2013 року Вінницький регіон залучив: з Австрії – 63,8 млн.дол. США, Франції – 34,0 млн.дол. США, Німеччини – 23,5 млн.дол. США, Польщі – 15,7 млн.дол США.

А особливо тісно розвиваються відносини нашої області із регіонами та громадами Республіки Польща. Про це свідчить наявність більш як 200 угод про партнерство на рівні територіальних громад міст, сіл, селищ та районів. При чому партнерство розгортається за усіма напрямками: економіка, культура, освіта, гуманітарна сфера.

Втім, наголосила Наталія Рекута, для Вінницької області та держави є надзвичайно важливим зберегти партнерські взаємовигідні та добросусідські відносини із країнами СНД, зокрема із Російською Федерацією.

– Країни СНД, як і країни ЄС є потужними торгівельними партнерами Вінницької області. У 2012 році товарооборот України із цією групою країн склав 59 млрд.дол. США, що становить 38% до всього зовнішньоторговельного обороту держави. Товарооборот Вінницької області із зазначеною групою країн становив у 2012 році 491,1 млн.дол. США, що складає 43% до загального товарообороту. З Росією товарооборот України і Вінницької області з цією державою становить, відповідно, 45 млрд.дол. США та 204 млн.дол. США, – наводить статистику голова бюджетної комісії.

Вона додає, що відносини із країнами СНД активно розвиваються і в культурному, освітньому напрямах. Зокрема, є тісні контакти із регіонами Російської Федерації. Так, Свердловська область є давнім партнером Вінниччини. В даний час налагоджуються контакти із Республікою Карелією.

Отож, аналіз показує, що для Вінницької області, як і для України в цілому – і країни ЄС, і СНД є рівнозначними партнерами. Поглиблення взаємовідносин регіону з обома групами країн є вкрай важливим, оскільки сприятиме підвищенню конкурентоспроможності нашої економіки, покращенню соціальних стандартів, зміцнюватиме культурний потенціал.

– Ми прагнемо європейських цінностей. Однак не забуваємо про наш обов’язок будувати сильну економіку та забезпечувати ріст матеріального добробуту громадян. А тому вважаю, що інтеграція з Європейським Союзом має проходити на фоні зміцнення відносин із Російською Федерацією та іншими країнами СНД, з якими нас пов’язує багаторічна історія взаємин. Партнерські стосунки будуються роками, а зруйнувати їх можна в одну мить, – резюмує Наталія Рекута.

 

 

 

Повернутись Створено: 29 листопада 2013 року, 18:08 Переглядів: 1746

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація