Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

Наталія Солейко: «Ми будемо враховувати вашу думку й підтримувати рішення громади» Роздрукувати

Про це заявила заступник голови обласної Ради Наталія Солейко під час засідання 41 сесії Вахнівської сільської ради 6 скликання Липовецького району, яке відбулось 9 червня.

До порядку денного, запропонованого на розгляд депутатів, було внесено питання «Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл».

У роботі сесії також взяли участь депутат обласної Ради Анатолій Грищук, депутати районної ради, представники сусідніх сіл Брицьке, Конюшенка, Ясенки, активісти Вахнівської територіальної громади.

Розпочавши засідання, сільський голова Ганна Нагорна озвучила свою позицію щодо проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, запропонованого обласною державною адміністрацією, відповідно до якого Вахнівська територіальна громада має ввійти до складу Турбівської.

– У нас 2080 жителів, 1035 дворів, ми маємо школу, дитячий садок, лікарню, дві аптеки, Будинок культури, бібліотеку. Ми забезпечені всім, що нам необхідно. Разом з депутатами та жителями села ми робимо все , що в наших силах для покращення життя, ми провели водопроводи, освітлюємо вулиці, ремонтуємо наші заклади, будуємо дороги, ми – самодостатня громада. Ми не хочемо нікуди йти і не хочемо ні до кого приєднуватися, – резюмувала очільниця громади.

Під час обговорення виступаючі озвучували свої точки зору, пропозиції та зауваження щодо Закону України «Про добровільне об’єднання громад» та  проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області. Зокрема, вони наголошували на тому, що мають право на самовизначення і не погоджуються з тим, що Вахнівська територіальна громада має ввійти до складу Турбівської, згідно із зазначеним проектом.

Сільські активісти висловили думку, що Вахнівська територіальна громада хоче бути самостійним адміністративним центром, до складу якого можуть приєднатися інші села, зокрема, Брицьке, Конюшенка, Ясинки, відповідно з рішенням їхніх жителів.

Також сельчани висловили побажання обласному керівництву, щоб їхня думка не ігнорувалась і була врахована при прийнятті остаточного рішення.

Підсумовуючи виступи, заступник голови обласної Ради Наталія Солейко поінформувала, що 5 червня вона вже відвідала Липовецький район і взяла участь у засіданні координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Ознайомившись із позицією районного керівництва, сьогодні вона приїхала на засідання сесії, щоб почути думки й точки зору вахнівчан.

Вислухавши всі зауваження та пропозиції, Наталія Солейко озвучила позицію обласної Ради щодо проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, запропонованого обласною державною адміністрацією.

– Керівництво обласної Ради обговорювало це питання неодноразово і ми прийняли рішення, що в першу чергу будемо враховувати вашу думку й підтримувати рішення громади. Якщо ви скажете, що об’єднаєтесь за таким планом, як облдержадміністрація пропонує – ваша воля і ви маєте це право. Якщо ви запропонуєте свій план, щоб Вахнівка була адміністративним центром і окремі села погодяться до вас приєднатися, також маєте на це право. Але намагайтеся це рішення обґрунтувати, щоб ми бачили шлях і перспективи розвитку такого об’єднання, – підсумувала заступник голови обласної Ради.

Повернутись Створено: 12 червня 2015 року, 12:19 Переглядів: 1076

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація